7/24 Açık Landrover'cılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HakanBastoncu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46,274
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 967,781
Ynt: 7/24 Açık Landrover'cılar

HakanBastoncu' Alıntı:
Yok Babacım,

Vallahi espri yapmadım. Merak... Sadece sana denk geldi. Göktuğ Bey,Cüneyt Abi veya herhangi bir Jeep kullanan arkadaşıma sorabilirdim.

Hakan, Naci Babamızın V8 Defenderi de benim Low ile girdiğim yerleri High da geçiyo, diğer V8 Defender kullanan arkadaşlar da öyle, Yavuz'un Disco ile Topuk'taki off-road etabını High'da geçtik. "High'da geçmek" Jeep'cilere özgü bir tarz değil diye düşünüyorum. Eğer motor yeterinde büyükse ve max torka düşük devirlerden itibaren ulaşıp, bunu koruyabiliyorsa (V8 ! V8! V8!) bizim Low'da debelendiğimiz çamurda Naci babamız, Yavuz abimiz bi ileri bi geri gidip geliyorlar, bu seferde işin zevki kalmıyor bence.

Etiketler

Alfonse' Alıntı:
Alındım şimdi,
Ben öyle düşünmediğim gibi çoğu kişide düşünmez, ciddi değillerdir, espridir o, kült bi espri.....

Şöyleki.....

Pazar günü Kayışdağına grand Cherookelerin senin gibi 3Low ile çıkma şansı yok.... Çünki otomatik onlar...
Yani Low2 de kalkayım felan diyemiyorsun...
En fazla üst vitesleri iptal şansın var ana şanzmanla..... 1 hep kullanılıyor mecburen....

Grandların motor gücü fazla, aktarma şanzmanlarıda quadra trac, yani gerektiğinde kendi kendine ön şafta tork veriyor... dolayısıyla her biyerde zırt pırt Low' a almaya gerek yok....
Low bizde ancak 230 hp yetmediğinde veya ön şaftta herzaman tork istendiğinde kullanılıyor Low.....

Hatta ben Granda Low' u sevmiyorum pek, azıcık tecrübemde sabittir bu....
High' da debelenerekte olsa, ileri geri yapmadan bi kerede geçtiğim çamur deryalarında, Low seçenekle gömüldüm bi kaç kere....

Hararet açıklaması yapayım.... Öyle kronik bi sorunumuz yok ama, 95 model gibi 14 yaşındaki Grandların termikleri artık ömürlerini doldurdu... Termikte pahalı olduğu için idare etmeye çalışıyoruz.... Eğer klimayı kapatırsak, aracıda benzine çekersek o oluşan hararette hemen düşüyor zaten....
Pahalı termiği almadan 1 yaz daha idare etmeye çalışıyoruz... Bu Ergun abi' dede, Alpaslan' dada, bende de böyle.... Termostatı düşük dereceli taktık veya söktük ama bu da biyere kadar işe yarıyor.... Suyun ısısı 90' ı geçtikten sonra bikere, ister 195F termostat tak, ister 160F, aynı... Termik yeterince kitlenip, kuvvetli döndürmediğinden fanı, sıvı soğumuyor....

Ben şaka yapıyorum herkes gibi.... Ben Land' de Range' de çok severim ve başarılı bulurum.... Hatta Yavuz abinin diskosundaki şanzman çok hoşuma gidiyor... Düz vites arazide avantaj ve keyifli, ayrıca ortayı ister kitliyorsun ister açıyorsun... Yani araç kafasına göre takılmıyor, kontrol sende...

Ankara' ya gelince aramadın..... bekliyorum...

Sağlıcakla...

Büyüksün Derim,

Uzun açıklaman için teşekkürler. Aramaya fırsat vermediler dostum :-\ Sincan - Etimesgut derken gün bitti. Geldiğimde yanımda 2 yöneticim vardı off road'la alakası olmayan insanlar, muhabbet kasar düşüncesiyle aramadım. Fakat aklımda hep şu var : Drunk sohbetleri veya gece yapılan başka bir aktivite olursa yanınıza gelmek....

Sevgi ve selamlar

yunus bager' Alıntı:
Göktuğ hiç üşanmaden aradım taradım ama bulamadım Ufuk abinin kürekli videosunu çok güzel olacaktı ;D ;D ;D
discovery-V8' Alıntı:
kürek olayı beni bitirdi ;D ;D

Th 100 4633

Buldum buldum ;D ;D

HakanBastoncu' Alıntı:
Büyüksün Derim,

Uzun açıklaman için teşekkürler. Aramaya fırsat vermediler dostum :-\ Sincan - Etimesgut derken gün bitti. Geldiğimde yanımda 2 yöneticim vardı off road'la alakası olmayan insanlar, muhabbet kasar düşüncesiyle aramadım. Fakat aklımda hep şu var : Drunk sohbetleri veya gece yapılan başka bir aktivite olursa yanınıza gelmek....

Sevgi ve selamlar

Yönetici demişsin ya :smiley:
:smiley: En iyi müdür ö....lü müdürdür...... :smiley:

Sıkıcı adam getirme yanında da, her sohbet var bende... İllada Off Road konuşulcak diye bişey yok.... Kızlardan bahsederim, Türkbükü anılarımı anlatırım sana ;)

Drunk güzelde, gerek yok, geceyede gerek yok, sohbet edilemiyor çünki, daha doğrusu ben sohbet edemiyorum.... İllada dans edicem, dance dance dance...... :smiley:

Günübirlikte olsa geldiğinde ara.... Telde konuştuk ama, yüzyüze tanışmak başka.....

" Ne kahve, ne kahvehane, gönül muhabbet ister, kahve bahane " :smiley:

Ok? ;D

jeep' Alıntı:
Bende araziye girince ne olursa olsun low a geçerim. Bizim cj lerde debriyaj plağı değiştirmek için ya motoru indireceksin ya da şanzımanı. O yüzden low da debriyaja birşey olmuyor. Ayrıca benim cj nin high 1. vitesi çoğu arazi aracının low 1 . vitesinden daha ağır. T18A - 6,32 oran ile.

Ama işin delikanlılık durumu başka. İş iddiaya binerse 2 çeker high 1 de 30-40 cm çamurdan çıkarım. ;D Ama ne gerek var. Aracı kırdın mı rajon filan kalmıyor..

Teşekkürler Göktuğ Bey,

Bence de mantıklı bir seçim.Bizim arabalarda Manuel LT 77 5 ileri ana, LT 230 ara transfer kutusu var.Debriyajı bitirmemek adına ben de low 2-3'le kalkıp duruma göre yükleniyorum. Low 1500-2000 d/dk.'da istediğim tork ve gücü bulabiliyorum. Kırılması benim de işime gelmez açıkçası. Hıgh yağmurlu, buzlu ve gevşek parkurlarda kullandığım bir pozisyon.

Ulus Otomotiv olarak kayıtlı olan beyfendi ve size cevaplarınız için teşekkür ederim.

Tarz ve adrenalin kişiden kişiye değişiklik gösteren bir psikoloji. Açıkçası limitleri çok zorda kalmazsam zorlamam, bu da benim tarz ve adrenalin anlayışım :smiley:

Saygı ve sevgilerimle

İyidir Yunus sen nasılsın ::smiley:

Gezi fotolarınıza baktım, hakkını vermişsin yine gezinin ;D

Ne feci saldırmışız öyle videoyu bulmak için üç kişi birden :D :D

SDC' Alıntı:
İyidir Yunus sen nasılsın ::smiley:

Gezi fotolarınıza baktım, hakkını vermişsin yine gezinin ;D
Teşekkür ederim abalacım bende iyi sayılırım
Gezi güzeldi hatta bizim gurupta arıza yüzünden konyoyun sonuna geçtik konvor devam etti bizde çok biliyoruzya kendi memleketimiz ;)
yolları karıştırdık yanlış yollara saptım ama çok daha keyifli oldu bizim için bu havada çamura saplanmayıda becerdik
SDC10977
Festival alanıda güzeldi çukurun 90 derece dikine geçen sadece bendim ;D ;D 8) 8)

http://izmitoffroad.com/index.php?topic=93.0

nkurtkaya' Alıntı:
Hakan, Naci Babamızın V8 Defenderi de benim Low ile girdiğim yerleri High da geçiyo, diğer V8 Defender kullanan arkadaşlar da öyle, Yavuz'un Disco ile Topuk'taki off-road etabını High'da geçtik. "High'da geçmek" Jeep'cilere özgü bir tarz değil diye düşünüyorum. Eğer motor yeterinde büyükse ve max torka düşük devirlerden itibaren ulaşıp, bunu koruyabiliyorsa (V8 ! V8! V8!) bizim Low'da debelendiğimiz çamurda Naci babamız, Yavuz abimiz bi ileri bi geri gidip geliyorlar, bu seferde işin zevki kalmıyor bence.

Abi bilmezmiyim ;D,

Salak gibi kaldığım kanalın daha derininden 2 araçta hıgh'la geçtiler ;D Land Gezisinin fotolarına bak gülmekten ölürsün :smiley: Ya abi benim tarzım Trophy gibi uzun soluklu adrenalinler sanırım. Ben gazlayıp zamanla yarışmayı sevmiyorum 1998 Türkiye Off Road yarışında 3 yarış yaptım, askere gittim. O heyecanı biliyorum fakat Trophy daha ağır basıyor galiba. Batacaksın, vinçleyeceksin, kurtaracaksın, kurtarılacaksın vs. vs. Mustafa Abi MGK beni çektiği sırada vincinin sesini dinleyip mest oldum. Bir mücadele falan benim olayım bu.....

Bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR