Balkanlar Gezisi (19 haziran- 04 Temmuz 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MKG Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 227
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,030
Ynt: Balkanlar Gezisi (19 haziran- 04 Temmuz 2010)

Sedat harika olmuş geziniz. Umarım böyle bir gezide beraber oluruz. :smiley:

Etiketler

ALİ ÖZEN' Alıntı:
muhteşem kareler bayıldım...

Teşekkür ederim.

Aslında bu konu uzun zamandır aklımda, halen Bosna-Hersek, Arnavutluk ve Yunanistan fotoları duruyor :smiley: Bir türlü düzenleyiip ekleme fırsatı olmadı :smiley:

Sedat bey, size ve arkadaşlarınıza çok teşekkürler. Biz sizleri görünce karavancı grubundan bu gruba transfer mi olsak diye şakalaştık :smiley: Oğlunuzu da bizim yerimize birkez daha öpün ve ödüllendirin. Yeni bir gezginciye tanık olduk. Gezi fotoğraflarınız, bizim gibi doğaya aşık insanlar için çok anlamlı. Yeni gezilerinizi de bizimle paylaşmanız dileğiyle size ve arkadaşlarınıza herşey gönlünüzce olsun diyoruz. Sevgiler :smiley: Yeşim&Bülent

Merhaba Bulent bey,

Biz de sizlere cok tesekkur ederiz. Benzer bir sakayi bizde yapmistik, karavan grubuna katilsakmi diye :D
Yogun program nedeniyle pek uzun gorusememistik. Umarim birgun beraber yol aliriz.
Sizin gezi ile ilgili baslik acmismiydiniz?

Sedat bey, size karavan bölümündeki gezilerimizden birini gönderiyoruz. Çölkartalı olarak gezilerimizi paylaşıyoruz. Sizinle de aynı yollarda zevkli paylaşımlar diliyoruz. Sevgilerimizle :smiley: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65110.0 Yeşim&Bülent (Çölkartalı)

Çöl Kartalı' Alıntı:
Sedat bey, size karavan bölümündeki gezilerimizden birini gönderiyoruz. Çölkartalı olarak gezilerimizi paylaşıyoruz. Sizinle de aynı yollarda zevkli paylaşımlar diliyoruz. Sevgilerimizle :smiley: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65110.0 Yeşim&Bülent (Çölkartalı)

Bülent bey gezinizi daha önce izlemiştim, bugün bir kez daha keyifle izledim. İzlemeye devam edeceğim.

Selam ve saygılar.

hsbasar' Alıntı:
Bülent bey gezinizi daha önce izlemiştim, bugün bir kez daha keyifle izledim. İzlemeye devam edeceğim.

Selam ve saygılar.
paylaşım için teşekkürler çok güzel bir gezi olmuş gezinizdeki fotoğraflar ve bilgi notları biraz detaylandırılıp ilkokuldan üniversite son sınıfa kadar okullarda,daha çok insana ulaşması açısından cami ve buna benzer yerlerde ders olarak okutulmalı ne kadar temiz düzenli yerler yol kenarındaki bilgi levhaları pırıl,pırıl 100 yıl sonra belki o seviyeye ulaşırız şimdi başlarsak;

Sevgili adaşım inan ki biz onlardan 100 yıl öndeyiz. Bu gezdiğimiz ülkelerin en iyileri bile bizden en az 50 yıl geride.
Avrupa birliği üyesi olan ve olmak üzere olan, Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan v.b. ülkelerin hepsinden hem kültür hemde eğitim olarak çok öndeyiz.

hsbasar' Alıntı:
Sevgili adaşım inan ki biz onlardan 100 yıl öndeyiz. Bu gezdiğimiz ülkelerin en iyileri bile bizden en az 50 yıl geride.
Avrupa birliği üyesi olan ve olmak üzere olan, Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan v.b. ülkelerin hepsinden hem kültür hemde eğitim olarak çok öndeyiz.
adaş ben çevrenin temizliğine dikkat ettim yol kenarlarında etrafına çöplerin dağıldığı çöp konteynerleri yok pet şişeler,poşetler nereye saklanmış çok temiz gördüm resimler yalan söylemez,orta doğuyu çok iyi biliyorum uzun yıllar tır kullandım

yine kilometrelerce ağaçların altında yolculuk yapmışsınız yemyeşil bizm coğrafya ile karşılaştırınca insan üzülüyor iç anadolu bozkır olmuş neden?yıl 1492 ankara çubuk ovası yıldırım beyazıt ve timur savaşta timur fil ordularını ormana saklıyor şimdiki esenboğa havaalanının olduğu yer benden çok şanslısın uçaktan bak yere kol saati koysan görürsün esenboğa ismide o savaştaki timurun başkomutanının adıdır ben uçaktan korkmam ama bir yere kara vasıtasıyla gidilirse tercihim karayoludur

Doğası kıskanılacak derecede güzel, hemen hemen her yer bizim karadeniz gibi yeşil.
Fotoğraflar genelde merkezi yerlerde çekildiği için her yer çok güzel. Ancak şehir girişleri ve kırsal sefalet içinde. Yakından görseniz Avrupa demezsiniz.

Orta doğu ile kıyaslamak imkansız gibi bir şey, ben son 5 yıldır Libyada çalışıyorum. Burdaki sokak kültürü ile oralardaki çok farklı, sefalet içinde olsalar bile çöpü kapıya atmıyorlar.
Aynı şeyi bizim trakyada da yaşıyoruz, her yer pırıl pırıl, ama doğuya geçtikçe sokaklar kirleniyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR