2000 model 3.2 v6 frontera almak üzereyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kabasakal34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,245

kabasakal34

Ana Kamp
s.a arkadaşlar 1998 model nissan terrano marka aracımı satıp opel frontera 3.2 v6 almak üzereyim tavsiyelerinize ihtiyacım var hata mı ederim iyimi ederim??

Etiketler
Ynt: 2000 model 3.2 v6 frontera almak üzereyim

Bende 98 model 2.2 var, iyi yonlerini siralayim, hem dagda hem yolda kullanimi cok zevkli bir arac, saglam bir yapisi var, gazli olursa yakit cok fazla incitmiyor, alinabilecek en ucuz 4x4 arac, ici genis ve ferah, sorun olabilecek yonleri; offroad kabiliyeti kuru zeminde mukemmel, kuvvetli ve tatmin edici, ancak islak zeminde lastiklere ve 4x4 yururunede bagli olarak Land 90 gibi araclarla karsilastirdigimda iyi denemez, iyi bir servis yada usta bulmak zorundasin, yada eskisinden memnunsa sahibi ona devam edeceksin,

Hayirli olsun.

kabasakal34' Alıntı:
s.a arkadaşlar 1998 model nissan terrano marka aracımı satıp opel frontera 3.2 v6 almak üzereyim tavsiyelerinize ihtiyacım var hata mı ederim iyimi ederim??

hata etmessiniz ..guzel bir aractir..iyi bir usta bulmak zorundasiniz ki bu her arac icin gecerli ..ama istanbulda felan ikamet ediyosaniz orda arkadaslar size hem parca hemde usta konusunda yardimci olacaklardir.

selam

1-1.5 yıl tüm araçları inceledikten sonra 2001 3,2 mi aldım. 5 aydır kullanıyorum.memnunum.
ist parca problem değil.gerçi kargoyla hersey haloluyor.güc ve saglamlık sa opel....
ama sonra her arac için herkesin kullandıgı marka en iyisi.
bu bir tutku.
hayırlısı olsun.

Peki Sunuda sorsam net olarak LPG ile km de Yakit ne Kadar acaba

kabasakal34' Alıntı:
Peki Sunuda sorsam net olarak LPG ile km de Yakit ne Kadar acaba

bu sorunun net cevabı yok aslında kullanıma bağlı , kpg markasına bağlı , hatta denizden yüksekliğe bile bağlı ama ortalama kış aylarında şehir içi 450- 500- 550 civarı yakar normal kullanımda yazın biraz daha düşer norrmalde ama biz zamlardan dolayı düşüşü farkedemiyoruz.uzun yolda daha az yakar. ama yine kullanım hız limitleri bir çok faktör var .şunu söyleyeyim cok korkutmasın sizi yakıtı ..hatta motora göre az yakar..2012 model astra turbo 3 gün once konuştuk 550 yakıyo ford focus 1.6 dizel 400 yakıyo ..siz iyi bir usta bulun parcada yakıtta sizi cok yormaz

selamlar
yakıt konusuna aynen katılıyorum.
birde şu var lpg nin fiyatı 2.68 zede satan var 2.49 da bu da bir faktör
vergiyi problem etmiyorsanız .yakıt zaten yormaz.700-700 1400 TL ÇÜNKİ

temiz bir arac bulduysanmız kacırmayın bence.
benimki 2001 3.2 ve 115 binde.kazasız.ben hurdaya cıkana kadar bineceğim mesala

2007 yılından beri 99 model 3.2 frontera kullanıyorum.bu kadar senedir kullanmamın sebebi konforu, keyfi, şürüş keyfi, performansı vs. bu kadar süredir çok şükür büyük bir arızası olmadı.sadece bazen parça konusunda zorlandığım zamanlar olmuştur. en önemli hususlardan biri de iyi bir ustanızın olmasıdır.kolay gelsin.

BIM01' Alıntı:
bu sorunun net cevabı yok aslında kullanıma bağlı , kpg markasına bağlı , hatta denizden yüksekliğe bile bağlı ama ortalama kış aylarında şehir içi 450- 500- 550 civarı yakar normal kullanımda yazın biraz daha düşer norrmalde ama biz zamlardan dolayı düşüşü farkedemiyoruz.uzun yolda daha az yakar. ama yine kullanım hız limitleri bir çok faktör var .şunu söyleyeyim cok korkutmasın sizi yakıtı ..hatta motora göre az yakar..2012 model astra turbo 3 gün once konuştuk 550 yakıyo ford focus 1.6 dizel 400 yakıyo ..siz iyi bir usta bulun parcada yakıtta sizi cok yormaz
1,6 dizel ford focus kullanıyorum 400 yaktığını hiç görmedim ???2 araç olarak benzinli 1,3 jimny sahibiyim lpg yok benzinde 450 yakıyorum bu yakıtı nasıl düşürüyorsunuz banada anlatın lütfen..

kabasakal34' Alıntı:

Terranoyu neden satiyorsunuz sakincasi yoksa, benim bilgim yok aracla ilgili, biraz bilgi verebilirmisiniz bizde karsilastiralim fronty ile.

Saygilar.

1,6 dizel ford focus kullanıyorum 400 yaktığını hiç görmedim ???2 araç olarak benzinli 1,3 jimny sahibiyim lpg yok benzinde 450 yakıyorum bu yakıtı nasıl düşürüyorsunuz banada anlatın lütfen..

biraz sitemkar konusmussunuz ..yanlis anlamayin araci kotulemek icin soylemiyoruz.hocam ayni is yerinde calistigim arkadasin var araci ..oyle 4-5 arkadas konusurken bahsettigim arkadas internette 1.2 corsa bulmus sahibiyle konustuktan sonra muhabbet oldu aramizda niye satiyosun diye onun soyledigi rakamlar 400 yaktigiydi.belki soguklardan yada devirsiz kullandigindan olabilir ...yakiti dusurmek derken aracin standar tuketimi vardir gerisi kullanim bakim ..1.3 motorun 450 yakmasi bana cok gibi geldi ..standart lastiklermi var uzerinde ..portbagaj felan ekstra bisey varmi aracta.

usta_' Alıntı:
Terranoyu neden satiyorsunuz sakincasi yoksa, benim bilgim yok aracla ilgili, biraz bilgi verebilirmisiniz bizde karsilastiralim fronty ile.

Saygilar.
aslında terranodan hiç bir memnuniyetsizliğim yok çok çok iyi bir araç bana göre ancak şu varki biraz performans düşük gibi geldi bana ben daha çok otobandada beni yormayacak bir araç bakıyorum .şahsi görüşüm terrano arazide opel fronteradan çok iyidir çok yerlerde aracı 45 derecen fazla yatırdım banamısın demiyor yani aracın altını oturtmassan hiç bi yerde bırakmaz o kadar diyebilirim

Merhaba,Terrano'nuzun kasa,motor,sanziman cesidi nedir?
Asfaltta nasil bir performans bekliyorsunuz?

ttogan' Alıntı:
Merhaba,Terrano'nuzun kasa,motor,sanziman cesidi nedir?
Asfaltta nasil bir performans bekliyorsunuz?
terrano 2.4 i 5 kapı manuel vites
asfaltta beklediğim performansa gelince otobanda giderken rampa görünce bayılıyor ondan hariç bi şikayetim yok o yüzden daha kuvvetli bi motor seçeneğine geçmeyi düşünüyorum aslında 1-2 video çektim çamurda felan ama nasıl yükleneceğini bilmiyorum buraya

Yanlis bilmiyorsam araciniz 2.4 benzinli 118 beygir gucunde.
Bu motor dizel olan 2.7 TDI 125 beygirlikle kiyaslayinca biraz az geliyor.
Hatta 2.7 dizeli bile ilerki yillarda 3.0 TDI 154 beygir ile degistirdiler.
Soyle bir bakarsak,neredeyse ayni agirliktaki kasada uc farkli gucte motor.
Dolayisiyla sizin araciniz en alt gucte ama otomatige gore avantajli olanidir.
Rahatsiz oldugunuz bayilma konusunda haklisiniz.
Ancak LPG ile dizel araclardan daha az yaktiginizi da goz ardi etmeyiniz.
Silindir hacminin dusuklugu ile vergiyi de bir alt dilimden odemektesiniz.
Bu avantajlar onemli degil diyorsaniz ust tuketim degerlerine,vergiye gecin.
Frontera seciminizi kullanan arkadaslar degerlendirmisler.
O aracta da 3.2 motor iki ust vergi dilimine ve yakit sarfiyatina sahiptir.
2.0, 2.2 gibi daha alt kademe motorlu olanlari benzer farkliliklari tasiyorlardir.
Sahsi fikirlerimdir,bilgi amaciyla yazilmistir.

BIM01' Alıntı:

biraz sitemkar konusmussunuz ..yanlis anlamayin araci kotulemek icin soylemiyoruz.hocam ayni is yerinde calistigim arkadasin var araci ..oyle 4-5 arkadas konusurken bahsettigim arkadas internette 1.2 corsa bulmus sahibiyle konustuktan sonra muhabbet oldu aramizda niye satiyosun diye onun soyledigi rakamlar 400 yaktigiydi.belki soguklardan yada devirsiz kullandigindan olabilir ...yakiti dusurmek derken aracin standar tuketimi vardir gerisi kullanim bakim ..1.3 motorun 450 yakmasi bana cok gibi geldi ..standart lastiklermi var uzerinde ..portbagaj felan ekstra bisey varmi aracta.
sizde sakın yanlış anlamayın ama ben sizin gibi yakıt ekonomisi yapamıyorum. merak ediyorum nasıl bu kadar az yakıt yakıyorsunuz aracların belirli yakıtları vardır lpg belli oranlarda düşürür yakıtı. sizde arkadasa bilgi vermek adına rakamlar vermişsiniz yanlış anlamayın ama bahsttiğimiz araç arazi aracı binek değil bu rakamlara nasıl ulaşıyorsunuz gerçekten merak ediyorum. gelelim benim jimny ye aracın şehir içi ve şehir dışı verileri zaten litre olarak sitesinde var. şu anki yakıt fiyatlarıyla karşılaştırırsanız 450 (şehir içi) normal gibi geliyor bana lpg %20 %30 ekonomi sağlasa 1,3 motorda 320 350 arası yakar ki 3,2 motor nasıl bu rakamlara geliyor cidden bilmiyorum. 4 sendir 1,6 dizel focus kullanıyorum kardeş 400 yakması için şehir içinde 1. vites uzun yolda 3. vitesden yukarı çıkmaman lazım. kimseyi kırmak üzmek istemem günümüzdeki yakıt fiyatlarıda ortada bana bu rakamlar biraz yanıltıcı gibi geldi sonuçda yeni bir araç alacak arkadaş var ve bilgi istemiş ben objektif olmaya çalışıyorum. saygılarımla...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR