Çadır Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 321,161
Ynt: Çadır Seçimi

Rica ederim. Bisiklette taşıyacağını düşündüğümden mümkün olduğu kadar kompakt ve hafif modelleri söylemeye çalıştım. Yoksa Lafuma Campo gibi modeller de var ama paketlenmiş hali hacimli ve ağırlar.

Etiketler

megrim' Alıntı:
Bulabilirsen uygun fiyatı ve kalitesiyle Loap BErg ya da Loap Sande'yi öneririm. Husky Bizam ayarında çadırlardır.

Bütçeyi biraz daha arttırırsan önerim Ferrino Lightent 2 olacaktır.

Ferrino yalnızca 1 kg'miş. Süper bir imalat ürünü. Üstelik Ferrino olmasından dolayı belli bir kaliteside vardır.

Loap'lar ise ucuz görünüyor, kullanışlı mı tam emin değilim. Ben en iyisi aldığım tavsiyeleri bir liste haline getirip bisikletforum'da bir sorayım.

Teşekkürler.

Merhabalar, şu sıralar çadıra ihtiyacım var çadır alacağım ancak çok kararsızım, günlerdir bilgisayar başında araştırmalar yapıyorum. Ben şu anda Kırgızistan - Bişkek'te okuyor ve burada ikamet ediyorum. Almışken çok güzel bir çadır almak istiyorum, çıkabileceğim bütçe en fazla 600 lira olacak. Hem Türkiye'de Doğu Karadeniz dağlarında kullanabileceğim hem de bana Orta Asya soğuğunda güzel bir tulumla zorluk yaşatmayak bir çadır almak istiyorum Araştırmalarım sonucu biz doğaseverlerin Husky ve Pinguin markalarında yoğunlaştıklarını farkettim. Vaude markasının çok kaliteli olduğunu, easy camp, lafuma, robens gibi markarlın bu sektörde olduğunu ve The North Face gibi tanınmış bir markanında çadır ürettiğini gördüm.

_____
Vaude: Vaude'nin yaptığı çadırlar kaliteli ve basit görünüyor, yani şöyle bi baktığında insanı "ya diğer çadırlarla aynı fiyat ama onların daha bi karmaşık, kullanışlıymış gibi görüntüsü var, bu adamlar bu çadıra bu fiyat vermiş, harbiden kaliteliymiş o zaman" gibi bi yargıya iteliyor. Ayrıca Vaudenin sattığı 4 mevsim çadırların fiyatlarıyla 5 mevsim, kar muhafaza yakaları falan filan olan bi çadır bulunabiliyor. Onun için Vaude çadır almayı düşünmedim.
_____

Robens'in "Robens Trail Lodge 2" Çadırını beğendim

Trail-Lodge-2-Kisilik-cadir_14877_1.jpg

Robens-Trail-Lodge-2-cadir_14877_4.jpg

Çift kapı ve bagajlı, 4 mevsim kullanıma uygun iki kişilik dağ çadırı

Çadır Türü: Kubbe
Kişi: 2 kişilik
Dış Tente: HydroTex HD, 75D polyester 185T
Dış Tente Su Geçirmezlik: 5,000 mm. Su sütunu
Taban: 75D polyester tafetta 210T
Taban Su Geçirmezlik: 10,000 mm. Su sütunu
İç Tente: 68D polyester 190T, nefes alabilir
Çubuklar: 7001 T6 Anodize Alüminyum 9/10 mm.
Kurulum: Önce iç tente
Ağırlık: 3,300 gr.
Paket Hacimi: 62 cm. boy x 18 cm. çap (silindir)

Olcuu303

• Kubbe tasarım ve bagaj çubuğu sayesinde 2 adet giriş ve geniş bagaja sahip bu model kış kullanımı için de yeterli rahatlığı sağlar.

• Dış tente 5,000 mm., taban 10,000 mm. Su sütunu su geçirmezliğe sahiptir. Bu sayede çadırınız çok uzun süre su geçirmezliğini korur.

• Dış tente aynı zamanda alev almama özelliğine sahiptir, alevle temas ettiğinde tutuşmaz, erir.

• Tüm dış tente ve taban dikişleri iç kısımdan su geçirmezlik için bant ile yalıtılmıştır.

• 7001 T6 havacılık sınıfı alüminyum çubuklar hafiftir ve iyi rüzgar dayanımı sağlar.

• Çadır önce iç tente sonra dış tente kuruluma sahiptir. Bu kurulum şekli rüzgar dayanımını arttırır. İç tente çubuklara klipslerle sabitlenir, bu sayede kurulumu hızlıdır ve gerektiğinde eldivenlerle de rahatlıkla kurulabilir.

• Çadır tavanında ufak eşyalarınızı koyabileceğiniz kumaş bir raf bulunur. Bu raf fener gibi eşyalarınızı koymak için ya da çorap, bere gibi eşyalarınızı kurutmak için kullanılabilir.

• İç tente kapıları istenildiğinde açılarak kendi cebine sabitlenir, bu sayede çadırı kapıları açık daha rahat şekilde kullanabilirsiniz.

• Çadır içinde iki tarafta eşya cepleri bulunur.

• İç kapı üzerinde ayrıca böcek geçirmez file kısım bulunur. Bu kısım ayrıca havalandırma için de kullanılabilir.

• Çadır dış tentesi üzerinde istenildiğinde kapatılabilen 2 adet havalandırma bulunur. Aynı bölgelerde iç tentede de fermuarla açılabilen file havalandırma kısımlar bulunur.

• Taşıma çantası, çadır kazıkları ve gerdirme ipleri çadırla birlikte verilir.

• HydroTex HD dış tente kumaşı Robens için Robens yüksek standardlarında üretilmektedir. 75D yüksek yoğunluklu bu polyester kumaş 5,000 mm. Su geçirmezliğe sahip poliüretan kaplamaya sahiptir ve güvenlik için alev almazdır. Koşullar ne kadar sert olursa olsun uzun ömürlüdür.

ama dediğim gibi almışken 5 mevsim almak istiyordum. Ayrıca yeri gelmişken Robens'in tek kişilik ve inanılmaz hafif bir çadırı var, görür görmez kendine hayran bıraktı, çok kullanışlı bişey olabileceğini düşünüyorum, bakmak isteyen arkadaşlara;

Robens Starlight 1 Tek Kişilik Çadır

Robens-Starlight-1-Tek-Kisilik-c_17840_1.jpg

Solo kampçılar ve bisikletçiler bu modelin hafiflik ve kullanım kolaylığına hayran olacak.
Çadırın 4 köşesinde kullanılan kısa çubuklar kullanılabilir iç hacimi büyük ölçüde arttırır. Tavanda, baş ve ayak bölgelerinde ve kapılardaki havalandırmalar sayesinde çok iyi havalandırmaya sahiptir.

Çadır Türü : Modifiye Tünel
Kişi : 1 Kişilik
Dış Tente : HydroTex HD, 75D polyester 185T
Dış Tente Su Geçirmezlik : 5,000 mm. Su sütunu
Taban : 75D polyester tafetta 210T
Taban Su Geçirmezlik : 10,000 mm. Su sütunu
İç Tente : 68D polyester 190T, nefes alabilir
Çubuklar : 7001 T6 Anodize Alüminyum 8,5 mm.
Kurulum : Önce dış tente ya da iki tente beraber
Ağırlık : 2,100 gr.
Paket Hacimi : 56 cm. boy x 17 cm. çap (silindir)

Olcuaa

• Modifiye tünel tasarımı sayesinde tek kişi için maksimum yaşama alanı sunar. Yandan tek girişli bu modelin ayrıca bagajı bulunur.
• Dış tente 5,000 mm., taban 10,000 mm. Su sütunu su geçirmezliğe sahiptir. Bu sayede çadırınız çok uzun süre su geçirmezliğini korur.
• Dış tente aynı zamanda alev almama özelliğine sahiptir, alevle temas ettiğinde tutuşmaz, erir.
• Tüm dış tente ve taban dikişleri iç kısımdan su geçirmezlik için bant ile yalıtılmıştır.
• 7001 T6 havacılık sınıfı alüminyum çubuklar hafiftir ve iyi rüzgar dayanımı sağlar.
• Çadır dış tente her iki kapı üzerinde de istenildiğinde tamamen kapatılabilen havalandırma lar bulunur.
• Çadır tavanında ufak eşyalarınızı asabileceğiniz askı ipi bulunur.
• Storm Guard bağlantı sistemi çok sert havalarda çadır gergi iplerini hem tente hem de çubukları destekleyecek şekilde kullanmanızı sağlar. Bu yaratıcı sistem tüm çadır yapısına destek sağladığı için çadırın rüzgar dayanımını büyük ölçüde arttırır.
• İç tente kapıları istenildiğinde açılarak kendi cebine sabitlenir, bu sayede çadırı kapıları açık daha rahat şekilde kullanabilirsiniz.
• Çadır içinde eşya cepleri bulunur.
• İç kapı üzerinde ayrıca böcek geçirmez file kısım bulunur. Bu kısım ayrıca havalandırma için de kullanılabilir.
• Çadır dış tentesi üzerinde taban bölgesinde istenildiğinde kapatılabilen 2 adet havalandırma bulunur. Aynı bölgelerde iç tentede de fermuarla açılabilen file havalandırma kısımlar bulunur.
• Çadır dış tentesi üzerinde ayrıca ayak ucu ve baş bölgelerinde fermuarla açıp kapatılabilen havalandırmalar bulunur.
• Taşıma çantası, çadır kazıkları ve gerdirme ipleri çadırla birlikte verilir.
• HydroTex HD dış tente kumaşı Robens için Robens yüksek standardlarında üretilmektedir. 75D yüksek yoğunluklu bu polyester kumaş 5,000 mm. Su geçirmezliğe sahip poliüretan kaplamaya sahiptir ve güvenlik için alev almazdır. Koşullar ne kadar sert olursa olsun uzun ömürlüdür.
_____

Gelelim Pinguin'e. Pinguin'in 5 mevsim olarak şu çadırı çok beğendim ancak bana fiyatı biraz fazla gibi geldi. Hatta gibi gelmedi, fazla olduğunu düşünüyorum.

Pinguin Gemini 150 Extreme Snow Çadır

Pinguin-Gemini-2-Kisilik-150-cad_17869_1.jpg

Kişi Sayısı : 2
Kapı Adedi : 2
Çubuklar: : Duralüminyum 7075 T9, 3 adet 9,5 mm
Çubuk Sayısı: : 3
Dikişleri Bantlı : Evet
Çadır Kazığı Adedi : 21 Adet
Tip : Kubbe
Havalandırma Adedi : 2
İç Yükseklik : 110 (115) cm
Taban : Nylon Ripstop, PU kaplama, silikonize, 4,000 mm. su sütunu su geçirmezlik
Tente : Polyester,PU kaplama 12 000 mm H2O
Silikonize : Evet
Paket Boyutu : 50x17 cm
Ağırlık : 3.600 kg

Gemini
_____

Easy Camp'ı ilk defa duyuyorum ve sektörde yeni gibi bi hava veriyo bana, çadırlarını henüz güvenilirmi bilmiyorum.
_____

The North Face'in çadırlarından bazı modelleri çok fazla düşündüm. Ancak The North Face hakkında bilgiye sahip değilim o yüzden yorum yapmayacağım.
_____

Yani işin aslı Husky çadır almakta karar kıldım. İnternetten araştırdım ve çok güzel özellikleri ve görünümü olduğu göze çarpıyo, ağırlık olarak biraz fazla olsa da benim için bu eksiklik göz ardı edilebilir.
Öncelikle Husky'nin "Husky Flame 5 Mevsim" ( http://www.atlaskamp.com/husky-flame-5-mevsim-cadir/ ) Çadır'ını düşündüm. Bu çadır hafif ve güzel bence. Ancak alan olarak bana yeterlimi karar veremedim, iki kişinin zorlanacağını düşünüyorum çünkü ben dağa gittiğimde bazen arkadaşlarım bazen kız arkadaşım yani illaki çadırımda kalması gereken birileri oluyor.

Husky Flame 5 Mevsim

flameye%C5%9Filcopy-15062011191820.jpg

Duraluminyum Poller
2 Person
UV Korumalı ürün
YAPI: Çift katmanlı dış yapı - Parlak ve sağlam içyapı
TABAN:190 T polyester, PU kaplama 10000 mm/cm2
İÇ ÇADIR: Nefes alabilen 190 T naylon + sivrisinekler için file cibinlik
DIŞ ÇADIR: 210 T polyester ripstop (yırtık önleyici), PU kaplama 6000 mm/cm2
DİRENÇ ÇUBUKLARI: 8,5 mm çapında duralumin direnç çubukları
Ağırlık : 2800
Hacim : (225+70)X145X110

AKSESUARLAR: Kar muhafaza yakaları, hafif duralumin kanca seti, tamir servis kiti, sıkıştırma torbası, malzeme koymak için güvenli
Ürün Açıklaması:
Uzun yürüyüşler için talep edilen aşırı hafif çadır …..
« zpět
“Flame” çadır modeli, Husky Extrem çadır serisi içinde 6 yıldır üretimi devam eden en küçük çadırdır. Bu süreç içerisinde “Flame” çadır modeli, yapısı ve detayları ile mükemmelliğe ulaştı. Bu model, defalarca dikkat gerektiren keşif testlerinden geçirildi. Bu testlerden büyük bir üstünlükle ve başarıyla çıktı. Eğer aşırı hafifliğine ve mutlak güvenilirliğine inanırsanız “Flame” çadır modeli dağcılar, kayakçılar ve bisiklet turu yapanlar için ideal bir seçim olacaktır.

DIŞ YAPI İLE İLGİLİ OLAN DETAYLAR: Dış yapı her zaman çadırın dış yüzeyine uyum sağlamaktadır. İlk olarak, çadırın dışı yerine konulur ve daha sonra çadırın içerden olan bağlantısı gerçekleştirilir. Çadırın toplanması halinde çadır içi bağlantının tekrar çözülmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Bu durum, çadırın kurulmasının ve toplanmasının çok kolay ve pratik olarak yapılabildiği anlamına gelmektedir. Böylece, havada çok ani bir değişiklik olursa, çadırınızı bütünüyle tek hamlede yerine koyma imkânınız olacaktır. Dolayısıyla, yağmurun çadırınızın içine kadar girmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Çadır yapısı: Husky, çadır yapımında iki ayrı teknik sistem kullanmaktadır. “Extreme” sistemi dış çadır yapısıyla, “Outdoor” sistemi ise iç çadır yapısıyla karakterize edilir. Bu iki tip yapı bazı modellerde birlikte kullanılmaktadır. “Extreme” serisinin ana yapısı dıştaki fileli tünellerden geçirilen alüminyum çubuklar ile şekillendirilir. “Outdoor” serisinde çadırlar içerden bir plastik kanca yardımı ile dışta dengeyi sağlayan alüminyum çubuklarla tutturulur.

Çadırın içi: İnce iç çadır nefes alabilen naylon 190T materyalinden yapılmaktadır. Polyesterden yapılmakta olan çadır tabanları, tek kişilik çadır tiplerindeki pamuk miktarına bağlı olarak (6000–10000 mm/cm2 ) çeşitlilik göstermektedir. Yüksek kalite çift bantlı dikiş sistemi dikiş yerlerinde 100% su geçirmeme garantisi sağlamaktadır. Çadır içi boşluğu temin eden bağlantı ipi, özel çengelli yapısı sayesinde çadırın kurulmasını ve toplanıp kaldırılmasını hızlandırmayı garanti altına alır.

Yapı direnç çapası: Çadır yapısının direncini sağlamak amacıyla iki sistem kullanılmaktadır: “Extreme” düzenin duralumin yapısı için (resimde gösterilen) “pole–trn” sistemi kullanılmakta, diğer laminat yapı modelleri için ise “kopça” sistemi kullanılmaktadır. Duralumin kaynak ve pole-trn sistemi çok buzlu havalarda bile dayanıklılığı ve en yüksek kaliteyi temin eder. Bu sistem, Husky dört mevsim çadırların hepsinin açıkça sahip olduğu bir standarttır.

Çift bantlı dikiş (eklem) yerleri: Husky çadırlarının tüm dış çadır iskeletleri ve iç taban eklem noktaları kesinlikle bantlanır; böylece ıslanmaya karşı yüksek kalite bir koruma temin edilmiş olur. Husky çadırlarda markalı malzemelerin kullanılmasının yanı sıra, üretilen ürünler özenle gözden geçirilir. Bunlar Husky markasının dayanıklılığını artırmaktadır.

Çift yönlü fermuarlar: Husky çadırlarının her bir modeli için markalı ve çift-yönlü fermuarlar kullanmak temel kalite özelliklerimizden birisidir. Bu durum, çift yönlü ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Çadır içi giriş noktası her zaman iki tabaka ile biçimlendirilir. Birinci tabaka geleneksel naylon dış iskelettir. İkinci tabaka ise file-örgüden yapılır ve bu sadece nefes alma kapasitesini artırmayıp aynı zamanda böcek türlerine karşı koruma da sağlar. Her iki tabaka da ayrılarak fermuarsız hale getirilebilir.

Ripstop kaplama materyali: Ripstop (yırtık önleyici) kaplama materyali benzersiz mekanik dayanıklılığı ile yüksek bir dereceye ulaşmıştır. Yırtılmaya karşı dayanıklılığı, özel tırtıklı yapısı sayesinde önemli ölçüde artış göstermiştir. Bununla beraber, eğer materyal zamanla tahriş olursa, Ripstop kaplama ilerde kendiliğinden meydana gelecek yırtılmaları önleyecektir. Ripstop materyali, üretimi yapılan tüm Husky çadır modellerinde kullanılmaktadır.

Tamir servis kiti: Tamir servis kiti Husky çadır donanımlarının yeni bir parçasıdır. Bu kit her zaman çadır içi kaplamasına uyum sağlar. Önünüze çıkan küçük boyutlu tamirler için çok yardım sağlar. Bu kit ile kırık bir direnç çubuğunu kolayca tamir edebilir veya küçük bir yırtığı güvenli ve hızlı bir şekilde onarabilirsiniz. Tamir kiti, kırılmış sırıkları tamir etmekte kullanılan bir küçük boru, bir yapıştırıcı ve bir parça kendiliğinden yapışabilen kumaş parçasından oluşmaktadır.

Havalandırma sistemi: Çadır havalandırma sisteminin temel fonksiyonu, çadır içindeki ter ve rutubeti dışarıya aktarmak ve sıcak yaz aylarında karşılaşılabilecek yüksek hava sıcaklığını azaltmaktır. Husky, profesyonel dağcıların geniş tecrübelerinden yararlanarak havalandırma sisteminde sürekli yenilikler ve değişiklikler yapmayı sürdürüyor. Husky, tüm çadır modelleri için yumuşak hava akışını temin etme imkânı sunmaktadır.

Depolama kafesi: Çadır tavanında asma olarak veya yan muhafaza ceplerine yerleştirilen depolama kafesi, tüm Husky çadır modelleri donanımlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Resimde görülen bu kafes, özel bağlantı sistemi ile tüm çadırların içyapıları ile büyük bir uyum sağlamaktadır. Bu fonksiyonel detay sayesinde, küçük malzemelerinizi saklamak için ideal bir yere sahip olacaksınız. (anahtarlar, fener, vb…)
Çadır yapısının detayları: Özellikle Husky modelleri “Extreme” serisinde en yüksek seviyede olan “fighter” çadır modeli için, çabuk kuruma sağlayan plastik kancalı sisteme ilave olarak kısaltmalı file tüneller kullanılmıştır. Bu teknik çözüm, duralumin yapı ile dış iskelet arasındaki bağlantının sağlanmasını önemli ölçüde hızlandırmaktadır.

Kar muhafaza yakaları: Kar muhafaza yakaları, Husky “Extreme” serisindeki dört mevsim çadırların rulo edilmiş olarak bulunan bir parçasıdır. Bu parçalar yağmura ve kara karşı doğal bir koruma sağlamasının yanı sıra, güçlü rüzgârlara karşı çadırın yıkılma dayanıklılığını artırmaktadır. Kar yakaları toparlandığında, doğal hava akımı artacak ve eşzamanlı olarak rutubetli havanın yoğunlaşması azalacaktır.

Kancalar: Sert çelik kancalar Husky çadırlar için sağlam ve düzenli bağlantılar sağlamak için kullanılır. Husky “extereme” alanındaki çadırların ağırlığını azaltmak için hafifleştirilmiş duralumin kancalar kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bağlantı noktalarının verimi yeni bulunmuş olan bağlantı çubukları ile temin edilmektedir.

[youtube]FnUXxhpTLsc[/youtube]

Diğer bir seçenek olarak şu modeli düşündüm ve bu çadır şu anda almaya en yakın olduğum model; Husky Falcon 5 Mevsim Çadır (2 Kişilik) ( http://www.atlaskamp.com/husky-falcon-5-mevsim-cadir-2-kisilik-pratik-kurulum/ )
Çadır 4.1 KG ancak dediğim gibi benim için gözardı edilebilir bir özellik. İki çadırında videolarını ve birkaç dilde kullanıcı açıklamalarını ve yorumlarını okudum. Ancak iki çadırıda gerçekten görmediğim, içine girmediğim için karar veremiyorum.

Husky Falcon 5 Mevsim

29032011132204huskyfalcon.jpg

İki kişilik extrem Expedition çadırıdır
%100 su geçirmez rüzgar geçirmez
Rüzgar dayanımı yüksek,Çadır iki katmandan oluşmaktadır ve iki katı aynı anda kurulur
Dış tente kar eteklidir ,fırtınalı ve zorlu havalarda güvenle kullanılabilir.
Çadır dış katı naylon kumaştandır,6000 mm/cm su basıncına dayanabilir.
Çadır taban katı naylon 10000 mm/cm su basıncına dayanmaktadır.

YAPI: çift katmanlı dış yapı - Parlak ve sağlam içyapı
TABAN:190 T polyester, PU kaplama 10000 mm/cm2
İÇ ÇADIR: Nefes alabilen 190 T naylon + sivrisinekler için file cibinlik
DIŞ ÇADIR: 210 T polyester ripstop (yırtık önleyici), PU kaplama 6000 mm/cm2
DİRENÇÇUBUKLARI: 8,5 mm çapında duralumin direnç çubukları
Ağırlık: 4110 gr
Hacim: (90+160+90)X220X115 cm
AKSESUARLAR: Kar muhafaza yakaları, hafif duralumin kanca seti, tamir servis kiti, sıkıştırma torbası, malzeme bagajı.

Kapalı Ölçü.45 cm en 17 cm

Dış Yapısı: Dış yapı her zaman çadırın dış yüzeyine uyum sağlamaktadır. İlk olarak, çadırın dışı yerine konulur ve daha sonra çadırın içerisi ile olan bağlantısı gerçekleştirilir. çadırın toplanması halinde çadır içi bağlantının tekrar çözülmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Bu durum, çadırın kurulmasının ve toplanmasının çok kolay ve pratik olarak yapılabildiği anlamına gelmektedir. Böylece, havada çok ani bir değişiklik olursa, çadırınızı bütünüyle tek hamlede yerine koyma imkânınız olacaktır. Dolayısıyla, yağmurun çadırınızın içine kadar girmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Çadır Yapısı: Husky, çadır yapımında iki ayrı teknik sistem kullanmaktadır. “Extreme” sistemi dış çadır yapısıyla, “Outdoor” sistemi ise iç çadır yapısıyla karakterize edilir. Bu iki tip yapı bazı modellerde birlikte kullanılmaktadır. “Extreme” serisinin ana yapısı dıştaki fileli tünellerden geçirilen alüminyum çubuklar ile şekillendirilir. “Outdoor” serisinde çadırlar içerden bir plastik kanca yardımı ile dışta dengeyi sağlayan alüminyum çubuklarla tutturulur.

İçi: İnce iç çadır nefes alabilen naylon 190T materyalinden yapılmaktadır. Polyesterden yapılmakta olan çadır tabanları, tek kişilik çadır tiplerindeki pamuk miktarına bağlı olarak (6000–10000 mm/cm2 ) çeşitlilik göstermektedir. Yüksek kalite çift bantlı dikiş sistemi dikiş yerlerinde 100% su geçirmeme garantisi sağlamaktadır. çadır içi boşluğu temin eden bağlantı ipi, özel çengelli yapısı sayesinde çadırın kurulmasını ve toplanıp kaldırılmasını hızlandırmayı garanti altına alır.

Yapı Direnç Çapası: çadır yapısının direncini sağlamak amacıyla iki sistem kullanılmaktadır: “Extreme” düzenin duralumin yapısı için (resimde gösterilen) “pole–trn” sistemi kullanılmakta, diğer laminat yapı modelleri için ise “kopça” sistemi kullanılmaktadır. Duralumin kaynak ve pole-trn sistemi çok buzlu havalarda bile dayanıklılığı ve en yüksek kaliteyi temin eder. Bu sistem, Husky dört mevsim çadırların hepsinin açıkça sahip olduğu bir standarttır.

Çift Bantlı Dikiş (eklem) Yerleri: Husky çadırlarının tüm dış çadır iskeletleri ve iç taban eklem noktaları kesinlikle bantlanır; böylece ıslanmaya karşı yüksek kalite bir koruma temin edilmiş olur. Husky çadırlarda markalı malzemelerin kullanılmasının yanı sıra, üretilen ürünler özenle gözden geçirilir. Bunlar Husky markasının dayanıklılığını artırmaktadır.

Çift Yönlü Fermuarlar: Husky çadırlarının her bir modeli için markalı ve çift-yönlü fermuarlar kullanmak temel kalite özelliklerimizden birisidir. Bu durum, çift yönlü ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır. çadır içi giriş noktası her zaman iki tabaka ile biçimlendirilir. Birinci tabaka geleneksel naylon dış iskelettir. İkinci tabaka ise file-örgüden yapılır ve bu sadece nefes alma kapasitesini artırmayıp aynı zamanda böcek türlerine karşı koruma da sağlar. Her iki tabaka da ayrılarak fermuarsız hale getirilebilir.

Ripstop Kaplama Materyali: Ripstop (yırtık önleyici) kaplama materyali benzersiz mekanik dayanıklılığı ile yüksek bir dereceye ulaşmıştır. Yırtılmaya karşı dayanıklılığı, özel tırtıklı yapısı sayesinde önemli ölçüde artış göstermiştir. Bununla beraber, eğer materyal zamanla tahriş olursa, Ripstop kaplama ilerde kendiliğinden meydana gelecek yırtılmaları önleyecektir. Ripstop materyali, üretimi yapılan tüm Husky çadır modellerinde kullanılmaktadır.

Tamir Kiti: Tamir servis kiti Husky çadır donanımlarının yeni bir parçasıdır. Bu kit her zaman çadır içi kaplamasına uyum sağlar. önünüze çıkan küçük boyutlu tamirler için çok yardım sağlar. Bu kit ile kırık bir direnç çubuğunu kolayca tamir edebilir veya küçük bir yırtığı güvenli ve hızlı bir şekilde onarabilirsiniz. Tamir kiti, kırılmış sırıkları tamir etmekte kullanılan bir küçük boru, bir yapıştırıcı ve bir parça kendiliğinden yapışabilen kumaş parçasından oluşmaktadır.

Havalandırma: çadır havalandırma sisteminin temel fonksiyonu, çadır içindeki ter ve rutubeti dışarıya aktarmak ve sıcak yaz aylarında karşılaşılabilecek yüksek hava sıcaklığını azaltmaktır. Husky, profesyonel dağcıların geniş tecrübelerinden yararlanarak havalandırma sisteminde sürekli yenilikler ve değişiklikler yapmayı sürdürüyor. Husky, tüm çadır modelleri için yumuşak hava akışını temin etme imkânı sunmaktadır.

Depolama Kafesi: çadır tavanında asma olarak veya yan muhafaza ceplerine yerleştirilen depolama kafesi, tüm Husky çadır modelleri donanımlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Resimde görülen bu kafes, özel bağlantı sistemi ile tüm çadırların içyapıları ile büyük bir uyum sağlamaktadır. Bu fonksiyonel detay sayesinde, küçük malzemelerinizi saklamak için ideal bir yere sahip olacaksınız. (anahtarlar, fener, vb…)

Yapısı: özellikle Husky modelleri “Extreme” serisinde en yüksek seviyede olan “falcon” çadır modeli için, çabuk kurulum sağlayan plastik kancalı sisteme ilave olarak kısaltmalı file tüneller kullanılmıştır. Bu teknik çözüm, duralumin yapı ile dış iskelet arasındaki bağlantının sağlanmasını önemli ölçüde hızlandırmaktadır.

Kar Muhafaza Yakaları: Kar muhafaza yakaları, Husky “Extreme” serisindeki dört mevsim çadırların rulo edilmiş olarak bulunan bir parçasıdır. Bu parçalar yağmura ve kara karşı doğal bir koruma sağlamasının yanı sıra, güçlü rüzgârlara karşı çadırın yıkılma dayanıklılığını artırmaktadır. Kar yakaları toparlandığında, doğal hava akımı artacak ve eşzamanlı olarak rutubetli havanın yoğunlaşması azalacaktır.

Kancalar: Sert çelik kancalar Husky çadırlar için sağlam ve düzenli bağlantılar sağlamak için kullanılır. Husky “extereme” alanındaki çadırların ağırlığını azaltmak için hafifleştirilmiş duralumin kancalar kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bağlantı noktalarının verimi yeni bulunmuş olan bağlantı çubukları ile temin edilmektedir.

[youtube]oZeNnuNUFPY[/youtube]

Bu yazımda bana yardımcı olduğunuz zaman bile biliyorum gidip çadır alamayacağım, çünkü denemeden asla internet üzerinden almam. Sizden ricam, lütfen bu gurbetçi kardeşinize yardımcı olun :smiley:

Çadırları bilen ve kullanan varsa yardımcı olabilir, başka çadır tavsiyesi ve sizden öğreneceğim çok şey olduğu için dikkat etmem gereken şeyleri, bana öğütlerinizi dinlemek isterim. Hatalıysam hatalı olduğumu söyleyin, tercihim yanlışsa bilgilendirin lütfen :smiley:

Merhaba arkadaşlar . Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında kullanmayı planladığım bir çadır almak istiyorum. Kamp kuracağım yerler genelde sahil kesimi olacak. Aşağıda linklerini verdiğim 3 çadır hem maddi anlamda hemde fiziki yapısıyla bana uygun(Boyum 1.90 forumda bir başlıkta bu boyda bir arkadaşın 2.10 luk çadırda sıkıntı yaşadığını okumuştum) . Çadırdan bir diğer beklentim yağmur yağdığında kesinlikle içeri su almaması. Ağırlık olarak önemli değil genelde aracımla seyahat edeceğim. Aşağıdaki çadırlar hakkında düşüncelerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz özellikle bu çadırları kullanmış olan arkadaşlar varsa + ve - yönlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
http://www.sportcity.com.tr/Burton-2-3-Kisilik-4-Mevsim-Cadir,PR-13207.html

http://www.meydankamp.com/ProductInfo.aspx?CATEGORYID=ubIyU%2B72PlI%3D&ProductID=CCItZnaE8u8%3D

http://www.atlaskamp.com/campus-beziers-cadir-4-kisilik-3-mevsim/

Birde kafama takılan diğer bir nokta kamp yapmaya dediğim gibi genelde bahar ve yaz aylarında gideceğim. Bu aylarda yapılan kamplarda uyku tulumuna gerek var mı? Polar battaniye yeterli gelmez mi?

karaköyde kutupayısı var outdoor ürünler bulabileceğiniz bir yer. güncel bey size yardımcı olacaktır.

Şu an için İstanbula gitme imkanım yok. Çadırı forum üyelerinin tafsiyesi üzerine internetten spariş edip alacağım.

Öncelikle merhaba, çadırı araçla taşıyacağım ağırlık sorunu yok demişsiniz bu size çadır kategorisinde alabileceğiniz ürünlerin ufkunu baya bi açıyor :smiley:
Gösterdiğiniz 3 çadırında su geçirmezlikleri aynı görünüyor (3000 MM). Kullanım şartlarınız basit onun için bence pek fazla düşünmeyin. Eğer diğer şartlar için başka çadırım varsa ve şu an sadece sahilde kamp için çadır alıyorsam açıkçası ben pek düşünmezdim. Husky Boyard'ı alıp geçebilirsiniz bence. Hem aracınızla taşıyormuşsunuz 4 kişilik, rahat rahat, yayıla yayıla kullanın :smiley: Normalde 3 mevsimlik bi çadır size yeterli olacakken su geçirmezlik istediğiniz için 4 mevsim bi çadıra ihtiyaç duyacaksınız.

Şu modelide size tavsiye edebilirim => http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=184&id=5320#sekme

Su geçirmezlikte iyi bi kalite arıyorsanızda bence tercihiniz şöyle bişey olmalı
http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=184&id=3748

Ama illa ben kendi bulduklarımdan bir model düşünüyorum diyorsanız bence Husky- Boyard'ı alabilirsiniz.
Ayrıca sahil kenarı diyip geçmeyin, Trabzonda da bi sahil kenarı kamp kurulur ama tulum gerekir :D
Antalyada bile kursanız bence tulumunuzu yanınızdan ayırmayın ;)

Verdiğiniz örnekteki husky ne yazık ki boyut olarak bana uymuyor. :smiley: Pinguin e gelirsek onun iç boyutlarını tam bulamadım. Uyku tulumu için dediklerinizi dikkate alacağım :smiley: . Husky boyard ı daha önce kullanmışmıydınız ?

cebocan' Alıntı:
Husky Çadırlarını beğeniyorum ve kullanıyorum tavsiye ederim. Kullandığım modeli husky bonelli 3 kişilik

Peki sizce husky çadırların zayıf ve güclü olduğu taraflar nelerdir? Umarım sorularımla sıkmıyorumdur sadece daha sonra keşke demek istemiyorum :smiley:

Husky Boyard'ı kullandım ancak şahsıma ait değildi, 3 günlük bir kamp etkinliğinde 3 gün boyunca kullandım. Bence size yeterli olacaktır. Ayrıca kendim Husky - Flame kullanıyorum. Benim kendi Husky'min zayıf yönü ince polleri ancak o da ynei dollarle rahat halledilebilecek bir sorun. Su geçirmezlik açısından çok iyi ve Flame'den çok memnunum. Flame şahsıma ait olan ilk Husky marka çadır ve ben hiçbir sorun yaşamıyorum çadırda...

Aracınızla gidecekseniz Husky Boyard alın derim. Çünkü 4 kişinin uyuyabileceği bir çadır. 2-3 kişi içinde oturabilir, yemek yapıp yiyebilir. malzeme koymak için içeride boş alanın kalması da çok önemli. Ağırlık problem değilse size marka olarak kesinlikle Husky öneririm. Dediğim gibi iç alanın geniş olması açısından normalde 2 kişi kampa gidecekseniz en az 3-4 kişilik çadır almalısınız ki çadırın içinde rahat barınabilesiniz. Güney sahillerinde bence yazın uyku tulumuna gerek yok. Ama altınıza sermeye askeri tip kalın mat almalısınız. İlkbahar ve sonbahar aylarında uyku tulumuna gerek vardır. Uyku tulumunuz için başka bir konu açabilirsiniz.

ByEscobar' Alıntı:
Husky Boyard'ı kullandım ancak şahsıma ait değildi, 3 günlük bir kamp etkinliğinde 3 gün boyunca kullandım. Bence size yeterli olacaktır. Ayrıca kendim Husky - Flame kullanıyorum. Benim kendi Husky'min zayıf yönü ince polleri ancak o da ynei dollarle rahat halledilebilecek bir sorun. Su geçirmezlik açısından çok iyi ve Flame'den çok memnunum. Flame şahsıma ait olan ilk Husky marka çadır ve ben hiçbir sorun yaşamıyorum çadırda...

Sanırım tercihimi huskyden yana kullanacağım. Katkılarınız için teşekkürler.

Husky kaliteli bir markadır. Fiyatları da çok uygundur. Eksik yönleri vardır ama yüksek irtifa dağcılığında eksik yönleri ortaya çıkar. Mesela sırt çantası ile aktivite yapıyorsanız ağırdır, hacmi de büyüktür. Aşırı sert esen rüzgarlarda polleri sorun çıkarabilir. Ama kampçılık için çok uygundur. Ülkemiz kampçılarının çoğu ihtiyaçları doğrultusunda Husky modellerini tercih ederler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR