Bu T5" Te Benim Karavanım Olacak (ta2mzı) Halil Çetiner.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ta2mzı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 160
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,400
Ynt: Bu T5" Te Benim Karavanım Olacak (ta2mzı) Halil Çetiner.

İyi gidiyor. Kolay gelsin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Birçok plan çizdikten sonra en çok kafama yatan planı yapmaya karar verdim. Bilgisayarla pek aram olmadığı için ancak bu kadar çizim yapabildim.

Oturma

Gece

Oturma

Gece

Aracın taban döşemesini, tabana kullanacagım 3 cm lik strafor için ve taban kaplaması için kalıp olarak kullandım.

038

039

044

Yer kaplaması için on metre boyunda 22 cm eninde kendinden yapışkanlı floor ın box adında malzeme buldum kalitesi güzel döşemesi çok kolay.

041

040

Kolay gelsin,
Tabanda OSB mi kullanacaksınız, ayrıca bu kendinden yapışkanlı malzemeye güvenmeyin, güneşi gördüğü anda kalkıyor, güneş gören taban ısı'sı tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek olur.

İzleyen arkadaşlar teşekkür ederim. taban kaplamasını OSB kullandım üzerine kullandığım malzemeyi baumax tan almıştım,devamı gelecek dediler ama birdaha bulamadım, yabancı menşeili bir malzeme bir parçasını tavana yapıştırıp üç ay kadar denedim (araba hep güneş altında duruyor)en sıcak günlerde dahi herhangi bir atma olmadı ,sökerkende nerdeyse sökemeyecektim yapışkan parçaları tavanda kaldı, Türkiye ye getiren firmada bile bulamadım onun için sadece yer döşemesi olarak kullandım, ikazınız için teşekkür ederim sayın aka.

Ön dolap izalasyonunu strafordan yaptım. Tavan ye yanlar için on santimlik izocam kullandım.

048

047

Büyük parçaları dekopaj testere ile kesmeyi denedim ama o kendi bildiği gibi kesiyor ne kadar düz kesmeye çalışsamda olmadı bende kendime avuş taşlamaya büyük daire testere ucu alarak bir daire testere yaptım, artık parçalar düz kesilmeye başladı.

042

049

Tavan kaplamasını 6 mm kayın kontradan kestim alıştırmasını yaptım.

046

045

Kolay gelsin,tadilat hızlanmış,az kalmış...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR