Disco v8 yakıt tüketimi..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan designerb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,148
Ynt: Disco v8 yakıt tüketimi..

Ben de de disco 1 var. LPG tankının yeri ve seçenekleri konusunda işyerime uğrarsanız, birlikte bir çalışma yaparız.

Ne yazık ki isteğe göre değişik şekillerde tank bulmak ya da kullanmak mümkün değil Türkiye'de. Ama piyasada olan ölçülerin dışında üretilen ölçüler de var tabii.

V8 disco lara sakın sıradan LPG markası taktırmayın bu arada.

Etiketler

:smiley: Açıkcası ben disco3-ve 4 ü arabam kadar çok beğenmiyorum,daha çok benzin yakıp aşağı yukarı aynı vergiyi versemde....Klasik çizgilerini kaybederek gittikçe Rangeleşmiş bence..Belki bir sonraki kasasına uf ne güzel olmuş diyebilirim...Benim işim tasarım,içmimarlık yani eleştiriyosam haklı olduğun noktalar muhakkak vardır .Birde şu var yeni kasalarda aksesuarsız olanlar bir garip bizim discolar aksesuarsız da beni araziye götür yerleri kazıttır sana marifetlerimi göstereyim,istersen caddede gez kaliten belli olsun diyor......Es kaza alsamda sanırım ev parasına aldığım aracı zaten araziye pek vurmam oda ayrı bir konu...:smiley:

çok yaktığını düşünen arkadaşlar bir de akışmetrelerini kontrol ettirsinler.rölanti müşürüde bozuk olabilir araç yüksek çalışıyorsa.

v jihi' Alıntı:
çok yaktığını düşünen arkadaşlar bir de akışmetrelerini kontrol ettirsinler.rölanti müşürüde bozuk olabilir araç yüksek çalışıyorsa.

Bir çok disco 1 in rolanti ayarlaycısı bozuk. Benim ki dahil.

Bu parçanın yenisini takmak gibi, bu parçayı biraz modofoye edip manuel hale de getirebiliyoruz. Ben yaptım, sorunum çözüldü. Eski araçlardaki gibi, vida çevriletrek rolanti ayarlanıyor artık.

Elektronikten ne kadar kurtulursak, derdimiz de o kadar az olur bu esk araçlarla.

concrete' Alıntı:
Bu parçanın yenisini takmak gibi, bu parçayı biraz modofoye edip manuel hale de getirebiliyoruz. Ben yaptım, sorunum çözüldü. Eski araçlardaki gibi, vida çevriletrek rolanti ayarlanıyor artık.

Güven Bey, bu işlemi nasıl yaptınız acaba? görsel bir anlatım yapsanız da biz de yaptırma yoluna gitsek, dediğiniz gibi şimdi olmasa da ilerde sorun çıkarabilecek bir parça.

serdar06' Alıntı:
Güven Bey, bu işlemi nasıl yaptınız acaba? görsel bir anlatım yapsanız da biz de yaptırma yoluna gitsek, dediğiniz gibi şimdi olmasa da ilerde sorun çıkarabilecek bir parça.

Ustamla beraber yaptık. Aslında kendi kendine ileri ve geri giderek rolantiyi ayarlayan parçayı, el ile döndürülen bir cıvatanın takılı olduğu bir hale getirdik.

Görsellerle anlatabilmek için tekrar sökmem lazım. Ama siz ihtiyaç duyduğunuz taktirde, tabii İstanbulda iseniz, işyerime uğrayabilirsiniz.

Maslak Atatürk Oto San Sit.
2. Kıs. 22. Sok. No: 752-753
0212 276 06 03
www.akislpg.com

Malesef Ankaradayım. istanbulda olsam zaten en başta arabamda mevcut olan BRC sistemini son vidasına kadar söküp inkagas takmak üzere kapınıza dayanıcaktım. :smiley:

Selamlar yakıt sorunu dışında bir problemim daha var.
Sağ arka taraftan devamlı suretle bip bip diye bir ikaz sesi gelmekte.Fakat göstergelerde bir ikaz ışığı yanmamakta.
Aracın indirme kaldırma fonksiyonu çalışmaz haldeykende devam ediyor.
Serviste tam olarak anlayamadılar.
Bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum.
V8 ve diğer konularda paylaşımda bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum...
Bu site paylaşım açısından çok verimli.
Yazları fırsatım oldukça motor kullanıyorum, genelde motor la yolda kalırsanız illa başka bir motor kullanan arkadaş
mecburmuş gibi gelir ve size yardım eder.Bu motorcular arasında bir gelenek gibidir.
Burdada discolar için bu ağ var :smiley:
Bu arada istanbulda ümraniyede kayalar otonun internet sitesinde land roverlerla alakalı yedek parça ve aksesuar listesi ,ve fiyatları var
ihtiyacı olan bir göz atsın derim..www.kayalaroto.com.tr

Saygılarımla..

Kayalar Oto Land Rover parçaları için bilinen ve güvenilir bir adrestir. Telefonla bile ulaşsanız size gerekli bilgi verilir ve ihtiyacınız olan parça kargo ile de gönderirlir.

Aracın arka sağından gelen ses bana da ilginç geldi. İstanbul'da iseniz Maslak Oto Mekanik'e uğrayın muhakkak. Hüseyin Abi çözer muhakkak.

bu ses bana da ilginç geldi bu güne kadar ne karşılaştım ne de duydum
bakalım ne öğreneceğiz...

Alakanız ve değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim:smiley: sesin nedenini ve tamir sistemini burda paylaşıcağım kısmetse saygılarımla...

Bu arada konuyla alakası yok ama ben yaparım diyenler için bir konu paylaşmak istiyorum.
Ön tamponum boyazsız dı.sanayiden 1 adet sprey şeffaf plastik astarı,
aracım lacivert olduğu için ton farkı olmaması için 1 adet sprey gri astar,
ve bir spreyboya dolusu yaklaşık 10mg renk kartelasından boya hazırlattım...
hepsi yaklaşık 40 tl tutmakta..
İlk olarak bantlama ve maskeleme yaptım.
Tampona çok hafif zımpara yaparak önce plastik astarını sıktım tam kurumadan matlaşmaya başladığı sırada
gri astarı attım,kuruduktan sonra yeniden çok hafif zımpara yaparak son kat boyayı 2 kat olarak uyguladım sonuca ben bile inanamadım.
İşimiz gereği ahşap boyalarından anlıyoruz fakat plastik ve kaporta ayrı bir konu...
Neden açıkladım sadece sprey boya atarak yapılan işlem sonucu zeminde pütürler ve ileride muhtemel dökülmeler olabilir.
Boya gözünüze çok mat gelirse son kat bir sprey vernikte uygulayabilirsiniz. Saygılarımla...

Grnt063 3

:smiley:- Teşekkür ederim .. Biraz eğilip bükülünce özel bir kabiliyet gerektirmeden herkezin yapabileceği bişey aslında...
Boyacıdan fiyat almadım , bana vernikle 55 tl ye mal oldu ama benimki meslek icabı toz boya yutmaya alışık olmakla alakalı elimizi ayağımızı kirletmezsek rahat edemiyoruz.. :smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR