Bize'de Nasip Oldu Sonunda :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ibrahimdl650 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,309
Ynt: Bize'de Nasip Oldu Sonunda :smiley:

Öncelikle Teşekkürler, Ruhsat meselesine gelince, benimde Ruhsatım yok ilerleyen yıllarda yada olası bir çevirmede neler olacağına bakacağız artık! Resimlerin çekildiği yer Kasto, Kıyıköy'ün hemen yanı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

HAyırlısı olsun
araç muhteşem görünüyor.
karar vermek zor gerçekten ne istediğine karar vermeli insan.
saygılar

Inşallah bir sıkıntı cıkmaz ancak olası bir olumsuz durumda ruhsatsız karavan keyfinizi kaçırabilir.ne şekilde olur bilmiyorum ama ruhsat konusuna eğilmenizi nacizane tavsiye ediyorum.mutlu geziler dilerim..

Yurtdışı sitelerinden araştırdım, katavanımın boş ağırlığı 720 kg ve bu durumda ruhsat gerektirmiyo fakat yurtdışına evrak olmadan nasıl çıkacağımı öğrenmem gerekiyor.

cbr1100xx' Alıntı:
Yurtdışı sitelerinden araştırdım, katavanımın boş ağırlığı 720 kg ve bu durumda ruhsat gerektirmiyo fakat yurtdışına evrak olmadan nasıl çıkacağımı öğrenmem gerekiyor.

Karavanınızla güzel ve sorunsuz geziler dilerim.

Karavanınızın boş ağırlığı 720 kilo olduğu için ruhsat gerektirmiyor, yazıyorsunuz. Karayolları Trafik Yönetmeliğinde ise,
„22) Hafif Römork: Azami yüklü ağırlığı 0.75 tonu geçmeyen römork veya yarı römorktur."
deniliyor.
Aynı yönetmelikte azami ağırlığın açıklaması,
„26) Azami Ağırlık: Aracın güvenle taşıyabileceği azami yükle birlikte ağırlığıdır“ yazılı. Bu durumda ruhsat gerektirmeyecek karavanın yüklü ağırlığının 750 kiloyu geçmemesi gerekiyor.
http://goo.gl/ywbD7Z

Forumda yanlış anlamayı önlemek için bu açıklamayı yapıyorum.

Merhaba Aslan28 - evet karavan satılık fakat acelem yok satılmadığı sürece geziyorum. Fakat bir noktada soru yeni alacağım karavan için de geçerliydi çünkü o da 750 kg altı olacak.

Açıklamalarınız için teşekkürler @Akdeniz45 fakat yazılar mağlesef okunmıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR