Almanya‘ Da Nazilerin Öldürdükleri Türkler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,903
Neden sadece -NAZİ- deniyor da Almanlar denmiyor.Sanki naziler Alman ırkından ve Almanyada yaşıyan insanlardeğildi gibi davranılıyor.

İnsanları değil de fikirleri eleştirmek lazım da o yüzden.

İş insanlık suçu na gelince Türkler Ermenileri öldürdü deniyor da,Almanlar Yahudileri öldürdü denmiyor

Onu diyenlerin de "ittihat ve terakki partisi" demesi lazımdı ama nazilerin aksine kendilerinin yaşanan problemlerle doğrudan alakalı belirgin bir ideolojisi yok, o yüzden eleştirecek bir fikir bulamamışlardır.

Etiketler
Nazi kamplarında Türklerin olma ihtimali çok düşük herkes amerikan filmi izleyip yorum yapmasın ss birlikleri sadece almanlardan olusmamis macar romen polonyalı, estanyalı finlandiyalı ve Türklerden olusmus bi ton ss tümeni var turkistan ss tümeni amerikalilara teslim olmus diger ss tumenlerinin haricinde amerikalilarca sovyetlere verilmis ve taktir ederseniz bu adamlara ne olmus. Turkleri naziler degil sovyetler oldurmustur (not yazdiklarim ss destekciligi degil tarihin kendisidir)

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
59f69370fe13ef42d282b71135b77647 45febb99881c9150a736a0ac1ccded0f 79fd769f16777a3ef8462b6ab7b9772a Cb154487cc63f261d0c4e1f524fd99fa 3c13cafa18bc4b3fa400e8c092cc22de Af708e22bd1304a0fe22de8a8d61a7a9

Almanyada yasayan su anki fasistler( aslinda faşist olan musolini , nasyonel sosyalistler demek daha dogru ) adolf hitlerden daha faşo ve cahiller sirf yabanci dusmanligi yapmak icin onlerinde en cok kimi buluyorlarsa (Gurbetcileri) onlara saldiriyorlar cok cahiller hitler bu yeni yetmeleri gorse asil bunlari gazlardi.

Nazi kamplarında Türklerin olma ihtimali çok düşük herkes amerikan filmi izleyip yorum yapmasın ss birlikleri sadece almanlardan olusmamis macar romen polonyalı, estanyalı finlandiyalı ve Türklerden olusmus bi ton ss tümeni var

Bu kadar milletin hepsi bir manyağın peşinden gittiyse insanlık adına hoş bir durum değil malesef. Bana bu hikayeyi hatırlattı: Babil Kulesi - Vikipedi Rivayete göre insanların kendini "otoriteye aşırı itaat" şeklinde gösteren zaafını gören Tanrı olaya insanların konuştukları dilleri farklılaştırarak bir çözüm bulmuş, hepsi bir manyağın peşinden takılıp gitmesin, kendilerine lider olarak daha ufak çapta ayrı ayrı "manyakçıklar" bulsunlar demiş. Bugün bunun adına "demokraside güçler ayrılığı prensibi" diyoruz, yani güç sahibi olanı başı boş bırakmayacaksın, onu denetleyebilecek başka güç sahibi birileri mutlaka olacak... :smiley:

Manyaklar her zaman bulunur , putinde bir manyak ama time dergisi yilin adami seciyor , stalinde manyakti einstein da sadece kazanan tarafta olunca manyaklik resmiyete dokuluyor yurtta sulh cihanda sulh diyoruz

Nazi kamplarında Türklerin olma ihtimali çok düşük herkes amerikan filmi izleyip yorum yapmasın ss birlikleri sadece almanlardan olusmamis macar romen polonyalı, estanyalı finlandiyalı ve Türklerden olusmus bi ton ss tümeni var

Kusura bakmayın ama "İhtimal çok düşük" diye belirsiz bir cümleye başlayıp "herkes amerikan filmi izleyip yorum yapmasın" diye kesin ve aşağılayıcı bir yorumla devam etmek pek tutarlı gelmedi bana. Bizzat benim, Nazi kamplarındaki işkenceden kaçmış bir Türkün oğluyla tanışma şansım olmuştu.

2. dünya savaşı döneminde Türkiye'de olduğu gibi diğer Türki cumhuriyetlerde ve hatta Rusyada bile Nazi sempatizanlarının olduğunu hepimiz biliyoruz zaten. Google'da kısa bir aramayla kamplarda ölen bine yakın Türk olduğunu bulmak hiç de zor değil. Bir kaç bağlantı;

Nazi toplama kampında ölen Türkler için anıt levha yapılacak
Naziler Türk asıllı bin kişiyi katletti | GAZETE VATAN
Nazi kampında bir Türk kızı

Sağlıcakla,

Manyaklar her zaman bulunur , putinde bir manyak ama time dergisi yilin adami seciyor , stalinde manyakti einstein da sadece kazanan tarafta olunca manyaklik resmiyete dokuluyor yurtta sulh cihanda sulh diyoruz

Demekle olsaydı iş kolaydı... rivayete konu olan hikayenin kahramanı yurtta sulh cihanda sulh demekle işin çözülmeyeceğini bildiği için, siz şöyle birbirinizden ayrı durun, farklı diller konuşun, birbirinizi fazla anlamayın ki fazla güvenmeyesiniz, denetleyebilesiniz demiş.. bu yöntemle de %100 barış elde edilmez ama curcunanın tamamen kontrolden çıkması frenlenir hiç olmazsa...

Son düzenleme:

Kusura bakmayın ama "İhtimal çok düşük" diye belirsiz bir cümleye başlayıp "herkes amerikan filmi izleyip yorum yapmasın" diye kesin ve aşağılayıcı bir yorumla devam etmek pek tutarlı gelmedi bana. Bizzat benim, Nazi kamplarındaki işkenceden kaçmış bir Türkün oğluyla tanışma şansım olmuştu.

2. dünya savaşı döneminde Türkiye'de olduğu gibi diğer Türki cumhuriyetlerde ve hatta Rusyada bile Nazi sempatizanlarının olduğunu hepimiz biliyoruz zaten. Google'da kısa bir aramayla kamplarda ölen bine yakın Türk olduğunu bulmak hiç de zor değil. Bir kaç bağlantı;

Nazi toplama kampında ölen Türkler için anıt levha yapılacak
Naziler Türk asıllı bin kişiyi katletti | GAZETE VATAN
Nazi kampında bir Türk kızı

Sağlıcakla,
1000' e yakın yaziyor , 8 kisi adina anit yapiliyor 8 inden ikisi Müslüman 5 i Yahudi 1 i Ermeni oldurulen degil kampta olen ve kamp toplama kampi auschwitz gibi olum kampi degil. 125 kisi var toplama kampinda ve bunlar iade ediliyor108 adet Yahudi kokenli olmasina ragmen

Sovyetlerde ГУЛАГ larda calistirilip olen Turkun sayisi kac adet bilen var mi ? Stalinin vagonlara basip orta asyanin ortalarina surdugu Kirim Tatari , Ahiska Turku kac milyon? yolda 2 hafta vagonlarin icinde pisliklerini yemek idrarlarini icmek zorunda kalan kac adet insanimiz var olenler sigarq izmariti gibi durunca kapidan atiliyor gomulmuyormus. Bunlari bir yasli Tatarla bir Ahiskaliyla konusun anlatsinlar size

Naziler 1000 oldurduyse Sovyetler 100.000 oldurmus Rusyada kamplara gidip turistik foto cekinen var mi boyle kamplarin oldugundan kimsenin haberi bile yok

ГУЛАГ — Википедия

Naziler 1000 oldurduyse Sovyetler 100.000 oldurmus

Şimdi bunları tartışmanın anlamı ne ben anlamadım al birini vur ötekine işte.
Yönettiğin devleti doğal sınırlarının dışına taşırmayacaksın.
Taşırırsan binlerce sene önce yapılan uyarıyı dinlememiş sonuçlarına da katlanmış oluyorsun.
İttihat ve terakki 1 küsür milyon ermeninin ölümüne neden sebep oldu kötü niyet mi vardı naziler ve sovyetler gibi?
Yok ama insan denen varlığın sınırını bilmeyip dünyanın üçte birini yönetmeye kalktın mı başına böyle problemler açılabiliyor. Ey Nemrut sen kendini tanrı mı zannettin de dünyayı yönetmeye kalkıyorsun diyenin söylemek istediği bu. Senin kapasiten iyi niyetli olsan bile o işe yetmez diyor.... anlayana.

Hocam neyi karşılaştırdığını anlayamadım? Buradaki konu Nazilerin katliamlarıyla ilgili ve Sovyetlerin, Fransızların ya da İngilizlerin katliamı olmadı diyen olmadı. "Sovyetler 100bin Türk öldürdü. Nazilerin öldürdüğü 1000 Türk neymiş, unutun gitsin." mi demek istiyorsun?

Bu arada her senenin bir kaç ayını doğuda, özellikle Kars bölgesinde geçiriyorum. Bir kaç saat sonra 2-3 haftalık bir yolculuk için yine Karsa yola çıkıyorum. Ahıskalılarla konuşacak bol bol vaktim oluyor yani :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR