1982 Series 3 Swb Adanadan Selamlar Ve Ondan Sonra Yapılanlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 213
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,271
geldim geldim burdayım yenilemeye kaldığım yerden devam ediyorum uzunca bir müddet 3.5 motor araştırdım buldumda ancak motoru bulmak yetmiyor motorun montajı için aracın bazı kısımları kesilmesi gerekiyor bende pek kesip biçme taraftarı değilim aracın önü uzatılıyor buda karekter özelliği uçup gidiyor bu yüzden vazgeçtım daha sonra başka bir motor deniyeceğim mesala v6 3000 motor olabilir şimdilik durdu o iş gelelim kapıların raylarına
20150830 151436

Etiketler
20150830 123403
20150830 123418
20150830 123411
Ekli dosyayı görüntüle 785 Ekli dosyayı görüntüle 786 Ekli dosyayı görüntüle 787 Ekli dosyayı görüntüle 786 Ekli dosyayı görüntüle 787 aliminyum parçalar hassas dikkat gerektiriyor ben kaportacı değilim o yüzden elimden geldiğince ve dikkatlice takmaya çalıştım gerçekten zor oldu ve çıkarttıgım sıra ile takmam gerekiyordu işin en civcivli yanı tüm çerçeveler takıldıktan sonra tekrar parçaları bükmek oldu onu çekiçle yapamazdım aliminyum sıcağı sevmıyor hemen formu bozulabilirdi
bunuda seramik çekici kullanarak hafif meyil verdim sonrasında mengene bütün işi yaptı :smiley:

Son düzenleme:

selam arkadaşlar uzun süredir ara vermiştim yavaş yavaş kapıları bitireyim dedim malum kış yaklaşıyor ha deyince olmuyor kaporta aksamı narın bu yüzden aldığım ikinci kaputuda ayağa kaldırıp sol kapı üstü ile aynı zamanda tadilat düşünüyorum şimdi sol üst kapı tamıratına başlayabiliriz öncelikle şunu söyleyebilirim sol kapının durumu daha kötü çünkü sürekli çalıştığı için daha fazla yıpranma mevcut
20150908 191425
20150908 191359
20150908 191453
20150908 191338

selam arkadaşlar uzun süredir ara vermiştim yavaş yavaş kapıları bitireyim dedim malum kış yaklaşıyor ha deyince olmuyor kaporta aksamı narın bu yüzden aldığım ikinci kaputuda ayağa kaldırıp sol kapı üstü ile aynı zamanda tadilat düşünüyorum şimdi sol üst kapı tamıratına başlayabiliriz öncelikle şunu söyleyebilirim sol kapının durumu daha kötü çünkü sürekli çalıştığı için daha fazla yıpranma mevcut

20150908 191453

20150908 191359

20150908 191425

20150908 191338

20151018 184030
20151018 184024
merhaba arkadaşlar kapılarla olan münasebetim devam adiyor sürücü kısmıda kaportadan geldi montaj ilemini yaptım yeni rayları bulmak kolay olmadı istanbuldan tumay abi sağolsun becmak marka buldum ancak alt ve üst kısım kısa olmuyor bende ikisini birleştirip bakır kaynağı ile kaynattım cillop oldu yanlız iki kapınında kapı panelleri sökerken iyi idi ancak restorasyondan sonra yerlerine oturmakta inat etti neden oldu tam çözemedim ancak onlarada el atmak zorunda kaldım ve anladımki tamirden sonra bazı kısınlar düzelmiş bu yüzden eyik vaziyette olan yerler düzelince yerine geçmiyor zaten daha önce orjinal döşemenin üzerine bir daha döşeme yapılmış kalınlaştıkça yerinden oynamış

20151018 184951
20151018 190427
o değilde arkadaş o nasıl bir yapıştırıcı ve suni deridir adam nasıl sağlam yapmış bu neyy naaaann dedim yalansız 1 saat uğraştım sökmeye süngeri ayrı derisi ayrı :smiley:))
20151018 184039

umut kardeşim bu bloss başıma iş açacak sanırım anlayan bulamadım atikeremi götüreyim lovatoyamı karar veremedim bloss atiker kulanda ve reglatör lovato herkez uzaydan gelmiş gibi bakmakta cihaza dilinden anlayana raslamadım :smiley:))

Ahahahahahahahaha:smiley:))))))))))))))))))
Abicim o döşemelerin üstüne ben sui deri kapladım evin önünde. Sprey yapıştırıcı aldım kolay olsun diye, zehirlendim geberiyordum neredeyse acillik oldum ahahahahaha:smiley:)))))))))))))))) Sağlam malmış demek:smiley:)))

Bu arada beni arasaydın arka makasa dokunma da önü çok az indir derdim. Şaft sıkıntı çıkarır direk.

BLOS dünyadaki en basit parça. Herhangi bir konuda bakıma da götürmene gerek yok. LPG'ci Murat Usta var Ankarada onun yerlisini yapan, telefonu 05353448696. Ankaradaki kırmızı taka Land bende diyerek selamımla ararsan uzaktan yardımcı olmaya çalışır. Sadece 2 tane ayar vidası var üstünde.

Sevgiler:smiley:))

yapmaya bende ne sağlan yapmışlar helal olsun canım cıktı sökene kadar dedim eline sağlık kardeşim blos ile alakalı kimseye elletmedim ankaradaki ustayı arayacağım tamam makaslar içinde seni raharsız etmeyeyim dedim bir iş güzarlık yaptım bu sefer çok kalktı arka şimdi amortisörler kavuşmuyor biraz binip kendine gelsin dedi usta biraz daha iner olmassa amortisör kafalarını kesip biraz uzatacağız şimdilik başka birşey yapamıyorum ben kaşındım kabul ediyorum :smiley:)) şu spreyin markasını ve nereden alacağımı dersen bende bir ilaçlayayım kendimi :smiley:))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR