Ateş üstünde kullanmalık Metal/Demir KUPA/BARDAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğu. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,475

Doğu.

Ana Kamp
Yer
Ankara - Zonguldak
Kamp gecelerinde ateş üzerinde su ıstımak ıcın yada sıcak bır seyler ıcmek ıcın ates uzerıne koyulabılıcek metal kupa yada bardak nereden bulabılırız ?
Arastırdım bulamadım nette .
Bılgısı olan arkdaslardan yardım beklıyorum ..

Saygılar ...

Etiketler
Ynt: Ateş üstünde kullanmalık Metal/Demir KUPA/BARDAK

Selamlar;
Bıçak konusunda yazdığım bilgiler açıklaycı olmuştır sanırım cevap yazmadınızda..bu konu ile ilgili ise ateşte birşeyler kaynatmak ve sıcak içmek isterseniz 0,9 lt lik çaydanlıklar var küçük boyutlu bununla ateş üzerinde hemen her şey yapılabilir çay,su ısıtmak vs.bunuda termos bardağa aktararak sıcak bir sıvı içersiniz.

Selamlar ,
Askeri tip mataralar bulunuyor , alüminyumdan imal ediliyor oldukça da hafif. Bu işinizi görür gibi.

Resim 180gg

Bıçakla ilgili bilgiler çok yararlı oldu dün gece amerikadanonline.com a üye olup fiyat olarak baktım yaklasık bi 25$ sıteye verıyoruz bı 30 dolarda kargoya .
Su an yurt dısındakı arkadasımdan haber beklıyorume ger bır haber cıkmaz ıse almayı dusunuyorum o sıteden , siteden alırken sizide haberdar edicem mutlaka ki birlikte bir siparişte yapabiliriz .

Çaydanlık aslında iyi fikir :smiley: teşekkürler ..

sciencepeople' Alıntı:
Selamlar;
Bıçak konusunda yazdığım bilgiler açıklaycı olmuştır sanırım cevap yazmadınızda..bu konu ile ilgili ise ateşte birşeyler kaynatmak ve sıcak içmek isterseniz 0,9 lt lik çaydanlıklar var küçük boyutlu bununla ateş üzerinde hemen her şey yapılabilir çay,su ısıtmak vs.bunuda termos bardağa aktararak sıcak bir sıvı içersiniz.

Bu çok faydalı oldu cidden sabahtan beri bakınıyorum ama bir türlü böyle bir şey bulamamıstım peki bunları nereden temin edebiliriz acaba ?
Bi adres varmı herhangi bir sitenin ?

Assasin' Alıntı:
Selamlar ,
Askeri tip mataralar bulunuyor , alüminyumdan imal ediliyor oldukça da hafif. Bu işinizi görür gibi.

Doğu.' Alıntı:
Bu çok faydalı oldu cidden sabahtan beri bakınıyorum ama bir türlü böyle bir şey bulamamıstım peki bunları nereden temin edebiliriz acaba ?
Bi adres varmı herhangi bir sitenin ?

aşağıdaki adreste ürün mevcut, ben bizzat gidip mağazadan almıştım, kullanışlı bir ürün fakat tutamakları yalıtımsız olduğundan içinde su kaynattıktan sonra çıplak elle tutmak pek mümkün değil, ayrıca çok hafif de olsa içinde uzun süre kalan suda metal kokusu oluşuyor. yine de oldukça kullanışlı bir tasarım.
http://www.e-temin.net/?urun-1053-Matara.html

bu tür mataraların iç kaplaması yok. yani içerisinde uzun süre kalan suya metal veriyorlar. pek sağlıklı birşey değil açıkcası.

ben de bir ara askeri mataralara merak sarmıştım.. maratayı biraz inceledikten sonra vaz geçtım.

size http://www.adrenalinoutdoor.com/Laken-Karavana-Seti-Aluminyum_6860.html#0 gibi birşey aşmanızı öneririm hem sıvı ısıtırsınız hem yemek.
mataraya göre fiyat farkı da fazla değil..

;)

Bu aşağıdakileri beğenip beğenmemek kişisel tercih tabi ama üç aşağı beş yukarı konunun yanından kıyısından geçenleri sayayım.

-- Metal tas. Bildiğimiz ayran tası gibi. Dibi dar da olsa tencere yavrusu bardak irisi bir nesne olarak iş görür. Atalarımız ayran içtiyse illa ki pratik bulmuşlardı.

-- Saplı sapsız metal kupalar.

-- Tek katlı sefer tasları

İlk ikisi 1-2 liradan başlayan fiyatlarla bulunabilir. Öteki de 10-15 lirayı geçmiyordur.

Bu dışardayken outdoor ürünleri arasında görüp kelepir diye aldığım bir bardak:
9  bardak

Tabi bu metal nesnelerle bir şey ısıtınca bunu farklı bir şeyle içmek gerek. En azından ben henüz ağzımı seramik kaplatmadım. Yanıyor yahu! ???

Yukardaki listedakileri mutfak malzemeleri satan yerlede bulmak mümkün. Buna karşılık zamanındai outdoor mağazasından harbiden bu amaçla alınmış takımlara örnek olarak bunları vereyim:

Çelik olan kaplar Tatonka'nın, alüminyum olanlar ise Kipa'dan. Aluminyum olanı diğer sete göre biraz daha hafif.

Bu tür kapların katlanabilen yada sökülebilen kulpları, içi içe geçebilme özellikleri, hafif oluşları bunları evlerimizde kullandığımız kaplardan ayıran avantajları.

1  kaplar

2  kaplar

3  kaplar  ayri ayri

4  kaplar detay celik

5  kaplar detay celik

6  kaplar detay alu

7  kaplar detay alu

8  kaplar detay alu

Zamanında bu resimlerdeki watermarkları abartılı koymuşum. Kusura bakmayın.

deserteagle' Alıntı:
Bu aşağıdakileri beğenip beğenmemek kişisel tercih tabi ama üç aşağı beş yukarı konunun yanından kıyısından geçenleri sayayım.

-- Metal tas. Bildiğimiz ayran tası gibi. Dibi dar da olsa tencere yavrusu bardak irisi bir nesne olarak iş görür. Atalarımız aran içtiyse illa ki pratik bulmuşlardı.

-- Saplı sapsız metal kupalar.

-- Tek katlı sefer tasları

İlk ikisi 1-2 liradan başlayan fiyatlarla bulunabilir. Öteki de 10-15 lirayı geçmiyordur.

Bu dışardayken outdoor ürünleri arasında görüp kelepir diye aldığım bir bardak:
9  bardak

bende aynısını kullanıyorum hafıfı ve pratık yer kaplamıyor matralarda koku yapma oluyor ayrıca isindıgında eklı olanlar acıyor. yekpara olanlarsa blok aliminyum oldugu için bihaylı agır oluyor.

benım farkı bı calışmam oldu ocak için fotolarını atıcam yakında kalemlık ve reşodan oluşan ikil ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR