150-250 cc crosslardan oluşan İstanbul enduro gurubu kurmaya davettir.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Quasar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,250

Quasar

Kamp II
Yer
İstanbul
Sevgili arkadaşlar,
Geçen seneki bu gurubu oluşturma çabamdan bir sonuç alamamıştım. Yine deniyorum :smiley: İstanbulda ikamet eden. 150-250 cc (küçük cc li) motora sahip ve özellikle "motorunun teknik özellikleri kişilik özelliklerinden üstün olmayan" :smiley: enduro-cross sever, çevreye saygılı, uyumlu, takım bilinci gelişmiş, macera sever (ne de çok şey istedim haa ) arkadaşlarımla cross motorlarımızla (çinli motorlar başta olmak üzere) yaz-kış her fırsatta gazlayalım derim. Motorun çinli ama kullananın da biz oldugumuzu herkese gösterelim. Özellikle Ramzey 200 cross ve QM200 cros model uzantılı motor sahibi arkadaşların katılımını bekliyorum. saygılar ...

Etiketler
Ynt: 150-250 cc crosslardan oluşan İstanbul enduro gurubu kurmaya davettir.

Yanlış yere mi yazdım acaba, yoksa rapcilerin forumlarında mıyım :smiley:))))

Quasar' Alıntı:
Yanlış yere mi yazdım acaba, yoksa rapcilerin forumlarında mıyım :smiley:))))
yer dogru da yaz geldi millet araziyi bırakıp denize tatile felan gidiyor o yüzdendir bizim bi gurubumuz var ve yarın çiftalanda hafif gazlama ve peşindende deniz karma bişeyler yapacaz.gelirsen çiftalanda buluşuruz.

kuroscu' Alıntı:
yer dogru da yaz geldi millet araziyi bırakıp denize tatile felan gidiyor o yüzdendir bizim bi gurubumuz var ve yarın çiftalanda hafif gazlama ve peşindende deniz karma bişeyler yapacaz.gelirsen çiftalanda buluşuruz.

bizde saklıgölde olacağız uğrarsanız seviniriz.

İzmitte bizim gurubumuz var, oldukça da etkiniz ve eğleniyoruz. Hatta gece sürüşleri bile yapıyoruz. İstanbul biraz bize uzak kardeş. Yakınlard olsaydın seve seve katılırdık guruba.

Yine de elimizdeng eldiği kadar destek vermeye çalışırız.

merhabalar
biraz forum hortlatmaca olacak ama ben de XL 200'ümü yeni aldım, arazi yapmak için can atıyorum. bakalım bu hafta lastik değişimi, bakım ile falan geçecek ama haftaya inşallah....

kendimi de kısaca tanıtayım... 37 yaşındayım eski motorlarım mecburiyetten aldıklarım dışındakiler genellikle enduro tarzı idi... fakat neredeyse hiç arazi yapmadım, %30 enduro tarzlardı DL650, transalp gibi.. kamp-gezi-macera yeni yerler keşfetmeye bayılırım... bu yaştan sonra toprak, çamura bulanmak istiyorum :D

kısaca dağ-orman gezilerinizde olmak isterim, kabul ederseniz...

Merhaba EnduroDeniz..

Yeni motorun hayırlısı olsun... Arazi yapacaksan fotoğraftaki gibi bir karter-şase koruyucu yaptırırsan iyi olur. Bu koruyucu, karteri taştan çarpmadan korumaktan ziyade, Motorun 2 noktadan motora bağlı olan şasesinin, kasislerde motor kulaklarına baskı yapmasını önleyecektir. XL200'lerde , special cross motorlarda olduğu gibi kapalı şase üzerine motor oturtulmamıştır, iki parçadan oluşan sase, motor kulaklarına monte edilmiştir. Üzücü durumlarla karşılaşmamak için fotoğraftakine benzer krom borudan koruyucu yaptırırdın. Motorun alt kısmında bağlantı yerler mevcut. Fotoğrafta gözükmüyor ama Borular, at tarafta başka bir boru ile birbirlerine kaynaklı, sabitlenmiş durumda

Arazi yapacaksan şiddetle tavsiye ederim.

XL 200 oldukça eğlenceli, Dağ, orman, köy yolları için ideal bir motordur.

Xl200

Xl200 1

bilgilendirme için teşekkürler Murat...

ben de koruma demiri yaptırmayı düşünüyordum. fakat pek bir şey yapılamıyor sanırım, çamurluğa falan geleceğinden. alttan da yerden açıklık mesafesi azalıyor sanırım... neyse bakacağım bakalım, dediğin gibi koruma şart....

mrtvural' Alıntı:
Merhaba EnduroDeniz..

Yeni motorun hayırlısı olsun... Arazi yapacaksan fotoğraftaki gibi bir karter-şase koruyucu yaptırırsan iyi olur. Bu koruyucu, karteri taştan çarpmadan korumaktan ziyade, Motorun 2 noktadan motora bağlı olan şasesinin, kasislerde motor kulaklarına baskı yapmasını önleyecektir. XL200'lerde , special cross motorlarda olduğu gibi kapalı şase üzerine motor oturtulmamıştır, iki parçadan oluşan sase, motor kulaklarına monte edilmiştir. Üzücü durumlarla karşılaşmamak için fotoğraftakine benzer krom borudan koruyucu yaptırırdın. Motorun alt kısmında bağlantı yerler mevcut. Fotoğrafta gözükmüyor ama Borular, at tarafta başka bir boru ile birbirlerine kaynaklı, sabitlenmiş durumda

Arazi yapacaksan şiddetle tavsiye ederim.

XL 200 oldukça eğlenceli, Dağ, orman, köy yolları için ideal bir motordur.

merhabalar
pazar günü aşağıdaki resimlerin devamını getirmek istiyorum.. katılmak isteyen arkadaşlar olursa beklerim... geçen sefer gidişimde eşimle gitmiştim, vücut koruma falan da yoktu, şimdi tekrar gitmek istiyorum, ilk arazi tecrübem sayılacak, bundan sonra her hafta sonu yaparım bakalım inşallah... bozuk yolun devamında şelale ve mağara varmış bakalım...

IMG 1220

IMG 1199

IMG 1214

IMG 1222

IMG 1234

EnduroDeniz' Alıntı:
merhabalar
pazar günü aşağıdaki resimlerin devamını getirmek istiyorum.. katılmak isteyen arkadaşlar olursa beklerim... geçen sefer gidişimde eşimle gitmiştim, vücut koruma falan da yoktu, şimdi tekrar gitmek istiyorum, ilk arazi tecrübem sayılacak, bundan sonra her hafta sonu yaparım bakalım inşallah... bozuk yolun devamında şelale ve mağara varmış bakalım...

Tebrikler Endurodeniz. Güzel bir gezi olmuş, bir sonrakine katılmayı çok isterim. Yolun sonu gerçekten çekici gözüküyor :smiley:

merhabalar,
pazar günü buranın devamına solo olarak gittim, gezdim, çok güzel parkurlar vardı fakat giremediğim yollar da vardı toprak çökmesinden dolayı, yine de güzeldi.
bu pazar polenezköy veya kömürlük köyü çevreleri bir ormanda gezmeyi düşünüyorum sen de düşünürsen veya katılmak isteyen arkadaşlar olursa bir organize edelim

Quasar' Alıntı:
Tebrikler Endurodeniz. Güzel bir gezi olmuş, bir sonrakine katılmayı çok isterim. Yolun sonu gerçekten çekici gözüküyor :smiley:

Kersinlikle güzel bir etaba benziyor, ancak benim motor şu anda bakımda pazara yetişmez. bir sonraki pazar yapıp başka arkadaşlarında katılımını sağlayabilirsek çok iyi olur. kazasız günler dilerim.

Deniz Bey,

Sizi kutlarım
XL200 ün hakkın ı vermişsiniz.

Aşağıdaki linkte xl200 ile ilgili tartışmalar var.

Birkaç gezi fotografını bu linkte verirseniz bizi sevindirirsiniz.
Selamlar
Bülent KOÇOĞLU
Ankara

http://www.gezenbilir.com/b8/t82581/msg1102911#msg1102911

yakında bir organizasyon varsa katılabilirim arkadaşlar
selmanakyildiz@hotmail.com

teşekkürler bülent bey,
uzun süredir siteye girmiyordum..
her pazar çekmeköy-polenezköy tarafları enduro'da oluyorum... çok zevkli güzel...
fotoğrafların tamamını yüklemedim fakat bir kısmı var, aşağıdaki linkte...
beraber enduro yapmak isteyen arkadaşlar varsa buluşuruz, ümraniye'de...
https://picasaweb.google.com/114789049138100813768/Kartepe?authuser=0&feat=directlink

bkocoglu' Alıntı:
Deniz Bey,

Sizi kutlarım
XL200 ün hakkın ı vermişsiniz.

Aşağıdaki linkte xl200 ile ilgili tartışmalar var.

Birkaç gezi fotografını bu linkte verirseniz bizi sevindirirsiniz.
Selamlar
Bülent KOÇOĞLU
Ankara

http://www.gezenbilir.com/b8/t82581/msg1102911#msg1102911

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR