3 Sistem Buzdolabı Çalışma Problemi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafapusti Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,849
Bugün buzdolabının yanma odasını açtım. Herşey tertemiz görünüyor. Kurum bağlamamış. Ama dikkatimi çeken şey baca içerisine giren boruyu aşev yakıyordu. Yanmayı sağlayan boruyu biraz dışa doğru çektim ve şuan yanma direk bacaya doğru gidiyor. Sarsıntıdan dolayı kayması çok zor gibi görünüyor. Şuan tekrar çalıştırdım aynı hatayı berecekmi diye bekliyorum. İlk fotoğrafta beyaz işaretli kısım alevin boruya değdiği kısım.

Ekli dosyayı görüntüle 644501

Ekli dosyayı görüntüle 644502

Ekli dosyayı görüntüle 644503

Ekli dosyayı görüntüle 644504

Ekli dosyayı görüntüle 644505
Alev boruyu eritmeye başlamış bile. Doğru müdahale etmişsiniz. Kaymaması lazım. Umarım bir daha olmaz. İyonizasyon elektrodu da alev görüyor 2 durumda da. Bence iyi ki hata vermiş. Gene verdi mi çok merak ettim bende.
 

Alev boruyu eritmeye başlamış bile. Doğru müdahale etmişsiniz. Kaymaması lazım. Umarım bir daha olmaz. İyonizasyon elektrodu da alev görüyor 2 durumda da. Bence iyi ki hata vermiş. Gene verdi mi çok merak ettim bende.
Merhaba hocam. Dünden buyana çalışıyor ve hata vermedi. Baca çıkış havalandırmasıda yetersiz sanırım. Mevcutta olan fanı söküp, Onun içinde trumanın yuvarlak baca çıkışını alıp direk buzdolabına montaj ile baca dumanını araç dışına vereceğim.

IMG 1689
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,654
Kayıtlı Üye Sayımız
172,203
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

SON KONULARGeri
Üst