Discovery 2 Sunroftan Su Alma Sorunu Ve Tadilatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan picadorblue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,671

picadorblue

Kamp I
Yer
Kocaeli/İZMİT
Merhaba arkadaşlar yağmurların artması ile İlk önce Ayak döşemesinde histeğim nem ve ıslaklık zamanla sunroof üst döşemesin orda da görünce konuya eğildim Discoların kronik sıkıntılarından biri olduğunu gözemledim. Daha sonra kendi atölyemde kolları sıvayarak çözümü kökünden halletme yoluna gidiyorum.

IMG 20141202 WA0008

IMG 20141202 WA0001

IMG 20141202 WA0005

Etiketler
Ynt: Discovery 2 Sunroftan Su Alma Sorunu Ve Tadilatı

Sorunun Sunrof altındaki tepsiden kaynaklandığı gözlenmiştir.Alt tepsiye dolan su zamanla oksitlenme ve köşlerde korozyuna sebep olmasından köşebentten döşemeye doğsu su akışı olmuştur.Buradaki asıl soru bu tablanın bence maliyetten kaçmak için saçtan yapılmış olmasıdır. Land Rover gibi bi firma buraya daha güzel paslanmaya muvametli aliminyum veya plastik bi tas dizayn edebilirdi.

312

Sun1

picadorblue' Alıntı:
Sorunun Sunrof altındaki tepsiden kaynaklandığı gözlenmiştir.Alt tepsiye dolan su zamanla oksitlenme ve köşlerde korozyuna sebep olmasından köşebentten döşemeye doğsu su akışı olmuştur.Buradaki asıl soru bu tablanın bence maliyetten kaçmak için saçtan yapılmış olmasıdır. Land Rover gibi bi firma buraya daha güzel paslanmaya muvametli aliminyum veya plastik bi tas dizayn edebilirdi.
Tepsiye dolan suyun tahliyesi için olan hortumların tıkanmasından dolayı tepsiye su doluyor sanırım ve tepsi zamanla korozyona uğruyor ve diğer kısımlarada su sızıntısı oluyor :-\

Su tahliye hortumlarında bi sıkıntı yoktu açıktı su köşede sürekli durması veya akmasından malzemenin yanlış seçilmesinden köşeleri çürütüyo

20141217 205548

20141217 205609

Aracın altı özel pütürlü boya ile tekrar boyandı ek yerleri dyson sıvı conta ile güçlendirildi off road da hazır bi halde extra izolasyonu yapıldı.

20141217 205614

20141217 205619

20141217 205649

20141217 205756

20141217 211207

Ahmet bey merhabalar
Aynı sıkıntı benim 2001 discoda da mevcut.
Sormak istediğim tamir veya sorunun tam teşhisi için tüm tavan döşemesini sökmek gerekiyor mu?
Bu arada paylaşımınız için teşekkürler.

Evet tüm tavan döşmesini sökmek gerekir.Su kaçakları Alt döşemeye ulaşmışsa gerekirse alt döşemenin de sökülüp bakılmasında fayda var.

kolay gelsin Ahmet bey. paylaşımınız için teşekkür ederim. takip ediyoruz çalışmanızı. selamlar

mesele disco olunca ilgimi çekti takip ediyorum. benim araçta disco 2. sıkıntım olsa yapabilirmiyim diye düşünüyorum. kendi atölyenizde çalışıyorsunuz. mesleğiniz sanayimi yoksa amatör olarak mı yapıyorsunuz.
saygılar

gokdogan bey teşekkür ederim.Motor meslek lisesi ve Otomotiv MYO. mezunu olarak 16 yaşından beri otomotiv sektörünü içinde olup ayriyeten BOSH araç servisimiz olup profesyonel anlamda bu işin içindeyiz.işin açıkçası Amatör bir ruhla olarak sökülebilir gibi gözükmüyor.Özelikle vites bölgesindeki orta konsol ve ekipmanları çok kırılgan Çok detay ve ek yer var.Motoru sökmek takmak bu işten daha kolay diye bilirim.

anladım resimlerden de kısmen anlaşılıyor. bize iş çıkmadı anlaşılan.neyse bende elimde tornavida ile en iyisi başka bişeyler yapayım :D. selamlar

yılbaşı sonrası benım disco yu bırakıyorum sizin oraya tavanda sarkmalar vardı onu yapalım hazır tavanı indirmişken akmadan kokmadan sunroof u da halledelim.. süper olmuş bilgin eline sağlık keşke sökerken tavanı tek tek resım atsaydınız nasıl sökülür diye.. yada olmazssa benım tavanı sökerken tek tek resimleyelim..

Teşekürler berk resim çekme işi sonradan aklımıza geldi bu konuda pekte profesyonel değiliz doğru :smiley: senin aracı tek tek çekip resimleriz lakin 100 den fazla resim eklememiz gerekir iş baya teferruatlı çünki :smiley:

vazgeçmedim takip ediyorum hadi hayırlısı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR