95 Model ZJ Antar'ın Yeniden Doğuşu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mad-Line Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,227

Etiketler
Ynt: 95 Model ZJ Antar'ın Yeniden Doğuşu

örnek1' Alıntı:
duydum sesini ama çok uzaktayız

:smiley: ben gelicem abi o taraflara bu tampon işini çözemezsem burda bir usta buldum bir müsati zamanda yapalım dedi resim getir aynısını yaparım bakacaz duruma ne çıkacak keşke Kıbrıs'a geçmeden halletseydim o tarafa gelip tampon işini

teşekkürler, henüz ölçmedim ama benimde aklımda bi bakalım ne kadar yükselmiş 33 lastikle ölçmüştüm önceki sayfalarda var galiba, 38x13.5x15 ile bi ölçüm yapmak gerek

Mad-Line' Alıntı:
teşekkürler, henüz ölçmedim ama benimde aklımda bi bakalım ne kadar yükselmiş 33 lastikle ölçmüştüm önceki sayfalarda var galiba, 38x13.5x15 ile bi ölçüm yapmak gerek

Sizinkine benzer bir 38 projesi de ben yapmayı planlıyorum daha doğrusu malzemelerin siparişlerini verdik beklemedeyim şu an üç aşağı beş yukarı gözümde canlandırıyorum ama hazır yapılmışı varken bir ölçü alayım istedim :smiley:

moonwalker_arc' Alıntı:
Sizinkine benzer bir 38 projesi de ben yapmayı planlıyorum daha doğrusu malzemelerin siparişlerini verdik beklemedeyim şu an üç aşağı beş yukarı gözümde canlandırıyorum ama hazır yapılmışı varken bir ölçü alayım istedim :smiley:

:smiley: anladım en kısa zamanda ölçülerden haberdar ederim

Mad-Line' Alıntı:
:smiley: anladım en kısa zamanda ölçülerden haberdar ederim

Ve hatta kıyaslama açısından başka bir araçla yanyana birde aracın yanında birisi varken bir fotoğraf olursa kıyaslama daha iyi yapılabilir :smiley:

Bu arada bushwackerları beğenmeyip sipariş edecek olduğunuz dodikleri merak ettim fotosu var mı ?

moonwalker_arc' Alıntı:
Ve hatta kıyaslama açısından başka bir araçla yanyana birde aracın yanında birisi varken bir fotoğraf olursa kıyaslama daha iyi yapılabilir :smiley:

Bu arada bushwackerları beğenmeyip sipariş edecek olduğunuz dodikleri merak ettim fotosu var mı ?

LinkClick.aspx

LinkClick.aspx

LinkClick.aspx

LinkClick.aspx

LinkClick.aspx

bunu koymamdaki amaç çamurluklardan çok daha büyük bir alan kesip lastiğin yerini rahatlatması neredeyse 2.5 katı daha fazla yer kesiliyor ama daha sade ve daha şık bir duruş oluyor tabi bence ama dediğim gibi benim için en önemlisi lastiğin alanını rahatlatması ben viraj denge çubuklarını bıraktığımda aracım çok fazla artükilasyoa giriyor mesala şunun gibi

ZJlongarm.jpg

bunlardan nerden ne kadar gideceğinin resimleri

2x-250x187.jpg

4-250x186.jpg

bushwackerlar önde sadecekapı tarafından alttan biraz traşlıyor arkada ise çok az yine kapı ve tampon tarafıdan traşlıyor bunlarda göründüğü gibi komple lastik çevresinden traşlama yapılıyor

Mad-Line' Alıntı:
Konvoy yapar gideriz daha çabuk geçer yol :smiley:
özcan abinin buna ustasıyla bi care düşünmesi lazim artik seri üretimemi gecerler :smiley: bizim bursaya gidip gelmemiz türkiye şartlarinda zaten iki tampon parasina mal olur :smiley: bunu bi değerlendirmek lazım

arka tampon için çalışmalara başladım güzel bir şablon çıkardık birkaç güne bu işide bitirmiş oluruz bu arada artikülasyon sınırlarına baktık ön viraj denge çubukları bağlı ancak bu kadar, ön ve arka tampon çalışmam bittiğinde yapıcak daha farklı şeyler bulmak lazım diyelim ama zaten aklımızda çok şey ver :smiley:

DSC02738

DSC02739

DSC02740

DSC02741

DSC02742

DSC02747

bu artikülasyonda sürtme yok ama ufak tefek traşlanması gereken yerler var, 38x13.5x15 lerle tam artiklüasyon için arka tamponun bitmesi lazım arka tamponu takasım gelmiyor :smiley:

şablonunu çıkardığım arka tamponun bitmiş halinden birkaç örnek resim;

P3160028

Img 3856 rear closed wb

Mustafa bey tebrik ederim, aracınız harika olmuş hayırlı olsun.Alt yürür bittikten sonra tampon dodik snorkel vs. keyfe keder şeyler yavaş yavaş zevkle yaparsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR