2.6 pajero yakıt

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan almanyalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,830

almanyalı

05325830016
Yer
İNEGÖL/BURSA
1985 model 2,6 pajeronun yakıtı hakkında bilgi olan arkadaşlardan lpğ vede benzin sarfiyatı hakkında bilgilendirmelerini rica ederim teşekkürler

Etiketler

Ynt: 2.6 pajero yakıt

şehirler arası 350 şehir içi 400 kuruş kıstırırsanız dahada azalır fakat o zamanda verim alamazsınız

UltraStore' Alıntı:

işin doğrusu en iyi bir pajerocudan öğrenilir.. kulaktan duymaları fazla dikkate almayınız derim..
benzinde 0,80-0,85 krş.
lpg-ş.içi : 0,55-0,60 krş,
ş.dışı : 0,45-0,50 krş.

bunlar ortalama yakışlardır. kış aylarında +0,15 krş daha ilave ediniz. ve siz siz olun asla bir pajeroyu elektronik ateşlemeye çevirmeye kalkmayın. aksi takdirde bu rakamları biraz daha yukarı çıkarır ve performansıda o derece aşağı düşürürsünüz. 1995 ten bu yana sıkı bir pajerocu olarak benimkisi sadece nacizane bir tavsiyedir. lakin piyasada suv diye dolaşan araçlar içerisinde belkide en zor kırabileceğiniz nitelikte bir araçtır. aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim. hayırlı olsun.

saygılar
kemal sarıgül

KEMALS42' Alıntı:
işin doğrusu en iyi bir pajerocudan öğrenilir.. kulaktan duymaları fazla dikkate almayınız derim..
benzinde 0,80-0,85 krş.

bunlar ortalama yakışlardır. kış aylarında +0,15 krş daha ilave ediniz. ve siz siz olun asla bir pajeroyu elektronik ateşlemeye çevirmeye kalkmayın. aksi takdirde bu rakamları biraz daha yukarı çıkarır ve performansıda o derece aşağı düşürürsünüz. 1995 ten bu yana sıkı bir pajerocu olarak benimkisi sadece nacizane bir tavsiyedir. lakin piyasada suv diye dolaşan araçlar içerisinde belkide en zor kırabileceğiniz nitelikte bir araçtır. aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim. hayırlı olsun.

saygılar
kemal sarıgül
kemal bey vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim sagolun pajero yu sevdim gibi 3 sene niva kullandım ayrılmak zor geldi ama pajeroyu sevcem gibi aracım 1985 model 5 kapı bakalım nasıl olacak inşallah buraya bi konu acıp aracımı alışım ve sizlerin yardımıyla modifiye yapmaya calışacagız ALLAH UTANDIRMAZ İNŞALLAH konuyu buraya acmayı düşünüyorum sıkıntı olmaz heralde lakin garaj bölümünde bizim konu kaybolur gider hiç kimseden de saglıklı bilgi alamayız herkese teşekkürler

KEMALS42' Alıntı:
benzinde 0,80-0,85 krş.

saygılar
kemal sarıgül

Aynen katılıyorum deyerler aşağı yukarı aynıdır 2.600 cc için

Arkadaslar,
bilmediğim için soruyorum, 2.6 kısa kasanın arazi performansı nasıldır?
3.5 veya 3.0 ların kısa kasaları neredeyse yok gibi,bu durumda seçenek olarak 2.6 kalıyor.
Tecrübelerinize dayanarak ve mumkun ise diğer 4x4 ler ile karşılaştırarak biraz açıklama yapabilme şansınız olur ise memnun olurum.

Saygılarımla,

Burak

barbecue' Alıntı:
Arkadaslar,
bilmediğim için soruyorum, 2.6 kısa kasanın arazi performansı nasıldır?
3.5 veya 3.0 ların kısa kasaları neredeyse yok gibi,bu durumda seçenek olarak 2.6 kalıyor.
Tecrübelerinize dayanarak ve mumkun ise diğer 4x4 ler ile karşılaştırarak biraz açıklama yapabilme şansınız olur ise memnun olurum.

Saygılarımla,

Burak

sayın arkadaşım,

aslında hem fazla söylenebilecek bir şey pek yok,hemde çok şey var. kısaca en zor arazi şartlarda görüpte kullanabileceğin en mükemmel sınıf araçtır.Tek kusur parça pahalı ve kıymetli,lakin kır karbilirsen,işte en önemlisi en zor kırabileceğin tek araçtır.başkaları aynı parçayı 5.değişim yaparken sen aynısı ile devam edersin.Motor olarak, 3.5 v6 yerini tutmasada seni yolda tek başına bırakmaz. ee bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur demişler. 10 yıl 2.6 kısa 1990 pajero ile yarışan biri olarak söyleyebileceklerimdir. ama kullanmadan,onunla tek başına bir macera yaşamadan,ona sahip olmadan ve ona hükmetmeden ne gücünü görebilir nede aşık olabilirsin. al,bin,dene ve gör.. vaz geçebilirsen de geç.. :smiley: gördünmü? ne söylenecek çok şey varmış..?
şu an GLX 5 kapılısına sahibim,2.6 olarak,şikayetim yok ve Allah'a şükür yolda da kalmadım. Ama derler ya hani, ilk aşk diye.. onun yeri başka.. kısaca ilk pajero ya 1993 te sahip oldum ve hala bir pajero sahibiyim :smiley:

saygılar
kemal sarıgül

KEMALS42' Alıntı:
sayın arkadaşım,

aslında hem fazla söylenebilecek bir şey pek yok,hemde çok şey var. kısaca en zor arazi şartlarda görüpte kullanabileceğin en mükemmel sınıf araçtır.Tek kusur parça pahalı ve kıymetli,lakin kır karbilirsen,işte en önemlisi en zor kırabileceğin tek araçtır.başkaları aynı parçayı 5.değişim yaparken sen aynısı ile devam edersin.Motor olarak, 3.5 v6 yerini tutmasada seni yolda tek başına bırakmaz. ee bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur demişler. 10 yıl 2.6 kısa 1990 pajero ile yarışan biri olarak söyleyebileceklerimdir. ama kullanmadan,onunla tek başına bir macera yaşamadan,ona sahip olmadan ve ona hükmetmeden ne gücünü görebilir nede aşık olabilirsin. al,bin,dene ve gör.. vaz geçebilirsen de geç.. :smiley: gördünmü? ne söylenecek çok şey varmış..?
şu an GLX 5 kapılısına sahibim,2.6 olarak,şikayetim yok ve Allah'a şükür yolda da kalmadım. Ama derler ya hani, ilk aşk diye.. onun yeri başka.. kısaca ilk pajero ya 1993 te sahip oldum ve hala bir pajero sahibiyim :smiley:

saygılar
kemal sarıgül

Kemal Bey,
Yorumlarınız ve ayırdığınız zaman için öncelikle çok teşekkür ederim.
Site içinde değişik yorumlar var, o yüzden uzun tecrübeler sahip dostların yorumları kendi açımdan önemli. Yorumların bazılarında, 2.6 ların performansını zayıf (burada benim için soru işareti olan neye göre zayıf, karşılaştırma kriteri nedir, belli değil)olduğu yönünde. Bir diğer yorum ise, imkanlar dahilinde ise, 1993 ve sonrası modellerin tercih edilmesi. Neden 93 yılı ve sonrası o konuda çok detay bulamadım.

Saygılarımla,

Burak

barbecue' Alıntı:
Kemal Bey,
Yorumlarınız ve ayırdığınız zaman için öncelikle çok teşekkür ederim.
Site içinde değişik yorumlar var, o yüzden uzun tecrübeler sahip dostların yorumları kendi açımdan önemli. Yorumların bazılarında, 2.6 ların performansını zayıf (burada benim için soru işareti olan neye göre zayıf, karşılaştırma kriteri nedir, belli değil)olduğu yönünde. Bir diğer yorum ise, imkanlar dahilinde ise, 1993 ve sonrası modellerin tercih edilmesi. Neden 93 yılı ve sonrası o konuda çok detay bulamadım.

Saygılarımla,

Burak

elbette burak bey,
size tavsiyem, gerçekten ama gerçekten pajero veya bir mitsubishi düşünüyor iseniz, bunu öncelikle mutlaka bir kullanıcısına,kulllanmış olana veya bu aracı çook iyi tanıyan birine sorun. Bana lada,Nissan patrol veya Cheeroke yi sorabilirsiniz,sahip oldum,kullandım ve az çok kendimce fikirlerim vardır. lakin suzuki yi soramazsınız veya Cj yi veya bu sınıflarda bir başka araçta bilgim yoktur ve ahkam kesmem.. neye karar verirseniz verin, doğru olan sizin gönlünüzde yatan olacaktır. şu an 1993 e sahibim dedim, lakin ondaki motorda 128 bg bir 2.6 dır. 2.6 performans olarak 3.5 v6 yine bir pajero ya göre performansta zayıf kalabilir,başka bir emsali ile arazi şartlarında düşünemiyorum bile... imkan varsa elbette 3.5 v6 pajero veya bir land cruiser elbette performans konusunda bambaşka.. benim yerde palet üzerinde de 3 adet 2.6, 1 adet te 3.5 v6 ekstradan motorum hazırda bekliyor. dedim ya bu aşk başka bir şey diye :smiley:

saygılar
kemal sarıgül

KEMALS42' Alıntı:
elbette burak bey,
size tavsiyem, gerçekten ama gerçekten pajero veya bir mitsubishi düşünüyor iseniz, bunu öncelikle mutlaka bir kullanıcısına,kulllanmış olana veya bu aracı çook iyi tanıyan birine sorun. Bana lada,Nissan patrol veya Cheeroke yi sorabilirsiniz,sahip oldum,kullandım ve az çok kendimce fikirlerim vardır. lakin suzuki yi soramazsınız veya Cj yi veya bu sınıflarda bir başka araçta bilgim yoktur ve ahkam kesmem.. neye karar verirseniz verin, doğru olan sizin gönlünüzde yatan olacaktır. şu an 1993 e sahibim dedim, lakin ondaki motorda 128 bg bir 2.6 dır. 2.6 performans olarak 3.5 v6 yine bir pajero ya göre performansta zayıf kalabilir,başka bir emsali ile arazi şartlarında düşünemiyorum bile... imkan varsa elbette 3.5 v6 pajero veya bir land cruiser elbette performans konusunda bambaşka.. benim yerde palet üzerinde de 3 adet 2.6, 1 adet te 3.5 v6 ekstradan motorum hazırda bekliyor. dedim ya bu aşk başka bir şey diye :smiley:

saygılar
kemal sarıgül

Kemal Bey,
Tekrardan cok teşekkürler.

Saygılarımla,

Burak

kemal bey verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim 2,6 aynı emsalleri ile arazide düşünemiyorum bile der iken emsalleri 2,6 pajeronun eline su bile dökemez demeyi mi kastediyorsunuz acaba ???

kemal bey sizden ricam 2,6 karbüratörlü 1985 model 5 kapı pajerom var bu aracı almadan 4,0 highpout motorlu 1992 model kare kasa arasında gidip geldim şükür pajeroda karar kılmışız aşagı yukarı ikisinide fiyatları aynı benim aracımda klima hidrolik direksiyon mevcut size göre iki araç arazide karşılaştırabilirmi ikisi birbirine denk midir pajero ile cheroke arazi performansları hakkında bizi bilgilendirebilirseniz seviniriz başınızı agrıttık teşekkür ederim soydan türk saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.