4*2 bezinli duster debriyaj pedal kavrama mesafesi çok yüksek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkanbay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,427

serkanbay

Yeni Üye
Yer
istanbul
merhaba arkadaşlar ben bu yıl başı lpg 105 beygir 4*2 duster alarak aranıza katılmış oldum kafama takılan bir soru işareti var oda debriyaj pedalı çok yukarıda yani yarıdan yukarıda kavrıyor yetkili servislere telefonla danıştığımda ise aracı getirin bakalım diyorlar bende aracı daha sıfır yeni aldım dediğim zaman bu araçlar yeni nesil hidrolik devrajlı o yüzden yukarıda kavrıyor ayağınız alışması gerek diyorlar ama daha önceki aracım citroen xsara idi oda hidrolik'ti ve gayet aşağıda ayak bileğini yormuyacak şekilde kavrıyordu

benim bildiğim devriyaj yukarıda kavrıyorsa balatası bitmiş demekti ama sanırım yanlış biliyormuşum :smiley:şimdi siz duster sahibi arkadaşlardan isteğim devraj kavrama noktası pedalı sizde nasıl nerede kavrıyor

Etiketler
Ynt: 4*2 bezinli duster debriyaj pedal kavrama mesafesi çok yüksek

servise goturun ayarlasınlar.. yenılerın ayarı nasıl yapılıyor bılmem ama eskı den ben kendı arabamın ayarını kendım yapabılıyordum..

ayarlanmıyormuş bu yeni nesil sistemde bütün servisler öyle dedi

Serkan bey, aracınız hayırlı olsun.

Bizim araçlarda kavrama noktası normal. Hatta bana kalırsa çok dengeli. Ayak hafif kalkmaya başlayınca kavrama da başlıyor. Tam kavrama orta civarında. Yukarıda değil. Önceki aracınızla pek de farklı olmaması gerekir.

Tek yol servis. Araba sıfır olsa da, imalat kusuru olabilir ve garantiden değiştirirler. Yeni nesil debriyajlar ayarlanmıyor...

teşekkür ederim sağ olur

evet götüreceğim haftaya çarşamba günü servise inşallah arıza yoktur lakin adım gibi eminim devriyajda sıkıntı çıkarsa kullanım hatası deyip garantiye falan sokmaz bunlar bence kaldıki aldığımdan beridir derdimi anlatamadım sırf garantili diye bişeyyok normal dediler şimdi 2 ay geçtiya derlerki hatalı kullanmışsınız devriyaj garantiye girmez ondan sonra uğraş dur

butun renault modelleri genelde oyle daha once kullanmadıysanız sıze oyle gelmıstır.ayarına gelınce bende sormustum verdıklerı cvp bun nlarda ayar yapılamıyor eskı sıstem gıbı degıl bıttıkce asagıdan kavramaya baslar dedıler en sonda degısır denıldı

diğer araçlara göre gayet yukardadır, ben mesela palio olan arkadaşımın aracını kullanamıyorum bu sebepten.. diğer reno grubundada bu şekilde yukardandır hep..

Sayın Serkanbay, Dacıa gurubun (2008-2010 yılları arası logan benzin 110.000 km ,2010-2012 sandero benzin 65.000 ve 2012 duster dcı 17.000 km) modellerini sıfırdan alıp kullandım. Hemen hepsinde de debriyaj biraz yukarda kavrıyordu. Ancak şanzıman ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım.

Debriyaj kavrama mesafesi normal seviyede...

Normal olmayan sizin eski aracınızın debriyaj kavrama seviyesi olmalı...

Ben bazen günde ortalama 5-6 değişik model araca biniyorum...hemen hemen hepsi aynı yükseklikte..sadece Albea ya binince vitesleri gacur gucur geçiriyorum...çünkü debriyaj ayarı çok düşük...

Her aracın kendine göre kavrama mesafesi var diyebiliriz...sadece alışmak lazım...bende durum bu...

kafan rahat olarak duster'a bin bendede aynı araçtan var. 24000 km de debriyaj pedalı ayağımın altında yok gibi ve çok çok yukarıdan kavrıyor ayrıca geri vitese geçişte bazen debriyaj yenilemek gerekiyor serviste bunun normal olduğunu söylediler. bende gerçekten ustalığına güvendiğim bir arkadaşa götürdüm hidrolik debriyaj olduğu için çok yumuşak olduğunu üstten kavramasının normal olduğunu ve geri viteste senkromeç olmadığı için bazen debriyaj yenilemek gerektiğini söyledi. Benim için bunun olumsuz tarafı başka arabaya bindiğimde debriyaja basmak için çok fazla güç harcıyorum. :D

içimi rahatlattınız teşekkür ederim zamanını ayırıpta açıklama yapan arkadaşlara sanırım alışmam gerekecek bu devriyaj sistemine haftaya çarşamba günüde servisten randevu almıştım neticesini yazarım

evet bu sabah servise götürdüm bir sıkıntının olmadığı zamanla bir miktar pedal daha aşağıdan kavrıcağını bildirdiler ..

aracınızdan memnunmusunuz ve yakıt sarfiyatınız ortalama nedir cevaplarsanız çok sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.