Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 457,853
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Arkadaşlar Dacia nın facebook sitesinede şikayetimi yazdım.Her alanda hakkımı aramaya devam edeceğim.Herkes hakkını aramalı.

Donanımhaberde üyeliği olan arkadaşlar buradaki tartışma linki /Facebooktaki linki verirse destek almış oluruz...

Etiketler

Daciada olan özellik varsa nıye açmıyolarki.. mantık ne, Reno araçların rekabetine destek mi.. ;)
satış anlaşmalarında, mal özellikleri olduğu gibi alınır, kullanılmayan-açılmayan özellik mi olur... :mad:
servis yapmazsa dışarda özelde bilgisayar proğramıyla açarlar da ne gerek var yani.. :-[
yakıt gösterge-yol bilgisayarı açık da ne oluyor ayrı mevzuu tabii..doğru ölçen kaç gösterge var... ;)
Hillholder aktif olmasada, geri kaçırması az gibi sanki... ;) ancak müşteri kaçırması full yane... 8)

RENO-DACİA araçların Genel Müdürlüğünden aradılar...

Hem şikayetvar sitesine yazdıklarım hemde DaciaFacebook sayfasına yazdıklarımı okumuşlar...

Arayan Yetkilinin ismi BORA Bey...

Kısaca söylediğini özetlersem...

DACİA Stepway ve DACİA Duster yeni kasa araçlarda..Satış esnasında / sözleşmede veya broşürde yazılı olmayan hiç bir özellik açılmayacakmış...

Peki Yol bilgisayarını niye açıyorsunuz dedim...O özelliği açmak bayilerin işgüzarlığı demeye getirdi...

Peki Hil Holder özelliğinbi aktif etmek negibi tehlike veya sorun teşkil ediyor diye sordum...Buna cevap veremem dedi...yazılı bir belge verin dedim..vermek zorunda değiliz dedi...

Peki dışarıda Özel servislerde bu işi halledersek diye sordum...Bu sizin tercih edeceğiniz yöntemdir dedi...

Bu işi dışarıda yapan yerler varsa...özellikle İZMİR tercihimdir...Buraya veya Özel mesaja yazabilir...Ben Hil Holder özelliğini bir şekilde açtıracağım ve Videoya çekip Youtube koyacağım...:smiley:

Rekabet için, Renonun verdiği cevaplara ve yaptığına bakın... :mad:
Dacia marka olarak zaten Renonun önüne geçemez, Reno desteği sayesınde satılıyor zaten... nasıl bir mantıksa... ???

takılan parçalar Renoyla ortak, parça özelliklerde ortak tabiki, farkı özelliği pasif tutarak kapatıyorlar demekki... :-\
araç hareket geçince otomatik kapı kapama özelliği bile aktif edilmiyor...daha neler aktf değil kimbilir... :-X

Bilal bey, galiba araca 205-65-16 ebat lastik takmıştınız; yorumlarınız/sonuç nedir? Yol tutuştan konfora ve en önemlisi yakıt tasarrufu durumuna kadar....

Öztürk FX' Alıntı:
Şikayetvar sitesine DACİA cevap yazmış...

En kısa zamanda benimle irtibat kurulacak ve bilgi verilecekmiş...

Beklemedeyim...

Arkadaşlar benim anladığım kadarıyla şikayetlerden bir sonuç alınamayacak. ben yokuş kalkış desteği (hillholder) ve merkezi kilit açma ve araçta olup da aktif edilmeyen özelliklerin de tespit edilmesi için dava açıyorum. sonuç olarak davada genel müdürlük davalı olduğundan savunma verecekler ve ayrıca bilirkişi raporu istenecek. gelişmeleri buradan paylaşırım.

Verin bakalım bende merak ederek takip edicem
Çünkü mahkemeye verilme konusunda çok bitirim genel müdürlük görelim bakalım nasıllar..

cagatay67' Alıntı:
Teşekkür ederim Süleyman abi inşallah dediğin gibi tamponu sökmeye gerek kalmaz. Dışarda bakacam zaten bulduğumda yazarım fiyatınıda.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Teşekkür ettiğin "Süleyman Abin" kısa zaman önce seni parazit ilan edip forumdan kovmak için oylamaya sunmuştu benimle beraber.

Neyse ne yapalım sülüman efendiyi "sülüman abi" yapmışsınız. Canınız sağolsun. Bence hiç haketmediği bir sıfat!

Hele ki sizin için "TEMIZLENMESI GEREKLI PARAZİT" tanımlaması yapmış biri için çok fazla çook

Hassey' Alıntı:
Teşekkür ettiğin "Süleyman Abin" kısa zaman önce seni parazit ilan edip forumdan kovmak için oylamaya sunmuştu benimle beraber.

Neyse ne yapalım sülüman efendiyi "sülüman abi" yapmışsınız. Canınız sağolsun. Bence hiç haketmediği bir sıfat!

Hele ki sizin için "TEMIZLENMESI GEREKLI PARAZİT" tanımlaması yapmış biri için çok fazla çook
ne oldu zorunamı gitti sanane , sanane!!
Sen yokken güzeldi burası sessiz sakin yine karıştırmak için mi döndün

Şunu okuduktan sonra kızmak yerine üzüldüm açıkçası. Benim abi demem sevgiden değil saygıdandı. Geçmişte aramızda geçen polemik orda kapandı sandım. Kin beslemedim. Hiç birşey olmamış gibi devam ettim. Forumun huzurunu kaçıracak toplu bir rahatsızlıkta vermedim. Bire bir tartışmaydı. Arkadan konuşmadan ne söylenecekse yüz yüze söyledim. Parazit demek yakışmamış. Kişilik meselesi yadırgamıyacam.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sen bu hasseyin niye gazına geliyorsunki
Şuan benim söylediğim birşey yok benim içinde o konu orda kaldı ve kapandı düşmanlık beslesem bana sorduğun şeye cevap vermezdim
O tartışmada kullanılan kelimeleri yeniden gündeme getiren ruh hastası hassey ben değilim neyi kimin yazdığını karıştırdın herhalde

olguncandan' Alıntı:
Bilal bey, galiba araca 205-65-16 ebat lastik takmıştınız; yorumlarınız/sonuç nedir? Yol tutuştan konfora ve en önemlisi yakıt tasarrufu durumuna kadar....

205-65-16" ebat lastiklerden çok memnun kaldım..hatta kışlıkları da aynı ebat yaptım, ayrı teneke janta takıp kullanıyorum..
yoltutuş, süspansiyon,ivmelenme,vs memnun edici ve yakıtta bıraz azaldı gibi... kalıkışlarda pati bile atıyor gaza az yüklenince.. direksiyon bile dönüşlerde bırakınca rahatca turu tamamlıyor.. hatta bu ağırlık-motor hacmine en uygun ebat diyebilirim... bu ebatta lastik fiyatta biraz daha uygun oluyor ayrıca.. neticede çok memnunum..

Psk.Prof.Dr.Şinasi Beyden alıntı::: ""..Sanal alemdeki forum sayfalarında arada rastlanan, gerginlikler, insanların ilk temaslarındaki ego çatışmalarından ve ani stressten, kontrolsüz laflaşmalar oluyor, sonra genelde düzeliyor cinsi mevzular gibi... sonradan herkes doğrusunu-yanlışını anlarsa, uzatmanın manası kalmıyor... anlık karşılıklı atışma-test-antreman gibi bişi... "" ;) 8)

dci 1.6.cc. 130.ps motora kavuşamadan, 160.ps.. çıkması ,1.5.dci.110.ps ve altı motorları, kopardı yani.. :mad:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR