Kişisel Galeri(seyr-ü zafer)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,805
Ynt: Kişisel Galeri(seyr-ü zafer)

lizz' Alıntı:
Bende gitme isteği uyandıran çok etkileyici bulduğum Meteora fotoğraflarından eklemişsiniz başka açılardan çekilmiş...Çok güzeller...Ellerinize sağlık...Birgün gidebilmem dileğiyle :(

Aslında gitmek kolay sayılır. İstanbul'dan Atina'ya kadar tren var, Meteora yolun yarısında kalıyor. Pasaport ve tren bileti yeterli, yeşil pasaporta vize yok.

lizz' Alıntı:
Zürafalara bu kadar yaklaşamadım ama bende Atatürk Orman Çiftliği'nde bir lamayı ağaç yapraklarından koparıp elimle besleyebilmiştim,her ikimizin de büüyük gayretiyle gerçekleşmişti olay :smiley: Çok şekeeerdi :smiley: :smiley:

Lamalar da sevimli hayvanlar gerçekten.. Bu yaban hayvanlarına usulünce ve sakin yaklaşınca genelde pek sorun çıkartmıyorlar. Uzakdoğu'da bazı doğal yaşam parklarında kaplanları bile sevmek mümkünmüş. Ben ise fillere ve yunuslara dokunabilirsem çok mutlu olacağım..

Etiketler

İsfahan/İran
İmam Humeyni Meydanı

IMG 2006p2

Ben de geçen ağustos ayında İrandaydım 14 gün 7 şehir, çok ilginç insanların olduğu çok ilginç bir ülke... Daha ilginç fotoğraflar çıkacağına eminim oradan ;D Öğlenleri köprü altında şiir okuyan şairler falan yok mu? Zevkle takibe devam zafer bey...

selimsani' Alıntı:
Ben de geçen ağustos ayında İrandaydım 14 gün 7 şehir, çok ilginç insanların olduğu çok ilginç bir ülke... Daha ilginç fotoğraflar çıkacağına eminim oradan ;D Öğlenleri köprü altında şiir okuyan şairler falan yok mu? Zevkle takibe devam zafer bey...

İsfahan'daki köprü altlarında şarkı da vardı şiirde. Geziler sırasında bazen böyle istesen de denk getiremeyeceğin veya organize edemeyeceğin şeyler yaşanıyor. Bir Erivan akşamında, aynı misafirhanede kaldığım Danimarka'lının Gana'dan aldığı dümbelekle Türk taksi şöföründen öğrendiği "Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar" türküsünü, "Bu senin için" diyerek söylemesi gibi. Gezi konusunda ayrıca anlatacağım.

Zafer bey merhaba,

insan objesinin agırlıkta oldugu fotograflarınızı ilgiyle izledim..
Tebrikler..

Gezdiginiz ,gördügünüz yerlerden insan manzaraları bunu daha etkili kılmış..yenilerini merakla bekliyorum..

son eklediklediğiniz 4 fotoğrafın da hepsi birbirinden güzel...Beni en çok etkileyen Halong Körfezi oldu.Bu tür manzaraların bulunduğu yer adlarını ne kadar aklıma kaydetsem de her seferinde unutuyorum.O kadar çok yer var ki Dünya'da aklımın bir köşesine yazdığım,bu nedenden olsa gerek :smiley: Hala aynı makinayı kullanıyorsunuz sanırım.Otomatik ayarda mı kullanıyorsunuz çekim yaparken?Hatırladığım kadarıyla profesyoneldi çünkü...

lizz' Alıntı:
son eklediklediğiniz 4 fotoğrafın da hepsi birbirinden güzel...Beni en çok etkileyen Halong Körfezi oldu.Bu tür manzaraların bulunduğu yer adlarını ne kadar aklıma kaydetsem de her seferinde unutuyorum.O kadar çok yer var ki Dünya'da aklımın bir köşesine yazdığım,bu nedenden olsa gerek :smiley: Hala aynı makinayı kullanıyorsunuz sanırım.Otomatik ayarda mı kullanıyorsunuz çekim yaparken?Hatırladığım kadarıyla profesyoneldi çünkü...

Beğendiğine sevindim, lizz. Halong Körfezi dünyada eşi bulunmayan bir yer, üçbinden fazla adacık var ve o bölgeye girildiğinde açık deniz görünmüyor, labirent gibi. Orada bulunmayı yıllardır çok istemiştim, sonunda gerçekleşti. Konuyu açınca başka fotoğraflarını da ekleyeceğim. Sabah teknede uyandığımızda her taraf sisler içindeydi, diğer tekneler hayal meyal görülüyordu, tarif etmek güç. Oraya gidecekler İhsan Oktay Anar'ın Amat romanını okumasın, okuyanlar gitmesin, yoksa çok tuhaf duygulara kapılabilirler:smiley: Takımadalardan çıkıp Halong şehrine dönerken aklımdan geçen şuydu: "Tüh, kös kös dünyaya dönüyorum yine."
Ben uzun yolculuklarda pratikliği sebebiyle ve de sokakta insan fotoğrafı yakalamak için megazum kompakt bir kamera kullanıyorum(canon powershot sx1 is). Fotoğraf kalitesinden çok çok memnun değilsem de alet fotoğrafı çektiriyor. Elimde DSLR makina olsaydı bu kadar çok şey yakalayamazdım. Yaptığım şey sokak ve gezi fotoğrafçılığı olduğundan bana en uygun kamera şimdilik bu. Tamamen otomatik hiç kullanmıyorum, mutlaka ortamdaki ışık ve hareket durumuna göre ya tamamen manuel ya da en fazla bir ayarı otomatiğe alırım, gerisini kendim ayarlarım. Senin fotoğrafları da göremedik bir türlü, çekiyorsun ama göstermiyorsun :(

seyr-ü zafer' Alıntı:
Beğendiğine sevindim, lizz. Halong Körfezi dünyada eşi bulunmayan bir yer, üçbinden fazla adacık var ve o bölgeye girildiğinde açık deniz görünmüyor, labirent gibi. Orada bulunmayı yıllardır çok istemiştim, sonunda gerçekleşti. Konuyu açınca başka fotoğraflarını da ekleyeceğim. Sabah teknede uyandığımızda her taraf sisler içindeydi, diğer tekneler hayal meyal görülüyordu, tarif etmek güç. Oraya gidecekler İhsan Oktay Anar'ın Amat romanını okumasın, okuyanlar gitmesin, yoksa çok tuhaf duygulara kapılabilirler:smiley: Takımadalardan çıkıp Halong şehrine dönerken aklımdan geçen şuydu: "Tüh, kös kös dünyaya dönüyorum yine."
Ben uzun yolculuklarda pratikliği sebebiyle ve de sokakta insan fotoğrafı yakalamak için megazum kompakt bir kamera kullanıyorum(canon powershot sx1 is). Fotoğraf kalitesinden çok çok memnun değilsem de alet fotoğrafı çektiriyor. Elimde DSLR makina olsaydı bu kadar çok şey yakalayamazdım. Yaptığım şey sokak ve gezi fotoğrafçılığı olduğundan bana en uygun kamera şimdilik bu. Tamamen otomatik hiç kullanmıyorum, mutlaka ortamdaki ışık ve hareket durumuna göre ya tamamen manuel ya da en fazla bir ayarı otomatiğe alırım, gerisini kendim ayarlarım. Senin fotoğrafları da göremedik bir türlü, çekiyorsun ama göstermiyorsun :(

:smiley: Halong Körfezi'nden dönen ben de olsam eminim seninle benzer duygular yaşardım :smiley: Çektiğim fotoğraflara gelince sandığın kadar değil..Yazdan bu yana sadece yaptığım günübirlik Abant,Gölcük,Yedigöller ve 10 günlük bir İstanbul gezisine dair footoğraflar var elimde..Onun haricinde bikaç yemek footoğrafı falan var...Burda yani Ankara'da fotoğraf makinamı alayım,sokağa çıkıp çekimler yapayım gibi bir moda giremedim henüz :smiley: :smiley:

lizz' Alıntı:
:smiley: Halong Körfezi'nden dönen ben de olsam eminim seninle benzer duygular yaşardım :smiley: Çektiğim fotoğraflara gelince sandığın kadar değil..Yazdan bu yana sadece yaptığım günübirlik Abant,Gölcük,Yedigöller ve 10 günlük bir İstanbul gezisine dair footoğraflar var elimde..Onun haricinde bikaç yemek footoğrafı falan var...Burda yani Ankara'da fotoğraf makinamı alayım,sokağa çıkıp çekimler yapayım gibi bir moda giremedim henüz :smiley: :smiley:

Tamam o zaman. İstanbul'da çektiğin en güzel fotoğrafı buraya veya kendi konuna eklemeni bekliyorum. 10 yıl orada yaşamış biri olarak turist gözüyle İstanbul nasıldır, neresi ilginç gelmiştir merak ediyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,446
Kayıtlı Üye Sayımız
172,102
Kaydolan Son Üyemiz
musti44900

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR