750 Kg Karavan Için Araç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan esrefaydin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,339
biz taktırdık bugün çok şükür.Artık hazır aracımız karavan için.1150₺ye taktılar.tavsiye üzerine gitmiştik ama adını haturlamıyorum yerin.
Fiyat çok iyiymiş.
Neler dahil bu fiyata...
Adınıza düzenlenen fatura üzerinde yerin bilgileri vardır. Yada telefon falsn varsa paylaşabilşrmisiniz. Teşekkürler

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
hocam ne kadara taktırdınız sorması ayıptır
8 yıl önce galiba 400 civarı. Ama bu size fikir vermez. Çok zaman oldu. Aracın orjinali gibi kendileri imal edip vidayla montaj ediyorlar İstediğiniz zaman söküp çıkara biliyorsunuz. TUV e gidecek şekilde projesini TSE onayını her şeyini hazırlayıp veriyorlar

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN CEVAP VEREMEDİM BU FİYATI BİZE BÖYLE YAPTILAR NORMALDA 1350 TL İMİŞ HABERİNİZ OLSUN

esref bey. hayırlı olsun kazasız mutlu gezmeler.

yazışmalarda önemli bir konunun atlandığını düşünüyorum. dinamik stabilite. olası bir sert manevrada karavanın aracı savurmaması için agırlık olarak karavan=araç x 0,85 olmalı deniyor. yabanci bir yayında hoşuma giden bir söz vardı "yetinebileceğiniz en küçük karavanı, paranızın alabileceği en büyük ve güçlü arabayı alın"

saygılar

Karavan Dostları merhaba,

Yeni Pino 280 Cachalote karavan aldım. Karavan 750 kg altı sınıfında. Karavanı çekmek için panel van veya minibüs tarzı, torku 230 - 300 arası dizel araç düşünüyorum.

Karavanda yük ağırlığı olmaması için yolculuk sırasında eşyaları çekici aracın içinde taşımak istiyorum. B sınıfı ehliyetim var.

Otomobil yerine böyle ticari bir araç tercih etmem her yıl vizeye gitmem dışında sıkıntı yaratır mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İbrahim.

Sorduğum soru çok konuşulan, tekrar cevap yazılmasına gerek yok mu?
Şimdi ben bir minibüs alsam, karavanı bunla çeksem, bunun sakıncaları ne? Minibüs karavan çekmesi cezalık bir durumu var mı?

Bunları bilmiyorum. Yapılan yanlışları düzeltmekte bedeli olan şeyler.

Tecrübesi olan kişilerin fikirlerini dinlemek isterim.

İbrahim

Sorduğum soru çok konuşulan, tekrar cevap yazılmasına gerek yok mu?
Şimdi ben bir minibüs alsam, karavanı bunla çeksem, bunun sakıncaları ne? Minibüs karavan çekmesi cezalık bir durumu var mı?

Bunları bilmiyorum. Yapılan yanlışları düzeltmekte bedeli olan şeyler.

Tecrübesi olan kişilerin fikirlerini dinlemek isterim.

İbrahim
Minibüsle karavan çekebilirsiniz bunda bir yasal engel yok. Çeki demiri işli olmak kaydıyla.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

206 peugeot lpgli çekmem demiyor, boşta 6.5 lt lpg, karavanlı 10 lt lpg. Dik yokuşla henüz tanışmadık.

Merhaba arkadaslar, abilerim. Karavan edinebilme hayaliyle uzun zamandir arastirma icersindeyim. Artik ufaktan ufaktan sizin tecrubelerinize basvurma vakti geldi diye dusunuyorum. Burda hazir acili konu varken fikrinizi almak istedigim bir nokta olacak. Su an vw passat 1.8t 1999 (lpg mevcut)arac sahibiyiz.Konu basindan buraya kadar okudugum kadariyla mevcut arac ile 750 kg alti bir karavan icin yeterli bir arac gibi duruyor ancak genede aksini iddia edecek olanlarinda yorumlarini beklemekteyim. Her halukarda cekeceginin kanaatindeyim ancak yokuslarda beni ne kadar yorar ne kadar tedirgin etmeli ? Birde savrulma gibi tehlikelere karsi cok sorun yaratabilirmi bu arac(arac yaklasik 1400kg) ? Tesekkurler simdiden.

ARKADAŞLAR ARCI ALDIK 2010 MODEL FORD FOCUS 1.6TDCİ İNŞALLAH KAZASIZ BELASIZ SÜRERİZ YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Hayırlı olsun,

Öncelikle herkese iyi geceler,

İlk iletim için yeni başlık açmayayım dedim. Gerçi bu tip sorular devamlı geldiği için belki de gıcık oluyorsunuz ama bende karavan hayali olan ancak ön bilgileri çokça yetersiz olan biriyim.

Konu sahibinin son etkinliği 2017 yılında kalmış, muhtemelen ondan Focus için geri dönüt alamayacağım.

Focus 2016 (Dizel,düz vites) aracım var. 750 kg civarı karavanlara bakıyorum ki yeni çıkan "Caretta Uncle"' tam benlik.

Merak ettiklerim zirvesinde olanlardan biri Focus'un rampalarda ki -malum önden çekiş- davranışı nasıldır?

Bu kiloyu çekeceği ya da torku yeterli olduğu teknik verilerle anlaşılıyor ama. Gerçekte bu teori nasıl işliyor acaba?

Eyv,

Hayırlı olsun,

Öncelikle herkese iyi geceler,

İlk iletim için yeni başlık açmayayım dedim. Gerçi bu tip sorular devamlı geldiği için belki de gıcık oluyorsunuz ama bende karavan hayali olan ancak ön bilgileri çokça yetersiz olan biriyim.

Konu sahibinin son etkinliği 2017 yılında kalmış, muhtemelen ondan Focus için geri dönüt alamayacağım.

Focus 2016 (Dizel,düz vites) aracım var. 750 kg civarı karavanlara bakıyorum ki yeni çıkan "Caretta Uncle"' tam benlik.

Merak ettiklerim zirvesinde olanlardan biri Focus'un rampalarda ki -malum önden çekiş- davranışı nasıldır?

Bu kiloyu çekeceği ya da torku yeterli olduğu teknik verilerle anlaşılıyor ama. Gerçekte bu teori nasıl işliyor acaba?

Eyv,

Seçtiğiniz karavan, eğer boyutları size uyuyor ise,
Türkiyenin en iyi karavancısının imalatı, alın ve güle güle kullanın.
Yılların verdiği birikimle, sağlam ve çok güzel karavanlar imal ediyor Engin Başoğlu.
Tanımaya , tanışmaya lüzüm yok, yaptıkları meydanda..

Forda gelince;
bu karavan için çok yeterli bir araç.
Ancak yokuş yukarı toprak yolda durup kalkmamaya dikkat edin.
Önden çekişli araçlar, çok pürüssüz asvalt yolda da, dik yokuşlarda durup kalkmaya elverişli olmaz.
Ben bu yüzden pırılpırıl İx35 i çok zararına sattım yıllar önce, kızgınlıkla.
Ararsanız bu konudaki yazımı bulabilirsiniz.

Normal kullanımda çok sıkıntı çekmezsiniz.

Son düzenleme:

Seçtiğiniz karavan, eğer boyutları size uyuyor ise,
Türkiyenin en iyi karavancısının imalatı, alın ve güle güle kullanın.
Yılların verdiği birikimle, sağlam ve çok güzel karavanlar imal ediyor Engin Başoğlu.
Tanımaya , tanışmaya lüzüm yok, yaptıkları meydanda..

Forda gelince;
bu karavan için çok yeterli bir araç.
Ancak yokuş yukarı toprak yolda durup kalkmamaya dikkat edin.
Önden çekişli araçlar, çok pürüssüz asvalt yolda da, dik yokuşlarda durup kalkmaya elverişli olmaz.
Ben bu yüzden pırılpırıl İx35 i çok zararına sattım yıllar önce, kızgınlıkla.
Ararsanız bu konudaki yazımı bulabilirsiniz.

Normal kullanımda çok sıkıntı çekmezsiniz.

İletiniz için teşekkürler. Son 1 yıldır siteyi takip ediyorum. Bahsettiğiniz yazınıza denk gelmiştim. Kalabalıktan uzak güzel koylarda/manzaralarda duraklamak istiyorum. Zira bunu zaten arabamla yapıyorum ama geceleyemiyorum. Nasipse ufak karavanla başlamak tam ideal. Hazır çocuklarda küçükken.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri