Daıhatsu Copenle 100 bin Km Yapmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pelikan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,835

pelikan

hırs para derken tanrının yarattıklarını ıskalama
arcımı 2007 yılının haziran ayında aldım bir motor sporları kulübümüz vardı ve arcacı test etmek için 8 ayda 100 bin kilometre yaptık üstelik kendi servisini çok az kullanarak bakımını özellikle geciktirdik aracın limitlerini hertürlü yol koşulunda test ettik ülkenin 30 yakın sahil şeridindeki vilayetlerinde aracı kullandık bazı günler ki bu çoğunlukta iki sürücü yemek ve benzin molalarında dahi kontak kapatmadık ve inanılmaz bu ufaklık bizi hiç yolda bırakmadı.aracın sadece tavan bağlantı sorunları var inanın mekanık ve elekronık sistemleri mükemmel ıslak zemın harıci sürüşü toprak ve asfaltta cok iyi bence emsallarının en vefalı ve kişiliği olan türü bu küçük makineye ve onu üretenleri minnetle selamlıyorum .tek kötü yanı antalya servisi berbat.gerci bircok ilde servisi yok ama servisede ihtiyacı olmayan bir arac.bir keresinde bizi göremeyen komyan metrelerce sürükledi bizi sol camlar patladı kapı ezildi aldığı bu ağır darbe onu durdurmadı.her gittiğimiz yerde sevildi özellikle kızlar tarafından çocuklarda bayılıyor bu araca bana göre bu arac bir geçmişten gelmiş bir küçük deli inatcı ve 100 metrede neredeyse rakipsiz bir şeytan yavrusu.size yol maceralarımı anlatmaya devam edeceğim.sevgiler

GetAttachment6

GetAttachment8

Fgfg

Etiketler

Ynt: Daıhatsu Copenle 100 bin Km Yapmak

denizlinin merkez köylerinden biri olan ve yanına baraj kurulan karakurt köyünün bozyaka mahallesinden başlayan ve honaz dağının arka tarafını dolaşan eski değirmenler bölgesinin içinden gecen muhteşem derecede tozlu zorlu bir yol var bu yol eski tarihlere dayanıyor fakat gerek yerel halk gerek yabancılar burayı pek bilmezler.yer yer yolun alt kısımlarında yağmurlar yağınca ortaya çıkan yer altı mağaraları var kimi rivayetlere göre pamukkaleden eski zamanlarda kaçış tünelleri olduğu söyleniyor ama kimsenın fikri yok ancak denizlinin ileri gelen sonradan zengini akça aş.sahipleri burayı kapatıyorlar kendilerinin bir inşaat şirkrti var her türlü makineye sahipler.buralardan buldukları toz altınlarla zengin oldukları söylenir.neyse bu mukemmel zorlu ve kullanılmayan yolu denedim dahiatsu copen çok başarılı bizim böbreklerimiz ve sırtımız o kadar şanslı değildi ama of road cıları çağırıyor .

dinardan çaya gecen yolun üzerinde tatarlı kasabası var bu kasabanın yüksek yamaclaında bir kaç tane kulübe ve mühteşem bir restorant var kulubeler biraz kamelyayı andırıyor.karlı bir öğleden sonra buraya cıktım.copen fazla zorlanmadı.mühteşem bir beyazlık hakımdi bu uçsuz bucaksız bu yer plato gibi gözüküyordu.alabildiğne beyazdı aşağıdan kasabalının kendi imal ettiği birkaç pancar motorlu kamyonetlerin patpat sesleri sanki yanımdaymış gibi ama rahatsız etmeyen akustik sesini dinliyordum.yanımda rakımı beş kilo dana etimi ekmeğimi ve sevgilimi getirmeyi unutmamıştım.tlf la arkadaşımı aradım aslında dinar kavşağında buluşacaktık ama o gecikince ben devam etmiştim.20 dk gelecekti.restaurant kapalıydı çünkü yerel belediyenın mualifleri buranın acılmasını istememişlerdi ayrıca buraya ilk geldiğim yıllarda burada tanıştığımız bir arkadaşımız bize burayla ilgili acı ve hüzünlü bir hikayeyi anlatmıştı.denizli üzerinden iç anadoluya hep bu yoldan geçerim bir acayıp yoldur tamamıyle yolu taaa ileriyi görürsün ama ilerisi hiç gelmez gibi sanki zaman yavaşlar bu yolda başlangıcındakı hemzemın geçit hep etkiler beni bu yoldan ilk babamla geçmiştim bana burda olan kazayı anlatmış nedense o anı hep yaşamışım.neyse bana anlatılan gercek hikayeyi anlatayım size.aslen buralı olan ama ailesi dar gelirli olduğu için 8 yaşında istanbula bir akrabasına evlatlık verilen sonrada okuyup subay bir pilot olan adamın hazin öyküsü.yılar içinde yüz başı olan bu kahraman türk subayı ailesini doğduğu yere getirmek istemiş fakat eşi ve kızı bu kasabaya gelmek ve ailesiyle tanışmak istememiş bu onu çok üzmüş doğduğu yere asla gelmemiş ama ...ama görevli olduğu eskişehirdeki askeri hava alanından her kalktığında mutlaka bu kasabanın üzerinden geçip sorti yaparmış arkadaşları ile.yine birgün filo ile eğitim uçuşu yaparken kasabasındaki kalabalığı görmüş havadan tekrar geri dönmüş bir sorti daha yapmak için köylülerini görmek istedi belki belkide babasını bunu kimse bilemez kasbaya yaklaşınca kullandığı fantom jet in hızını iyice düşürmüş ve uçağını yers çevirip doğduğu yere bakmış bir ara kasabalıyla belkide yüz yüze gelmiş bir an olmuş bu zaman durması sonra ucağı çevirmiş tüm gücünü kullanmış bu 26 bin bg güçündeki muazzam makınenin burnunu dikmiş göğe ama kuyruğu tüm kasabalının bakişları altında bu tepeye çarpmış parcalanmış.babası hala burda yaşıyor tanişmak isteyenlere.arkadaşım geldi ...güzel zamalardan

bu günlerde izmirdeyim yolculuğum devam ediyor burada genç ama biraz fazla konuşan iyi bir usta ile tanıştım oldukca yetenekli adı yücel size bıraz ondan bahsedeceğim çok komık cocuk

pelikan' Alıntı:
arcımı 2007 yılının haziran ayında aldım bir motor sporları kulübümüz vardı ve arcacı test etmek için 8 ayda 100 bin kilometre yaptık üstelik kendi servisini çok az kullanarak bakımını özellikle geciktirdik aracın limitlerini hertürlü yol koşulunda test ettik ülkenin 30 yakın sahil şeridindeki vilayetlerinde aracı kullandık bazı günler ki bu çoğunlukta iki sürücü yemek ve benzin molalarında dahi kontak kapatmadık ve inanılmaz bu ufaklık bizi hiç yolda bırakmadı.aracın sadece tavan bağlantı sorunları var inanın mekanık ve elekronık sistemleri mükemmel ıslak zemın harıci sürüşü toprak ve asfaltta cok iyi bence emsallarının en vefalı ve kişiliği olan türü bu küçük makineye ve onu üretenleri minnetle selamlıyorum .tek kötü yanı antalya servisi berbat.gerci bircok ilde servisi yok ama servisede ihtiyacı olmayan bir arac.bir keresinde bizi göremeyen komyan metrelerce sürükledi bizi sol camlar patladı kapı ezildi aldığı bu ağır darbe onu durdurmadı.her gittiğimiz yerde sevildi özellikle kızlar tarafından çocuklarda bayılıyor bu araca bana göre bu arac bir geçmişten gelmiş bir küçük deli inatcı ve 100 metrede neredeyse rakipsiz bir şeytan yavrusu.size yol maceralarımı anlatmaya devam edeceğim.sevgiler
kamyon şöfgörünün gözdoktoruna gitmesi lazım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR