Çocuklu Ailer Için Uyku Tulumu Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tol_ahs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,318

tol_ahs

Yeni Üye
Yer
izmir
Herkese merhaba ,

5 yaşında kızımız ile birlikte spil dağı , mahmut dağı , kaz dağları vb yerlerde kış kampı yapmayı planlıyoruz. Daha uyku tulumu seçiminde tökezledim. Anne , baba olarak Konfor derecesi -10 olan tulum bulabildik(Husky Enjoy). Ama konu çocuk olunca seçenekler 1 ya da 2 tane ve konfor sıcaklığı en düşük 0 derece. Bir başka konuda maliyet . 3 tulum , 3 mat epey tuzlu. Sormak istediğim Fermuarları birbirine gecen tulumlardan 2 tane alarak ve daha kalın kıyafetler ile bu işi çözemez miyiz(Husky Gizmo -5C) ?

Değerli cevaplarınız şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Uyku tulumunda kalın kıyafetle uyursanız önce terler sonrada çok üşürsünüz
Uyku tulumunun mantığı vücut ısısını içeride hapsetmek
Çocuklar çok soğuk kış kamplarına pek götürülmediği için ekstrem çocuk tulumu üretilmiyor
Yetişkin için olan tulumu da kullanabilirler
Ama tulumun iyi olması şart
Tulumun içine ince bir tişört ve ince bir pijama ile girmek gerekiyor
Çocuk ile eksi derecelerde kış kampı yapmak zor
Ama illaki yapacağım diyorsanız
En az -10 comfort uyku tulumu,kaliteli şişme mat,matın üzerine bir polar battaniye(tulumun üstüne değil)
Battaniye altta kalacak
Gündüz içinde çocuklar için kaliteli ve pahalı kar tulumu almanız lazım
Diğer opsiyon gündüz ateş başından ayrılmamak
Gece ise arabadan kablo çekip 12 volt elektrikli battaniye kullanmak
Bu durumda yedek akü şart

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

bu neden gerekli ? şunun için soruyorum husky magic kids +3 konfor sıcaklığı var cocuğa kalın birseyler giyindirsek daha soğuk havalar icin yeterli olur mu ? Pek alternatif tulum yok cunku. 120 cm boyundaki cocuga 195 cm lik tulumlar anlamsız geiyor bana.
Kalın kıyafetle uyku tulumunda önce terlersiniz sonra da çok üşürsünüz
Daha önce milyon kez denenmiştir sanırım
İstersen dene

Şöyle bir sıkıntı oluyor uyku tulumu içinde ince giyimle yatmada.
Ortam uyku tulumu kullanmayı gerektirecek kadar soğuk sabah giyeceğimiz elbiselerde bir kenarda duruyor.Uyandık tulumdan çıkıp giyineceğiz. işte bu giyinme sırasında ne kadar çabuk olursak olalım üşüyoruz şifayı bile kapıyoruz.Bu durumu önlemenin yolu yordamı nedir?
Sayğılar

Yaşın geçmiş :smiley:
Bende böyle birşey olmuyor
Uyanır uyanmaz biraz kanyak iç,kan dolaşımını hızlandırır :smiley:

Yaşımın geçtiği doğru ama yaş geçmesin diye el freni sistemi yok ki.
Gelelim konumuza hızlı giyinmekten başka bir çözüm var mı?
Elimde 7 yıldızlı metaxa da var içimi ondan daha güzel Makedonya yapımı konyakta var ama benim alkollü içkilerle aram iyi değil.Bir çay bardağı dolusu bira içince araç kullanamıyorum bile değil KONYAK

1827165 5 1511936732g5Cm7

Şöyle bir sıkıntı oluyor uyku tulumu içinde ince giyimle yatmada.
Ortam uyku tulumu kullanmayı gerektirecek kadar soğuk sabah giyeceğimiz elbiselerde bir kenarda duruyor.Uyandık tulumdan çıkıp giyineceğiz. işte bu giyinme sırasında ne kadar çabuk olursak olalım üşüyoruz şifayı bile kapıyoruz.Bu durumu önlemenin yolu yordamı nedir?
Sayğılar

Bunun için gece yatmadan sabah giyilecek ilk yada ilk iki katman kıyafeti uyku tulumunun ayak ucuna koyabilirsiniz. Hem uyku tulumunun içinde daha fazla ısı tutmuş olursunuz hem de sabah giyinirken kaybolan vücut ısınızı nispeten sıcak kıyafet giyerek daha hızlı şekilde yükseltirsiniz.

Herkese merhaba , 5 yaşında kızımız ile birlikte spil dağı , mahmut dağı , kaz dağları vb yerlerde kış kampı yapmayı planlıyoruz. Daha uyku tulumu seçiminde tökezledim. Anne , baba olarak Konfor derecesi -10 olan tulum bulabildik(Husky Enjoy). Ama konu çocuk olunca seçenekler 1 ya da 2 tane ve konfor sıcaklığı en düşük 0 derece. Bir başka konuda maliyet . 3 tulum , 3 mat epey tuzlu. Sormak istediğim Fermuarları birbirine gecen tulumlardan 2 tane alarak ve daha kalın kıyafetler ile bu işi çözemez miyiz(Husky Gizmo -5C) ? Değerli cevaplarınız şimdiden teşekkür ederim.
Herkese merhaba , 5 yaşında kızımız ile birlikte spil dağı , mahmut dağı , kaz dağları vb yerlerde kış kampı yapmayı planlıyoruz. Daha uyku tulumu seçiminde tökezledim. Anne , baba olarak Konfor derecesi -10 olan tulum bulabildik(Husky Enjoy). Ama konu çocuk olunca seçenekler 1 ya da 2 tane ve konfor sıcaklığı en düşük 0 derece. Bir başka konuda maliyet . 3 tulum , 3 mat epey tuzlu. Sormak istediğim Fermuarları birbirine gecen tulumlardan 2 tane alarak ve daha kalın kıyafetler ile bu işi çözemez miyiz(Husky Gizmo -5C) ? Değerli cevaplarınız şimdiden teşekkür ederim.

Miniklere kar kampları için üretilmiş tulumlar mevcut ancak ülkemizde satılmıyor ne yazık ki... The North Face, Quicksilver ve kaliteli markaların tulumlarını Amerika yada İskandinav ülkelerinden getirtebilirsiniz ancak maliyetli olur. Biz kaliteli bir mat, kaliteli bir kar tulumu (uyku tulumunda yatmıyor canavar), ince bir kat ve üstüne nispeten daha kalın 2. kat kıyafet giydirerek uyutuyorduk. gece terleyip terlemediğini de sürekli kontrol ediyorduk. Çünkü @omnitemporal'ın da dediği gibi; terlerseniz sonrasında daha çok üşürsünüz.

İki tulumu birleştirmek soğukta hiç bir işe yaramaz, sadece para harcamış olursunuz. Birleştirdiğiniz tulumların kafa kısmını büzemeyeceğiniz için tüm ısıyı buradan kaybedecek ve üşeyeceksiniz.

*** cevaplarımı alıntılayarak yazamadım, o yüzden biraz şekilsiz oldu kusura bakmayın.

syg.

Miniklere kar kampları için üretilmiş tulumlar mevcut ancak ülkemizde satılmıyor ne yazık ki... The North Face, Quicksilver ve kaliteli markaların tulumlarını Amerika yada İskandinav ülkelerinden getirtebilirsiniz ancak maliyetli olur. Biz kaliteli bir mat, kaliteli bir kar tulumu (uyku tulumunda yatmıyor canavar), ince bir kat ve üstüne nispeten daha kalın 2. kat kıyafet giydirerek uyutuyorduk. gece terleyip terlemediğini de sürekli kontrol ediyorduk. Çünkü @omnitemporal'ın da dediği gibi; terlerseniz sonrasında daha çok üşürsünüz. İki tulumu birleştirmek soğukta hiç bir işe yaramaz, sadece para harcamış olursunuz. Birleştirdiğiniz tulumların kafa kısmını büzemeyeceğiniz için tüm ısıyı buradan kaybedecek ve üşeyeceksiniz. *** cevaplarımı alıntılayarak yazamadım, o yüzden biraz şekilsiz oldu kusura bakmayın. syg.

Husky Ladies Motion -20C aldık. Ayak ucuna kıyafet tıkıstırarak deneyeceğiz. Kış kampına biryerden , birşekilde başlamak istiyoruz.
Aynı sorun bende de var o yüzden bende bu sekide cevap vermek durumuda kaldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR