Yüksek Tavan Araçlarda Rüzgarda Sallanma Konusu

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karavano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,615

Karavano

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
17 m3 ducato aracım 110 üzeri hızlarda sanırım rüzgardan kaynaklı arka atıyor, yüksek tavan araçlar için bu normal mi? benzer problem yaşayan oldu mu?
 


Rüzgarın yüksek brandalı tırları neredeyse duruyorlarken, tekerleklerini yerden kesebildiğini gördüm. Yüksek bir minübüse de bunu yapabilir mi? Bilmiyorum. Ama bu çok şiddetli bir rüzgardır belki de...
 

Çok şükür ki yüksek tavan modeli olan aracımla hiç böyle bir deneyim yaşamadım. Ama çekme karavan çekerken tırları sollarken çok tekinsiz bir şekilde sallan ve yalpala'ya kadar gidebilecek durumları yaşadım. Çekme karavanla TIR sollamak çok fazla dikkatli olunması gereken bir durum.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,617
Kayıtlı Üye Sayımız
172,204
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali


Geri
Üst