Çekme Karavan İçin Aracımıza Çeki Demiri Taktırmanın Maaliyeti Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,479

aslanahmet

Zirve
Yer
İstanbul
Selam arkadaşlar binek aracımıza çeki demiri taktırmanın maaliyeti nedir? Bu konu da bilgisi olan var mı? Malzemenin bedeli, montajı, elektrik işçiliği, gerekiyorsa plan proje, ruhsat masrafı, vergiler vs. ayrı ayrı detaylı yazabilirseniz memnun olurum.

Etiketler
Ynt: Çekme Karavan İçin Aracımıza Çeki Demiri Taktırmanın Maaliyeti Nedir?

Ahmet abi çeki demiri orjinal CE belgeli ve montaj faturalı olması gerekiyor,araca göre çeki demiri fiyatları değişiyor benim ducatodan önceki aracım Kangoo idi o zamanlar sırf çeki demiri 425 lira idi Kartal taraflarında bir firmayı aramıştım montaj proje dahil 800 lira gibi bir fiyat vermişlerdi bunada muayene ve ruhsat tescil hariç o size ait idi bu işi herşey dahil yapan firmalar var bir bağlantı kurmada yarar var en doğru bilgiyi onlar verir diye düşünüyorum.

Teşekkürler Yusuf, bu hesaba göre tüm masraflar toplamda 1000 TL yi geçer gibi gözüküyor. Tahminimden pahalı. 500 TL gibi bir maaliyeti olsaydı aracıma taktırayım bitane diyordum.

Ahmet bey,
Ekteki firmadan fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

http://www.sgldizayn.net/index.php/arac-cek-demrler.html

Ahmet bey reno yetkili servisleri de çeki demiri takıyor daha önce kendi aracım için katalogdan bakmıştım, işçilik dahil maliyet çıkartacaklardır, bence de 800-1000 tl'ye malolur...

herkese iyi akşamlar ben 2009 haziranında aracıma çeki demiri taktırdım.aracım honda shuttle.önce çektaşı firmasından aracıma uygun olan bosal marka çeki demirini sipariş verdim.6 hafta içinde geldi bana 240 tl ye maloldu.aracıma garajımda kendim montajını yaptım.daha sonra çeki demiri için 150 tl ye proje çizdirdim.fakat proje tse ye takıldı.gerekçesi siz takamazssınız yetkili servis takması lazım.nihayetinde projeyi üstlenen arkadaştan konuya muhatap kişinin ismini ve telefonunu aldım. beyefendiyi konu hakkında ikna ettim.projeyi çizen kişi uygun olarak takılmıştır diye imzaladı ve proje geçti.daha sonra 10 tl vererek ek 1 adlı bir belge düzenlettirdim. ve muayeneye gittim.124 tl muayene parası verdim 70 tl de ruhsat değiştirme parası verdim.süreç bu şekilde.yaklaşık her şey dahil 600 tl ye mal oluyor.

işin tuhafı çeki demirini onaylıyacak ve takılmasına dair kontrolü yapması gereken kurum aslında makina muh ödası ve muayene istasyonu ama ama gel görki ithalat uygunluğuna bakan güzide kurumumuz tse durumdan vazife çıkarıp yetkili servisten usulüne uygun takılıp takılmadığına dair belge istiyor.sanki allah esirgesin bir kaza vukuunda sanki bilirkişi olarak başvurulacakmış gibi davranıyor. üstelik bunu söyleyende bir mak.müh.biraz diretince oluyor. yalnız bugün ver yarın al evrak bir haftada ancak geçti.telefon edinceye kadar masada bekliyordu.

ya arkadaşlar benim bi proplemim var ben aracı yeni aldım eski ruhsatında araçda çekme demiri mevcuttur yazıyor aracı istanbuldan aldım ama ankarada ruhsat değişti snuç olarak ankaradaki polisler çekme demiri mevcut yazısının farklı olduğunu ve çekme demirinin olduğunun yazılan yerde olmadığını başka yere yazıldığını söyledi sonuç olarak yeni ruhsatıma çekme demirinin olduğunu işleye bilmeleri için ek1 belgesi istedi bende ankaradayım mail atın diyorum ve mail atamayız mail ankaraya yani bize gelir diyorlar ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz tekrar işleteyim desem proje fatura vb. hiç birşeyim mevcut değil gerçekten çok zor bi durum bilen arkadaşlardan yadım istiyorum şimdiden sağolun....

asipatron' Alıntı:
ya arkadaşlar benim bi proplemim var ben aracı yeni aldım eski ruhsatında araçda çekme demiri mevcuttur yazıyor aracı istanbuldan aldım ama ankarada ruhsat değişti snuç olarak ankaradaki polisler çekme demiri mevcut yazısının farklı olduğunu ve çekme demirinin olduğunun yazılan yerde olmadığını başka yere yazıldığını söyledi sonuç olarak yeni ruhsatıma çekme demirinin olduğunu işleye bilmeleri için ek1 belgesi istedi bende ankaradayım mail atın diyorum ve mail atamayız mail ankaraya yani bize gelir diyorlar ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz tekrar işleteyim desem proje fatura vb. hiç birşeyim mevcut değil gerçekten çok zor bi durum bilen arkadaşlardan yadım istiyorum şimdiden sağolun....
aslanahmet' Alıntı:
Selam arkadaşlar binek aracımıza çeki demiri taktırmanın maaliyeti nedir? Bu konu da bilgisi olan var mı? Malzemenin bedeli, montajı, elektrik işçiliği, gerekiyorsa plan proje, ruhsat masrafı, vergiler vs. ayrı ayrı detaylı yazabilirseniz memnun olurum.

bugün ben taktırdım, megane scenic 1 için herşey dahil 850 tl tuttu. proje çizimi bağlatma, elektrik taktırma hepsi,

demekki muayene zamanına taktırılırsa 130 tl lik ek masraftan kurtulmuş oluruz
benim sorduğum orjinal ce belgeli çeki demirlerini 250 ile 300 tl arası takıyorlar 150 proje yani muayene hariç maximum 500

muayene zamanına 2 ay kaldı çeki demiri taktırdıktan sonra işletmem için ne kadar zamanım var bilen var mı?

Kadir bizim karavanların proje onaylandıktan tüv kısmını halledip sonra tescile gitme süresi 1 ay idi,1 ayı geçen işlere ceza kesiliyor bu sanırım çeki demiri içinde geçerli olur.

yaybek' Alıntı:
Kadir bizim karavanların proje onaylandıktan tüv kısmını halledip sonra tescile gitme süresi 1 ay idi,1 ayı geçen işlere ceza kesiliyor bu sanırım çeki demiri içinde geçerli olur.
teşekkr ederim yusuf bir yanlışı da düzeltmiş oldum bu arada önce tescil sonra tüv e gidiliyor zannediyordum
sıra geldi ankarada uygun bir yer bulmaya çeki demiri taktıracak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR