Disco vs Pajero

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan monte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,439

Etiketler
Ynt: Disco vs Pajero

yasakşehir07' Alıntı:
birkaç yıl öncesine kadar paris-dakar yarışları yapılıyordu ve her nedense şartlar gereği rota değiştirildi.orda birincilikleri olan landrover td5in arka arkaya yıllarca birinciolduklarını okuyordum haberlerde takip ediyordum ve günü gelince bende bir JAPON td5 sahibi olurum hayalini kuruyordum. ;)

Land Rover ve Dakar??? ben hiç duymadım öyle bişey :smiley:

arazi aracı olarak td5 daha şık görünüyor.parça konusunda çağrı haklı. tr de çok yaygın kullanıldığı için td5 in parçası daha kolay elde ediliyor.off road aksesuarı olarak pajero daha pahalı. teknik olarak aralarında çok ucurum yok 170hp pajero, 140hp td5.motor hacminden kaynaklı.ama ürettikleri tork hemen hemen aynı.yakıt değerleri katalok olarak td5 daha az yakar dese de pajerodan fazla yakar.12-16 lt arası.yeni başlayacaksanız td5 ama ben biraz sınırları zorlayıp emek ve zaman vereceğim derseniz pajero.

yasakşehir07' Alıntı:
birkaç yıl öncesine kadar paris-dakar yarışları yapılıyordu ve her nedense şartlar gereği rota değiştirildi.orda birincilikleri olan landrover td5in arka arkaya yıllarca birinciolduklarını okuyordum haberlerde takip ediyordum ve günü gelince bende bir JAPON td5 sahibi olurum hayalini kuruyordum. ;)

benim de hayalim japon td5 ;D ;D ;D ;D

bak ne güzel yorumlar geliyor bilgilendirici...
Gerek yok öyle atışmalara...
Umarım başlığı açan arkadaşa fikir verir yardımcı olur bu konular...

LR ların kullanma kılavuzuna bile eklemişler Dakar veya benzeri yarışların yapıldığı bölgelerden uzak durun araç garanti kapsamından çıkar diye ;D

Heee zaten Dakar'a da Standart Pajero'lar katılıyordu :smiley:

Dakar'da şampiyon olması Pajero'nun başarısı değil, o zaman Mitsubishi'nin Dakar'ı önemsemesi;
Piyasaya ismini duyurması, reklam yerine bu alanda yatırım yapması ve iyi pilot, ekip gibi bir çok nedene bağlıdır...
Sizin dediklerinizden yola çıkarak;

2011 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2010 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2009 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2008 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2007 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Birleşik Krallık Ford
2006 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Birleşik Krallık Ford
2005 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2004 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën

İzninizle dünyanın en sağlam binek aracını, Citroen pardon Citroën seçiyorum ;)

kürşad hocam sizi ve yaptıklarınızı takip eden biriyim ve bakmayın foruma yeni katılmış göründüğüme birkaç vukuat sonrası tekrar tekrar üye olmak durumunda kaldım.ayrıca araçlarla ilgili azcık da olsa bilgim vardır. ;) neyse zamanı gelince çayınızı içeriz inşallah sizinde yolunuz düşerse beklerim özelden mesaj atabilirsiniz.saygılarımla

ict3055' Alıntı:
Heee zaten Dakar'a da Standart Pajero'lar katılıyordu :smiley:

Dakar'da şampiyon olması Pajero'nun başarısı değil, o zaman Mitsubishi'nin Dakar'ı önemsemesi;
Piyasaya ismini duyurması, reklam yerine bu alanda yatırım yapması ve iyi pilot, ekip gibi bir çok nedene bağlıdır...
Sizin dediklerinizden yola çıkarak;

2011 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2010 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2009 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2008 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2007 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Birleşik Krallık Ford
2006 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Birleşik Krallık Ford
2005 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën
2004 Fransa Sébastien Loeb (Citroën) Fransa Citroën

İzninizle dünyanın en sağlam binek aracını, Citroen pardon Citroën seçiyorum ;)

Çağrı tutmaz bu Dakar konusunda ı ıh git Camel Trophylerde oyna sen :smiley:

çağrı bey sanırım haklısınız ve ozaman bende bir citroen alayım ama binek araç kullanmayı düşünmüyorum artık.yinede tavsiyeniz için teşekürler.ayrıca standart olan halleriyle neden binmiyorsunuz ozaman araçlarınıza

yasakşehir07' Alıntı:
çağrı bey sanırım haklısınız ve ozaman bende bir citroen alayım ama binek araç kullanmayı düşünmüyorum artık.yinede tavsiyeniz için teşekürler.ayrıca standart olan halleriyle neden binmiyorsunuz ozaman araçlarınıza

Çünkü biz offroadcuyuz ;)

kürşad hocam camel trophy tek marka ama diğerinde farklı markalarda var bildiğiniz gibi ve ikisinin de koşulları farklı sanırım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR