disco 2 den vazgeçip disco 3 e geçişte yardım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan borabanu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,945

borabanu

Yeni Üye
yaptığım araştırmalar, forumlardan okuduklarım ve çok azda olsa disco 2 yi kullanma tecrübem beni disco 3 e yönlendirdi (ama her şeye rağmen disco 2 nin çekiciliği kesinlikle disco 3 te yok) bu arabayla ilgili düşünceler, kullanımı, bakım aralıkları, bakım masrafları kasko su ne kadardır...saygılar...

Etiketler
Ynt: disco 2 den vazgeçip disco 3 e geçişte yardım...

Merhaba.
Paranız var ise kesinlikle Disco 3
Kullanım rahatlığı arazi performansı ve başarısı gayet iyidir.
Bakım aralıkları 12 bin km de bir ve yaklaşık disco 2 kadardır.
Her ne kadar disco3 beyenmeyen arkadaşlar çoğunlukta olsa da temeline inildiğinde bu arkadaşların discovery3 ü yürütecek(arazide)güçleri olmadığından daha düşük maliyetli araçları beğenmişlerdir.
Şu da bir gerçektir ki land rover in bir modelini bir modeli ile kıyaslamak haksızlık olacaktır.Her model bir öncesinin eksikleri baz alınarak ve geliştirilerek tasarlanmaktadır.Ayrıca yeryüzünde ruhu bulunan birkaç markadan biridir.Tavsiyem imkanınız var ise kesinlikle Discovery3

G4 disco open

2729b06e 100f 4383 9d0e 3a38a0bcd50f

Arazide kullanmak istiyorsan D2 gibi araca masraf yapmana gerek yok (yükseltme körüklerle olur), Terrain Response D2'deki TC'nin boyut atlamış modeli meşhur kilitlere de ihtiyaç yok. İyi bir lastikle her yere gidersin. D2 için ise söylenecek bir söz yok, arka susturucuyu çıkar al sana Massey Ferguson, arazi aracı kullandığını hissettiriyor düz asfaltta bile. Kasko içinde internetten karşılaştırmalı teklif alabilirsin

Bence Discovery 2 asla eskimeyecek ruhu olan rolling stones yada guns n roses tadinda (kağıt üzerinde kötü özellikleri olan)farklı hissettiren modern klasik bir taşıt,discovery 3 sanki bir travis ya da ne bileyim coldplay tadında tüm modern ihtiyaçları karşılayan ama arıza herifleri sıkabilecek bir taşıt :smiley: tabii bu sadece benzetme,arada ciddi konfor ve çağdaş ihtiyaçlara yonelik farklar var.Ben disco 3 alabilecek ekonomiye sahipken disco 2 aldım ve ROCK N ROLL diyorum :smiley: ama gerçekten ROCK N ROLL!!salakça bir duygusallık değil bu,hiçbir engelde yüzüstu birakmadi,asla rahatsız etmedi,evet yavaş bir araç ama 90 km den sonra yavaş şehir içinde gayet yeterli ki tasarım prensibi direk çiftlik sahibi ingilize gore dusunulmus detaylara inildiginde bunu daha iyi anliyorsunuz.o sebeplen beni rahatsiz etmiyor park ettikten sonra baka baka evime giriyorum,sanirim benim istedigimde bu.Not:önceki arabam tertemiz bir 1986 porsche 911 targa :smiley:çoğu kişiye sacma gelecektir ama hissedilen bu dostum daha nasil anlatayim,TESLA dinleyen anlar halimden :smiley:

Ynt: Disco 2 Den Vazgeçip Disco 3 E Geçişte Yardım...

landscape' Alıntı:
Merhaba.
Paranız var ise kesinlikle Disco 3
Kullanım rahatlığı arazi performansı ve başarısı gayet iyidir.
Bakım aralıkları 12 bin km de bir ve yaklaşık disco 2 kadardır.
Her ne kadar disco3 beyenmeyen arkadaşlar çoğunlukta olsa da temeline inildiğinde bu arkadaşların discovery3 ü ayürütecek(arazide)güçleri olmadığından daha düşük maliyetli araçları beğenmişlerdir.aynen katlyorum tamaen duygusal
Şu da bir gerçektir ki land rover in bir modelini bir modeli ile kıyaslamak haksızlık olacaktır.Her model bir öncesinin eksikleri baz alınarak ve geliştirilerek tasarlanmaktadır.Ayrıca yeryüzünde ruhu bulunan birkaç markadan biridir.Tavsiyem imkanınız var ise kesinlikle Discovery3
AYNEN KATLIYORUM TAMAMEN EKNOMIK.

Param olsa bende tabiki D3'e geçerim. Hatta D2 ile D3 arasındaki inanılmaz fiyat farkı, D2'yi satarsam ne alacağım diye beni şimdiden kara kara düşündürüyor.

Eski bir Disco2 ve yaklasik 3 yildir da Disco3 kullanicisiyim. Daha dogrusu bagimlisiyim :smiley:
Herkese bu keyfi tatmalarini tavsiye ederim.

Tecrubeli arkadaslara bir sorum olacak... Disco3 icin en dogru arazi+kar lastigi ne almaliyim.. Gonlum bFgoodrich ten yana ama 255-60-18 sanirim uretmiyorlar..

Disco 3 almak isterim ama disco 2 bi kenarda durmali ,bence
saglam ve güvenli ariza açsa bile yola devam edebilecegiin araçlardan birisi herkese keyfli kazasız sürüşler.

ibrahim.yeter@gmail.com' Alıntı:
Eski bir Disco2 ve yaklasik 3 yildir da Disco3 kullanicisiyim. Daha dogrusu bagimlisiyim :smiley:
Herkese bu keyfi tatmalarini tavsiye ederim.

Tecrubeli arkadaslara bir sorum olacak... Disco3 icin en dogru arazi+kar lastigi ne almaliyim.. Gonlum bFgoodrich ten yana ama 255-60-18 sanirim uretmiyorlar..

İbrahim Bey Selamlar..

Aranıza yeni katıldım, araç olarak Disco3 2.7 TDV6 düşünüyorum, sizin aracınız 2.7 mi yoksa benzinli mi?
Araca herhangi bir modifikasyon yaptırdınız mı? Genel görüşlerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Saygılarımla..

RationalTR' Alıntı:
İbrahim Bey Selamlar..

Aranıza yeni katıldım, araç olarak Disco3 2.7 TDV6 düşünüyorum, sizin aracınız 2.7 mi yoksa benzinli mi?
Araca herhangi bir modifikasyon yaptırdınız mı? Genel görüşlerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Saygılarımla..

Merhaba,
Genel olarak çok çok memnunum..
Bakımları ve parçaları pahalı bir araç ama buna değer.
Herhangi bir modifikasyon yaptırmadım.. Çok da sevmiyorum açıkçası.. Genel özellikleri ve donanımı yetiyor, artıyor..

Ben en çok performansını (hem arazide, hem asfaltta) ve kamplarda arka koltukları yatırınca oluşan büyük alanını seviyorum.. (yaklaşık 130*210 düz alan oluşuyor..)

Bu arada benimki de TDV6 Dizel.

Cevabınız için teşekkürler,

Yakıt durumu nasıl karma tüketimde 100km de kaç litre yakıyor? Depo kaç litre kaç km menzili var.
Bakımları özel serviste mi yapıyorsunuz yetkilide mi? Periyodik bakımları kaç TL civarı çıkıyor?

RationalTR' Alıntı:
Cevabınız için teşekkürler,

Yakıt durumu nasıl karma tüketimde 100km de kaç litre yakıyor? Depo kaç litre kaç km menzili var.
Bakımları özel serviste mi yapıyorsunuz yetkilide mi? Periyodik bakımları kaç TL civarı çıkıyor?

Yakıt tüketimi 10-12 Lt, 800-900 km menzil yapabilirsiniz..

üstadım aracınız kaç model ve km de acaba . bakım masrafları hakkında biraz bilgi alabilir miyim? teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,159
Kaydolan Son Üyemiz
Fatih avcı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR