2011 ağustos -eylül doğu karadeniz yaylaları gezi arkadaşı arıyorum...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan incvz67 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,693

incvz67

Kamp II
Yer
kdz ereğli-alaplı
arkadaşlar 2008 de başlayan doğu karadeniz tutkum ve bağımlılığım geçecek gibi değil....
20011 ramazan ayının ağustosa denk gelmesi sonucunda bayramın 2. günü bu geziye başlamayı düşünüyorum muhtemelen 30 ağustos tarihinde...
o kadar çok gitmediğim yayla varki hala bitmiyor.. muhteşem doğası ile kaçkarları ile kendine hayran bırakan karadeniz i görmek isteyenler var ise buradan haberleşelim...
ayder bölgesinin daha üzerinde kalan ender yaylalardan olan altıparmak ve kemerli kaçkar dağlarının eteklerindeki orjinal laz yaylalarında elektiriğin bile olmadığı yerlere( didingola diyorlar herhalde ) gitmek istiyorum...
ayrıca fırtına vadisinin çat tarafında kalan yaylalarına daha gitme fırsatım olmadı o bölgeyi hiç görmedim diyorsanız birlikte planlama yapacağız demektir...bu arada 3000 mlerde çok kalacağımızdan gelmişken zirvede yapmak bana uyar..( 3 kez kaçkar zirvem var) ama kemerli kaçkar ve altıparmak kaçkara daha çıkmadım..
aslında bu yıl ne yapıp edip macahelide programa almak istiyorum ama nasıl olacak bende bilmiyorum af keşke 4 çekerimiz olsada özgürleşebilsek...
doğukaradeniz daha önce yabancı olmadığım bir bölge deneyimlerim ise...
2008--macahel efeler köyü, malaral şelalesi.karagöl, borçka yusufeli- olgunlar dilberdüzü deniz gölü güneyden kaçkar zirve..sonra lenetleme aşıtından çeymekçur ve ayder - pokut sal ve hazindak yaylaları..ve son.
2009 ise...siteden kerem arkadaşım ile ayder-kavrun-mezovit ve kuzey çıkışından kaçkar zirve denemesi daha sonra husser yaylası ...
2010 aybars arkadaşım ile muhteşem bir rota...yine ayder-kavrun derebaşı gölü ve aşı,kavrun aşıtı,davalı tarafı,soğanlı göl,denizgölü-kaçkar zirve-dilberdüzü-olgunlar lanetleme geçidi-tekrar kavrun ve son..

Etiketler
Ynt: 2011 ağustos -eylül doğu karadeniz yaylaları gezi arkadaşı arıyorum...

dilberdüzünün kamp alanı...

Dilberdznden sar hattn g

incvz67, ya bu tür resimleri, hele yapamayacak olduklarımı yayınlamayın, bir gün kahırdam giderim diye korkuyorum :smiley:
Size başarılar

Bu tür resimleri gönderin arkadaşlar,gidebilecek durumda olanlara hatırlatma ve teşvik,gidemeyeceklere de umut olsun.Ayaklarınıza-ciğerlerinize sağlık.

Hocam bayramın 2. günü çarşamba benim de bir karadeniz turu planım var eşimle bir buçuk hafta sürecek, sizin plan nasıl? Benim kuzukiyle yayladan yaylaya gezmeyi planlıyoruz, ordu trabzon ve artvinde arkadaşların evinde konaklama falan düşüzünüyoruz...

selimsani' Alıntı:
Hocam bayramın 2. günü çarşamba benim de bir karadeniz turu planım var eşimle bir buçuk hafta sürecek, sizin plan nasıl? Benim kuzukiyle yayladan yaylaya gezmeyi planlıyoruz, ordu trabzon ve artvinde arkadaşların evinde konaklama falan düşüzünüyoruz...

ben gezi ağırlığını rize ve artvin bölgesinden yana kullanmayı istiyorum.. o kadar çok gitmediğim yayla var ki o bölgede...sırtçantam ile istediğim yerde kamp...ve tabi doğal pansiyonlardan da faydalanmayı istiyorum.....

dillere destan güzelliği ile pokut-hazindak ve kaçkarlar [attachment=5]...2008.ağustos gezimden.

CIMG0620

CIMG0639

CIMG0540

CIMG0557

CIMG0559

Sn. incvz67,Yeni Üye statüsünde olmam nedeni ile özel olarak cevap gönderemiyorum.Teşekkür ederim.

gezimin ilk ayağını şöyle planlıyorum...
1. gün trabzon dan artvin borçkaya -oradan atanoğlu denilen bölgeye...
2. gün beyaz su yaylasına .geceleme pansiyon olabilir. ( daha önce oktay arkadaşımızın yaptığı rotanın benzeri)
3. gün karçal zirve ve tekrar beyazsu yaylası.
4. gün yıldız gölü-gorgit yaylası ve efeler veya maralda konaklama (macahel bölgesindeyiz yani )
5 .gün macehelde güzel bir gün ve akşama borçkaya dönüş oradan
bundan sonrası için gezimin ikinci ayağı başlayacak fırtına vadisinde görmediğim bölgeleri planlayacağım...

Ben gelmeyi çok isterim, ancak işim dolayısıyla uzun vadeli plan yapmam çok zor. Gezi kesinleşirse çok yüksek bir ihtimalle gelirim. Macahel'i görmeyi çok istiyorum. Daha önce Kaçkar tecrübem var benim de.

msaribas' Alıntı:
Ben gelmeyi çok isterim, ancak işim dolayısıyla uzun vadeli plan yapmam çok zor. Gezi kesinleşirse çok yüksek bir ihtimalle gelirim. Macahel'i görmeyi çok istiyorum. Daha önce Kaçkar tecrübem var benim de.
kaçkarları gördüyseniz karadenize kesinlikle birdaha gitmek isteyeceksiniz...
ilerleyen zamanlarda turun daha da ayrıntılarını konuşuruz...ama benim tarih kesinlikle ramazan bayramında başlamalı yani 30 ağustosta trabzonda olmalıyım..ki bir hafatalık tatilime karçal-macahel-beyazsu yaylası gezimi sığdırabileyim...tabi fırtına vadisindeki yaylalardan da, de ekleme yapmak istiyorum.

rota ve tarih benim için uygun. Kabul ederseniz size katılmak isterim. Yolculuğumuzu ne şekilde yapacağız ? Gerekecekse bir vitaram var. Özelden yazamıyorum ayrıntıları konuşabilirsek sevinirim. Ayrıca valla kanyonu gezisi içinde arkadaş aramaktayım. Selamlar.

eylül ayında izinimi alıp oralarda olacağım istanbul artvin borçka karagöl araç ile gideceğim iyi bir proğram olursa neden olmasın

bu gezinin planda kalmayıp gerçekleşmesini isterim. Selamlar.

simurg2' Alıntı:
eylül ayında izinimi alıp oralarda olacağım istanbul artvin borçka karagöl araç ile gideceğim iyi bir proğram olursa neden olmasın

aksilik çıkmadığı sürece programlarımızı hep yaptık....ilerleyen günlerde ayrıntılarıda paylaşırız...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

SON KONULAR

Geri