BJ 60 Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cnrcavusoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,384

cnrcavusoglu

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba,
Aranıza yeni katılmak üzereyim, uzun zamandan beri bir 4*4 almak istiyorum, hem hafta sonları şehir içinde sürmek ve dalışa giderken kullanmak için. Çok off road yapmayacağım, gezi aracı olacak daha çok kullanılacak
bj 60 lar kasa olarak çok beğendiğim araçlar ve bütçeme de uygun . Ekteki linkteki aracı bileniniz var mı, yorumlarınızı paylaşabilir misiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-orman-krali-toyota-bj-60-full-orjinal-83225876/detay

Etiketler
Ynt: BJ 60 Tercihi

Selamlar nasılsınız ? Benden daha tecrübeli arkadaşlar size yanıt verirler eminim ama ben de yeni bir bj60 kullanıcısı olarak nacizane tavsiyede bulunayım dedim. Hem toyota kardeşliği olur hem de ilgimi çekti dalışı ben de severim eğer yakınsak ekibi kurarız...
Açtığım linki gördüysen ben de aracı yeni aldım ama şunu söyleyeyim sapasağlam araçlar maşallah. Teker bastıktan sonra canavar gibi gidiyor. Ama benim tavsiyem özellikle mekanikte iyi bir araç alman ve bu işten anlayan birine aracı göstermen olur. Ben inşallah her iki yönden de şanslıyım. Hem aldığım kişiden Allah razı olsun bakmış hem de Bolu offroad konusunda rüşdünü ispat etmiş ekibiyle sağolsunlar bana çok yardımcı oluyorlar...
Bunun dışında beklentilerin çok önemli. Aracı ben kendi adıma tavsiye ediyorum. Hangar gibi bagajı var. Ben tüm av malzemlerimi araça koyayım diyorum . Motoru çok güçlü... ve ne de olsa TOYOTA...

toyota kendini askıya almassa tekeri yere iyi basarsa aslabırakmaz yolda sizi evden araziye getirdiyse evegeri götürür ;)

değerli yorumlarınız için teşekkürler
hafta sonu çanakkale ye dalışa gittim, şehitliğin orada orman bakanlığı nın aracını gördüm 87 model bj 60,
arabaya 2 dakika bakma fırsatımız oldu 641.000 km idi araç sekman atıldı dedi kullanıcısı, onun dışında başka bir arızası yokmuş
yakıt tüketimini sordum 10-12 lt /100 km dedi. BU tüketim miktarı sizce doğru mudur bana biraz düşük geldi

normal kullanımda dogrudur arazide lov viteste artar tabiyki arazinin durumunada baglı ama h2viteste 10lt geçmez bendeki araçın motoru çok temizdi

Merhaba,
konya dan ekteki linkte resmi görünen aracı aldım kabul ederseniz aranıza katılmış sayıyorum kendimi yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ,
araçla ilgili en büyük sorunum şu anda çekiş sorunu, üzerinde 33/12,5/15 maxxis mudder buckshot lastik var ve araca büyük geliyor, son süratte 120 ye çıkıyor ama yokuşlarda durum iyi değil 50 km max yapabiliyor,
bu aracın daha iyi performans göstermesi için 31 lastik mi kullanmalıyım, eğer 33 lastik kullanmaya devam edeceksem ayna mahruti oranlarını mı değiştirmeliyim,

http://img6.ressim.net/out.php/i5770963_img00070-20120531-1302-jpg

cnrcavusoglu' Alıntı:
değerli yorumlarınız için teşekkürler
hafta sonu çanakkale ye dalışa gittim, şehitliğin orada orman bakanlığı nın aracını gördüm 87 model bj 60,
arabaya 2 dakika bakma fırsatımız oldu 641.000 km idi araç sekman atıldı dedi kullanıcısı, onun dışında başka bir arızası yokmuş
yakıt tüketimini sordum 10-12 lt /100 km dedi. BU tüketim miktarı sizce doğru mudur bana biraz düşük geldi
Yukarıda size cevap veren Mehmet bey'in arabasını ben almıştım. Şu an Allah kendisinden razı olsun çok severek kullanıyorum. Bunu niye yazdım ;
Benim açtığım linkte belirttiğim gibi önceki lastikleri ile araba 120'yi rahat görüyordu. Şu an hiçbir ek işlem yapmadan (sadece makasları biraz revize ettim ) 35 inç lastik takılı ve gayet rahat gidiyor. Hatta bir iki geziye normal lastik ile gitmiş ve çamurda kalmıştım. Şu an 35 lastik olması , kalma,askıya alma yapmadığından aracı daha da rahatlattı diyebilirim. Siz de 35 lastik olmuyorsa mutlaka baktırın derim çünkü tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler ama benim bildiğim bu araçlar ek işlem yapmadan rahat 35 lastik çevirebiliyor.

06kalıpçı57' Alıntı:
normal kullanımda dogrudur arazide lov viteste artar tabiyki arazinin durumunada baglı ama h2viteste 10lt geçmez bendeki araçın motoru çok temizdi
kusura bakmayın yukarıdaki mesajımda alıntı yapmak istediğim cevap buydu.İş yerinde ancak bu kadar oluyor :D ;)
Kısacası 35 lastik bu araç için tam idealdir. Evet 35 ile yol lastiği arasında mutlaka fark oluyor ve olacaktır da...
Büyük lastik ile yakıt sarfiyatın yükselecek , son hızın azalacak vs... ama bu forumda da hep bahsedildiği gibi yoldan ne kadar uzaklaşırsan araziye o kadar yaklaşıyorsun. Her şeyin bir bedeli var ve tercih meselesi.
Ama çok keyif alacağın br araç almışsın şimdiden hayırlı olsun ...Fotoları bekliyoruz...

teşekkür ederim,
o zaman benim kaçırdığım bir nokta var çünkü ben 33 lastikle bile yokuşu kamyonlardan daha yavaş çıkıyorum,
belki de ayna mahruti oranlarında sıkıntı vardır, yarın bir ustaya göstereceğim muhtemelen sorunu söyler bana

öncelikle aramıza hoş geldiniz. Aşağıdaki linkten aracının diff.lock, ayna mahruti, lastik çapı ve diğer bilgilerini kontrol etmeni isterim. 33" lastiği ayna mahruti kaldırdığını görebilirsin. aracığı iyi bir ustaya göstermeni isterim. Aman dikkat et usta aracında deneme yanılmayla tamirat ta yapmamalı. Parça için ankara hakan atamanı arayabilirsin.
Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)
saygılar Tuzla/ist

Bu arada sormak istediğim motorun gücü , durumu , yakıt sarfiyatı , arazi gücü nasıl? ''Çekiş problemin bunlarla ilgili de olabilir mi acaba?'' diye aklıma geldi.

konya dan alıp istanbul a getirdim, uzun yolda 10 litre yaktı 100 km de 33 mt lastikle
istanbul da debriyaj balatasının değişmesi için servise verdim, klima vs tamir edilecek, bir kaç ufak elektrik arızası var onlar yapılacak
daha henüz arazide denemedim, zaten ben o işten anlamıyorum henüz bir off roadcı arkadaşım var ona vereceğim o bakacak,
son süratte 120 yi görüyor, ancak benim derdim yokuşta çok bayılması
heralde forumdan öğrendiğim kadarı ile istanbul da bu arabaların doktoru temservis maslak, onlara götürüp soracağım ayna mahruti olayını, korkuyorum da biraz anladığım kadarı ile hassas bir iş,
gelişmelerden haberdar edeceğim, fotografları da en kısa zamanda eklerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri