3 Hannibal ve Hard Enduro

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İbrahim35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,308

İbrahim35

Kamp I
Yer
İzmir/Urla
Motorumu toparladıktan sonra bir test sürüşü gerekliydi.Zaten ne zamandır motorlarada binmiyorduk şöyle motorlarımızın sınırlarını zorlıcak uzun ve kırıcı rota yapalım dedik. Ve araziden Çeşme kıyılarına kadar gitmeye karar verdik.
Ekip Ben,Abim(Yaşar) ve Bülent(offroad) abimden oluşuyor.
Babam ben hazırlanırken motora bakıp oğlum eminmisin araziye çıkmak için diye sordu! Hayırdır baba dedim.Ne bileyim okadar uğraştın tertemiz motoru şimdi araziyemi sokacaksın dedi :D Yok baba merak etme olabildiğince kayaları tercih edicem toz olmaması için dedim :smiley:

Abimler buluşma noktasında Zeytinlerin altına serilmişler beni bekliyolar.Aslında ben onları bekliyordum ama ceza kestim onlara ben geç geldim :D

Kırıcı parkurlara giriyoruz.Yeni açılan zirve çıkışı.Ufak taşlardan oluşan gevşek zemin.Motorları zabdetmek oldukça zor.Arka taraf sürekli yön değiştiriyor.

Bülent abi arkanın bir sağ bir sol yapmasının sonucunda lolo olmaktan kaçamıyor ve abiminde gelmesi ile Ufak bir su molası verip devam ediyoruz.

Abim bugün Kanuni cross 250 yi test ediyor.Ama burda durduğunda söylediği ilk laf " Mondial buna 5 basar be" idi :D Abi tartışma yaratır bu :p

Abim sürekli S çize çize tırmanışta arka lastiğin bitik olmasından dolayı cırmalıyo :D

Bülent abide Bugün DR ye yaptığımız ön Eibach yayların ve arka kalın Eibach yay,180ps Nitrojen ve gold valve modifiyemizin sınırlarını zorlayacak :D

Çeşme Rüzgar enerjileri ve Çeşme otoyolu..

Çok dik ve çok kaygan bir S iniş.

Hard endurocu Gideceği yollara kuş bakışında

Düzlükleri görüncede coşmadan duramıyoruz.Piste girmiş gibi deliriyoruz :D

Hannibal'ın keyfi işte,götür be abi ama nereye kadar bırak şunu :smiley:

Söğüt kilisesi. Köylülerin anlatımınıda buraya yazmadan internet te Esnaf Mustafa abimin yazısını buluyorum.Alıntılıyorum.
" Henüz kayıtlarda rastlanmayan bu Mağara kilise,Yağcılar köyü Sögüt Mevkiinde bulunmaktadır.Köylülerden aldığımız bilgiye göre,mağaranın tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Yine köylüler bir inanca göre,Meryem Ana'nın burada gömülü olduğunu iddia etmekte ve buraya kutsallık yüklemektedirler.Bu kilise Bazı yaşlı köylüler tarafından MERYEM ANA kilisesi olarak adlandırılmaktadır.Adak yeri olduğunu düşündüğümüz yerin hemen üzerinde İsa Heykeli Bulunmakta; heykelin her iki yanında Yunanca fresk tekniği ile yazılmış yazı izleri bulunmaktadır.Adak yerinin_ ya da mihrabın yanlarında yerli kayaya oyulmuş olarak uzunca oturma yerleri vardır.Magara oldukça büyük bir alan kaplamaktadır.Umarız yetkililer bu tarihi kiliseyi korumaya alacaklardır."

Diyorum ya düzlüklerde cok pis gaza geliyoruz :D

Ve yine başlıyoruz,bitecek gibide değil bugün :D

Bülent abi İştahla geçiyo,ıslandım bile yani :D

Eski Çeşme yolu köprüsü..Abim işte Ne mi yapıyor,tabikide haga :D :D

Toz bulutunda Bülent abi O çizimini gerçekleştiriyo

E benide çekin be ya :D

Gezenbilere selam olsun ;)

Uzunkuyu köyü mevkii Kum ocakları

Burası direk uçurum valla ben bile tırstım yani :smiley:

Bumu ne :D Foto makinası bende olunca yara kapandıktan sonra çekmek zorunda kaldım tabikide :smiley: Mıcırda büyük O çizeyim derken %50sini tamamladıktan sonra lololo olmamak için hiçbir engelin kalmadığını farkedip yere yapışıyorum :D Parmağımın ucundan birazcık et parçası ayrılıyo yerine yapıştırıp kapatıyoruz :D

Hard teste devam;) Çok sakin durduğuna bakmayın fena kırıcı !

Bülent abi bi sağ bi sol gidiyo, nedenimi?

Nedenini burada daha açık göstermek için aşağıdan bir foto alıyorum ;)

Karaköye yaklaşırken,su yalakları.

Burayı aşıp otoyolun sol tarafına geçicez

Kışın burda yüzmek gerek aslında :D Nasıl olur hiç düşünemiyorum..

Sanki motorun üstünde yürüyom,bir ayak önde biri arkada :p

Bülent abi zorluyo DR sini

Abim kanuniden pek memnun kalmadı

Yollar burada hep dere yatakları ve kayalık..Tam istediğimiz gibi.Kısa düzlüklerde motorumun performansını buralardada amörtisörlerimi test ediyorum

Otoyolun soluna geçince dümdüz bozkırlar karşılıyo coşmamak elde değil :D

Abime veriyom çek bakem biraz oynaşıvereyim şurada diyorum ama pek bişeyde yakalıyamamış sinirleniyorum ve hemen harekete geçiriyorum ekibi.En zorlu etap başlıyo

Ve sanki uzaktan dümdüz ot gözüken rüzgar enerjilerine ulaşmak için dalıyoruz ama facia içinde yol alıyoruz.Sırf iri iri kayalıkAmörtisörler limit oynuyor

Abim motorun bir sağ bir sol gitmesini en sonda karşılık veremeyip yere salıyor.Bilirsiniz abim pek motorla birlikte yatmıyor.Leylek gibi bacak var adamda :D :D

Bülent abi baya aşağılarda kaldı. Biraz ter döküyor.Benim bile bir ara sol elime debriyajdan kıramp girdi durmak zorunda kaldım..

Ve abim finish çizgisine ulaşıyor :D

Bense ters noktadan çıkışımın cezasını çekip biraz daha sağ tarafa gitmek zorunda kalıyorum..

Ve finish selamı :D

Vay be ne manzara..Cidden süper bir parkurdu ;)

İşte artık karınlarımızı doyurup deniz keyfini çıkarmalıyız :D

Herşey yolunda abi :smiley:

Turist olalım dedik şapkayı takınca ola ola dede olmuşuz :D :D :p

Abi İzmir'in efeleri körüklü çizme giyer sen yeni çığırmı açıyosun bakayım :D

Hadi leynn ben denize gidiyorum botlarla çekilinnn :D

Kayalara dikkat ederseniz yatan adamı görürsünüz.Dudakları burnu gögsü ve ayakları resmen var.Yatan bir adam gibi

Güneş batıyor gençlik.Tempo artırmaya hazır olun :D Biraz tozutalım hadi :D

Abim lamba sorununu çözmeye çalışıyor

Ve iyice karanlığa kalıyoruz.Bülent abi ile benim motora yakıt takviyesi yapmak üzere istasyona gazlıyoruz.Motorlar yedekte,ordanda evlerimizin yollarını tutmak üzere ayrılıyoruz.

Bilmem kaç kilometre ve yüksek oranda kayalıklarda geçen bir gazlama sonuna geliyoruz.Sadece bende oluşan minik kısa süreli kalıcı hasarla evlerimize varıyoruz.

Motorumun performansı gerçekten ciddi boyutta arttığını farkediyorum.Alışmak biraz zaman aldı.Birde gaz telinde hiç boşluk bırakmadığımdan ani bir çevirmemde motor tepkiye geçiyor sanki kontrol bende değilmiş gibi.İlk hareketini biraz gevşeticem :D

Saygılar gezenbilir ailesi,Hepiniz Bu sıkı rotaya davetlisiniz :D

Etiketler
Ynt: 3 Hannibal ve Hard Enduro

iprahim haniballar olarak gene süper bir geziye imzanızı atmışsınız senle gazlamak güzel .fırsatım olsa senle gazlamak isterdim paylaşım için teşekkürler

fotolar, güzel ancak parkuru çok taşlık-kyalık seçmişsiniz, bu tarz etaplar çok sıkınıtı yaratıyor, en basitinden diyelim birinize birşey oldu size yardım gelmesi çok zor, ve işin özeti bu etaplarda en küçük düşüşlerde bile kırık çatlak riski çok fazla, taş-kaya yerine biz toprak olan ama zorlu tırmanış ve inişi olan yerlere gidiyoruz, bir arkadaşımız ayağını krıdı, açık krık olduğu için çok sıkınıtı yaşadık bu da bize der oldu, toprakta artık bilerek düşüyoruz nerdeyse en fazla diken batıyor....

997799' Alıntı:
fotolar, güzel ancak parkuru çok taşlık-kyalık seçmişsiniz, bu tarz etaplar çok sıkınıtı yaratıyor, en basitinden diyelim birinize birşey oldu size yardım gelmesi çok zor, ve işin özeti bu etaplarda en küçük düşüşlerde bile kırık çatlak riski çok fazla, taş-kaya yerine biz toprak olan ama zorlu tırmanış ve inişi olan yerlere gidiyoruz, bir arkadaşımız ayağını krıdı, açık krık olduğu için çok sıkınıtı yaşadık bu da bize der oldu, toprakta artık bilerek düşüyoruz nerdeyse en fazla diken batıyor....

Levent hocam öncelikle düşünceleriniz hakkında haklısınız ve çok teşekkür ederim.Ancak gelelim şimdi asıl olaya.Bu tarz etaplar bana göre tehlikeden çok kondüksiyon gerektiren ve tehlike boyutu, düz toprak inişi ve çıkışlardan olan etaplardan daha azdır! Çünkü nerede ise hızınız yok bile.Düşmede ise tamamiyle sizin bilinçli sürmenize bağlı.Eğer aman motoruma bişey olmasın diye motorla birlikte yatarsanız kayaıklarda elbetteki sağlık problemi yaşanır.Biz zaten sırf kayalık taşlık yerleri seçmiyoruz.Bu gezi için plan buydu.Yoksa hep duvar çıkışı inişi var.Onları zaten çoktan aştık.Otoyolda gidermişcesine tırmanmak ve inmek olaylarını geçtik. Herzamn toprrakta,doğada olmak dileğiyle sağlık sıhhatle binin :smiley:

kuroscu' Alıntı:
iprahim haniballar olarak gene süper bir geziye imzanızı atmışsınız senle gazlamak güzel .fırsatım olsa senle gazlamak isterdim paylaşım için teşekkürler

Bayram hocam sizinlede gazlamak güzel.Sapıta sapıta gazlamayı hiç sevmem çünkü. İnşallah birdaha gazlarız ;)

Süper aksiyon ,raporda güzel olmuş tekerinize sağlık .Paylaşım için teşekkürler.....

Güzel bir gezi olmuş ,paylaşım için teşekkürler........konuya fotoğraf yüklerken çoklu yükleyince fotoğraflar biraz geç açılıyor ,cevap vere bastıktan sonra 4..5 fotograf yükleyip göndere basarsanız ve böyle tekrar ederek yükleme yaparsanız sayfa daha hızlı oluyor bilginize .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR