Bu da benim jeep im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muzaffer Kargu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 283
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,152

Etiketler
Ynt: Bu da benim jeep im

Arabaya takilan international 1100 lük pick up dan cikma dana 44 ön diferensiyal.

File0017

File0019

File0020

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba Emin abi
Bana bir sözon vardi ´,ben Seyit abiyi ziyaretimde kamarayi unutmustum,sende takma kafana gönderin birer resim ben sizi yan yana getiririn demistin,eger seyit abide gönderirse icinde sen de olmak kaydiyla hepimizi bir karede görmek istiyorum.
selamlar saygillar
Muzaffer Kargu

Sözümü tutuyorum.
Almanya'dan Muzaffer Kargu, İzmir/Aliağa'dan Emin Alpgiray, Tokat'dan Seyit Koçaker buluşması.
Not: Fotoğraftaki herkes orijinal'dir. Bakım/onarım çalışmalarında yedek parça olarak yan sanayi malı kullanılmamıştır(Örnek: Ağzımdaki üçlü köprü protez OEM'dir)

011

Buggy' Alıntı:
Sözümü tutuyorum.
Almanya'dan Muzaffer Kargu, İzmir/Aliağa'dan Emin Alpgiray, Tokat'dan Seyit Koçaker buluşması.
Not: Fotoğraftaki herkes orijinal'dir. Bakım/onarım çalışmalarında yedek parça olarak yan sanayi malı kullanılmamıştır(Örnek: Ağzımdaki üçlü köprü protez OEM'dir)

Emin bey ,bunu tam olarak ne denli aktarabilirim bilemiyorum ama,çok farklı bir konu üzerine bir forumdan iyi ahbap olduğum çok direk bir Amerikalı var.Hani şu çocukluğumuzda elimizden bırakmadığımız çizgi roman Tom Mix' in Konyakçısı var ya? tıpkı o.Tipi de aynen benziyor,biradan burnu mosmor fakat çağın ve teknolojinin benim gibi biraz gerisine düşmüş buna rağmen yeni birşeyleri öğrenme ve kullanma konusunda da çok sırsıl olan biri.Düşündüğü gibi konuşan ve aynen konuştuğu gibi de yazan bir adam.
Birgün forumun bir yerinde " Burayı dikkate almayın" başlığı ile bir yazıya gözüm takıldı.Tıkladım.Üyelerden birisi bir bilgisayar proğramını öğrenmeye çalışıyor ve karşı tarafa belli özelliklerde fotoğraf yükleme işini çözmek için forumda bir deneme yapıyor.Olayı şöyle gözümün ucuyla okuyup anladım ve geçtim.İki gün sonra o başlığa bizimkinin adıyla bir mesaj geldiğini görünce," Buyur bakalım,mutlaka bir pislik çıkar!" diye hemen merakla açtım.Tek bir soru," Bunu nasıl yaptın?)
Ardından gelen cevap" Neyi nasıl yaptım yahu?"
Bizimkinin gayet doğal,tüm içtenliğiyle sadece anlamaya çalışan ve merakını yenmek için o bilinen saflığı ile gelen diğer soru/cevabı," Bir fotoğraf karesine dört fotoğrafı nasıl soktun?"
Öbürsünün kızgın bir şekilde verdiği cevap," Ben yapmadım. ...........(proğramın adı) yaptı !"
Adamın üzerinde çalıştığı proğram tek kareyi dörde bölerek dört ayrı fotoğrafı içerisine yerleştiren bir proğram.Bizimki meğer bunu çok merak etmiş.
İşte bunca laf kalabalığının ardından aynı soruyu soracağım," Bunu nasıl yaptın?"
Fakat siz bana anlatmaya kalkıp kendinizi helak etmeyin,anlayacağımı sanmıyorum.
Zahmetiniz için çok teşekkürler.Bu da bir anı olarak saklanmaya değer doğrusu.

seyit' Alıntı:
Emin bey ,bunu tam olarak ne denli aktarabilirim bilemiyorum ama,çok farklı bir konu üzerine bir forumdan iyi ahbap olduğum çok direk bir Amerikalı var.Hani şu çocukluğumuzda elimizden bırakmadığımız çizgi roman Tom Mix' in Konyakçısı var ya? tıpkı o.Tipi de aynen benziyor,biradan burnu mosmor fakat çağın ve teknolojinin benim gibi biraz gerisine düşmüş buna rağmen yeni birşeyleri öğrenme ve kullanma konusunda da çok sırsıl olan biri.Düşündüğü gibi konuşan ve aynen konuştuğu gibi de yazan bir adam.
Birgün forumun bir yerinde " Burayı dikkate almayın" başlığı ile bir yazıya gözüm takıldı.Tıkladım.Üyelerden birisi bir bilgisayar proğramını öğrenmeye çalışıyor ve karşı tarafa belli özelliklerde fotoğraf yükleme işini çözmek için forumda bir deneme yapıyor.Olayı şöyle gözümün ucuyla okuyup anladım ve geçtim.İki gün sonra o başlığa bizimkinin adıyla bir mesaj geldiğini görünce," Buyur bakalım,mutlaka bir pislik çıkar!" diye hemen merakla açtım.Tek bir soru," Bunu nasıl yaptın?)
Ardından gelen cevap" Neyi nasıl yaptım yahu?"
Bizimkinin gayet doğal,tüm içtenliğiyle sadece anlamaya çalışan ve merakını yenmek için o bilinen saflığı ile gelen diğer soru/cevabı," Bir fotoğraf karesine dört fotoğrafı nasıl soktun?"
Öbürsünün kızgın bir şekilde verdiği cevap," Ben yapmadım. ...........(proğramın adı) yaptı !"
Adamın üzerinde çalıştığı proğram tek kareyi dörde bölerek dört ayrı fotoğrafı içerisine yerleştiren bir proğram.Bizimki meğer bunu çok merak etmiş.
İşte bunca laf kalabalığının ardından aynı soruyu soracağım," Bunu nasıl yaptın?"
Fakat siz bana anlatmaya kalkıp kendinizi helak etmeyin,anlayacağımı sanmıyorum.

seyit bey cok farklı bi kişilikte bi insansın mutavazi bilğili egitimli ve karşındakiyle empati kurabilen bilğilerini paylasa bilen bi insansın
Çevrendeki ve biz formdaki insanlar çok şanslıyız seni tadıgımız için (kendi adıma) ve burdaki insanlar çok hırslı bişeyler öğrenebilme ve başarabilme konusunda herkese Selamlar
Allah'a emanet olun Saygılarımla

seyit' Alıntı:

Bunu program yapmadı ben yaptım :smiley:
Aslında çok başarılı değil, dikkatli bir göz hemen sahteliği farkeder.
Önce ana malzeme olarak kullanacağım için Seyit Bey'in fotoğrafından Seyit Beyi kestim. Resmi 4 kat büyüttüm, mouse'u etrafında dolaştırarak kestim, çıkardım, boş bir kağıda yapıştırdım. Sonra Muzaffer Bey'in fotoğrafından aynı şekilde onu çıkardım, Seyit Bey'in yanına yapıştırdım. Kendi fotoğraflarımın birinden ortama uygun bir poz bulup onu da kestim(o biraz zor oldu, dizimden aşağısı otlar arasında kaybolduğu için yeni ayak imal etmek zorunda kaldım). Üç kişiyi bir boş sayfada yanyana koyup cüceler ve devler karışımının boylarını ve renk tonlarını ayarladım. Sonra Muzaffer Bey'i ve kendimi yine aynı şekilde mouse ile o sayfadan keserek Tokat dağlarına, Seyit Bey'in yanına gönderdim. Yani Seyit Bey orijinal, diğerleri çakma :smiley:
97 yılı yapımı Paint Shop Pro 4 diye basit bir program kullandım, çay molaları dahil ikibuçuk saat sürdü. Bu işi eski okul arkadaşlarımla şakalaşmak için uzun süredir yapıyorum. Büyük boy fotoğraflarla daha iyi sonuç alınıyor.

Buggy' Alıntı:
Bunu program yapmadı ben yaptım :smiley:
Aslında çok başarılı değil, dikkatli bir göz hemen sahteliği farkeder.
Önce ana malzeme olarak kullanacağım için Seyit Bey'in fotoğrafından Seyit Beyi kestim. Resmi 4 kat büyüttüm, mouse'u etrafında dolaştırarak kestim, çıkardım, boş bir kağıda yapıştırdım. Sonra Muzaffer Bey'in fotoğrafından aynı şekilde onu çıkardım, Seyit Bey'in yanına yapıştırdım. Kendi fotoğraflarımın birinden ortama uygun bir poz bulup onu da kestim(o biraz zor oldu, dizimden aşağısı otlar arasında kaybolduğu için yeni ayak imal etmek zorunda kaldım). Üç kişiyi bir boş sayfada yanyana koyup cüceler ve devler karışımının boylarını ve renk tonlarını ayarladım. Sonra Muzaffer Bey'i ve kendimi yine aynı şekilde mouse ile o sayfadan keserek Tokat dağlarına, Seyit Bey'in yanına gönderdim. Yani Seyit Bey orijinal, diğerleri çakma :smiley:
97 yılı yapımı Paint Shop Pro 4 diye basit bir program kullandım, çay molaları dahil ikibuçuk saat sürdü. Bu işi eski okul arkadaşlarımla şakalaşmak için uzun süredir yapıyorum. Büyük boy fotoğraflarla daha iyi sonuç alınıyor.

Üüüüüf, bi sürü iş.Keşke KARGU ile atlayıp İzmir'e gelseymişiz.Daha kolay olurdu.
Neyse,eline koluna sağlık.Albüme koydum bile.

huseyin43' Alıntı:
seyit bey cok farklı bi kişilikte bi insansın mutavazi bilğili egitimli ve karşındakiyle empati kurabilen bilğilerini paylasa bilen bi insansın
Çevrendeki ve biz formdaki insanlar çok şanslıyız seni tadıgımız için (kendi adıma) ve burdaki insanlar çok hırslı bişeyler öğrenebilme ve başarabilme konusunda herkese Selamlar
Allah'a emanet olun Saygılarımla

Bu iltifat için çok teşekkür ederim de,senin şu jeep'in tenteli hali ne oldu?
Döşemeci üzerine iyice oturtabildi mi? yoksa kimi yeri ceket cebi gibi torbalandı mı?

Merhaba

Üüüüüf, bi sürü iş.Keşke KARGU ile atlayıp İzmir'e gelseymişiz.Daha kolay olurdu.
Neyse,eline koluna sağlık.Albüme koydum bile.

Insallah oda olur Seyit abi,zaman uysada atlayip gitsek Emin abiyi ziyaret etsek-

Selamlar saygilar
Muzaffer Kargu

seyit' Alıntı:
Bu iltifat için çok teşekkür ederim de,senin şu jeep'in tenteli hali ne oldu?
Döşemeci üzerine iyice oturtabildi mi? yoksa kimi yeri ceket cebi gibi torbalandı mı?

abi tente katliami yaptık ya sorma kütahya'da değilim gidince atim resimlerini

G.antepte'yim göktug Güzebey'le tanıştık bugun aracını gördük

ilgi ve alakası için teşşekkür ediyorum ona burdan tekrar

Merhaba emin Abi

Makas basi baglantisi icin söyle bir uygulama düsündüm,acaba nasil olur ?bu "U" profilin tam tersini birde üstten asagiya bakacak sekilde ic ice gecirsek nasil olur.
Selamlar
Muzaffer Kargu

DSC03016

Muzaffer Kargu' Alıntı:
Merhaba emin Abi

Makas basi baglantisi icin söyle bir uygulama düsündüm,acaba nasil olur ?bu "U" profilin tam tersini birde üstten asagiya bakacak sekilde ic ice gecirsek nasil olur.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Şase, makas değişimi, özellikle kaynak gibi uygulamalar beni biraz aşıyor. Ben daha çok eskisini çıkarıp aynısından bir yenisini takma konusunda el becerisi edindim. Modifikasyon, kapsama alanım dışında kalıyor. Kısıtlı malzeme bilgimle tek söyleyebileceğim bu sistemin şaseye tek yönlü bir burkulma kuvveti uygulayabileceği. Diğer şaseden destek alınabilse belki sorun olmaz ama motorun konumu buna imkan vermez der ve topu Seyit Bey'e ortalarım.

Merhaba
Burkulmayi önlemek icin-hemde motoru koruma amacli -iki makas basini motorun altindan yani karsi sase den birbirine baglarsak bence sorun cözülmüs olur,birde seyit abi görüs bildirsin.Tabi takip eden varsa herkes görüs bildirebilir.
Selamlar
Muzaffer Kargu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR