Discovery 2 V8 Arazi Uyarlamaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertozzy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,936
Ynt: Discovery 2 V8 Arazi Uyarlamaları

Defender' Alıntı:
Aracınız oldukça güzel görünüyor, kazasız belasız gönlünüzce kullanmanız dilaği ile bir sorum olacak. Son yapılan işlem sanırım tavan sepeti olsa gerek, bu modeli nasıl bulabilirim? Dikkatimi çeken sis farları için de koruması olması. Bilgilendirirseniz sevinirim. Selamlar

valla internette uzun süre araştırıp sonra sanayide kendi ustama yaptırdım..

Etiketler

AFRİKALI' Alıntı:
Çok güzel bir araç aldınız ve üzerinde değişiklikler yaparak harika bir araç yaptınız. Harşeyiyle 4x4 bir arazi aracı oldu.
Hayalimdeki araç yani.
Keyifli sürüşler,
selamlar..

teşekkürler.... ;)

Cem merhaba,

sana 5 puanlık bir uzman sorusu soruyorum
aracın arka körükleri süspansiyon dönüştürdün ya sürüş konforunu ne kadar etkiledi?
ben ne güzel standart standart oturuyordum arabamla ne anlarsınız ki bu modifiye işlemlerinden adamın içine kurt döküyorsunuz yaaa ;D
bu arada sepete hasta oldum güle güle kullan :smiley:

ilkakdeniz' Alıntı:
Cem merhaba,

sana 5 puanlık bir uzman sorusu soruyorum
aracın arka körükleri süspansiyon dönüştürdün ya sürüş konforunu ne kadar etkiledi?
ben ne güzel standart standart oturuyordum arabamla ne anlarsınız ki bu modifiye işlemlerinden adamın içine kurt döküyorsunuz yaaa ;D
bu arada sepete hasta oldum güle güle kullan :smiley:

abi selam... mert bu arada.. cem değil ;D

çok kısa cevap veriyorum.. hiç değiştirmedi... körükle aynı diyebilirim...
sepetide ,istersen sanada yaptırayım hemen ;D ;D 900 tl.. orjinali 1200 $ falan ;D ;D ;D

mertozzy' Alıntı:
abi selam... mert bu arada.. cem değil ;D

çok kısa cevap veriyorum.. hiç değiştirmedi... körükle aynı diyebilirim...
sepetide ,istersen sanada yaptırayım hemen ;D ;D 900 tl.. orjinali 1200 $ falan ;D ;D ;D

ya bu baba olma bana yaramadı Mert yazdığıma yemin edebilirim galiba çok yoruldum ben ;D ;D
kusura bakma gerçekten
planlama yapıyorum şimdi huzurumu kaçırdınız senle kürşad ;D

cok güzel bi disco olmuş şimdilik izninle hayalimi ve masaüstümü süsliyecek...

Aracınız gerçekten çok güzel olmuş.

Güle güle kullanın.
Bende de 2000 model D2 V8 var. Gelecek ay bende tamponlardan başlamayı düşünüyorum.
Sizin tamponların detay çizimleri varmıdır?
Merak ediyorum.

Selamlar
Erkin

Erkin bey
ön tamponu Hüma otodan temin edebilirsiniz bearmarch ürünü
arka tampon el yapımı.

merak ettiğim yükseltme ve lastik yaptınız mı?
çünkü yükseltme yapmadıysanız tahminim aracın standart yay ve amortisörleri yük binince çökme yapacaktr. tampon+vinç hesapladıgınızda ciddi bir yük oluşuyor benim tavsiyem önce yükseltme ve lastikle başlayın
selamlar :smiley:

İbrahim bey,

Uyarı için teşekkür ederim.
Ama bir sorum daha olacak o zaman. ;)
2" Yükseltme düşünüyorum.
Sanırım ön ve arka amortisörlerde değişecek.
Marka model tavsiyeniz varmı.
Montaj sırasında nelere dikkat etmeliyim.

Selamlar
Erkin

erkingedik' Alıntı:
İbrahim bey,

Uyarı için teşekkür ederim.
Ama bir sorum daha olacak o zaman. ;)
2" Yükseltme düşünüyorum.
Sanırım ön ve arka amortisörlerde değişecek.
Marka model tavsiyeniz varmı.
Montaj sırasında nelere dikkat etmeliyim.

Selamlar
Erkin

Erkin bey
arka amortisörler derken arkayı helezona çevirdiniz mi? körük iptaline gittiniz mi?
sadece amortisör değişimi yeterli gelmeyecektir. ben de bayramdan sonra aynı değişime gideceğim
tempus nickli kürşad'ın sattığı TD 5 modifiyesi vardı garajda inceleyin

yükseltmede arkalar helezona da döneceği için adres belli Hüma Oto ve malzeme de Bearmarch kit servisler bölümünde ve sahibinden.com da iletişim bilgileri mevcut yardımcı olacaklarına eminim bütün sorularınıza cevap alcaksınız.

İbrahim bey
Sağolun!!
Henüz 2" mi 4" mi karar veremedim.
Aslında aşırı off-road düşünmüyorum, yapmıyorumda.
Ben ailemle birlikte daha çok kamp yapıyorum, ama bunu yaparkende aracım sağlam olsun istiyorum.
Birde yakışıklı, çünki bu aracı çok severek ve isteyerek aldım.
Hatta ilerde üstüne çadırda düşünüyorum.
Bu nedenle şuan olabildiğince teknik detay öğrenmeye çalışıyorum.
Kürşad beyin aracına baktım süper olmuş (tamponlar hariç)
Sıkıntım İstanbulda olmamam
ben İskenderunda yaşıyorum bu nedenle bazı şeylere ulaşmakta zorlanıyorum.Parça numaralarını bu nedenle size sormuştum.
Snırım 10-15 günlük bir İstanbul seferiyle bu işi halledebileceğim.
Bu arada tamponları ve slide barları burda atölyede kendim yapmayı düşünüyorum.

Selamlar
Erkin

erkin bey
tamponda D2 için çok fazla seçenek yok aslında, iki model var bildiğim kadarıyla eğer ki bunları beğenmediniz o zaman yaratıcı zeka devreye girmelidir :smiley:
işlemler için istanbula gelmeniz mantıklı, iskenderunda yükseltme ve diğer işlemleri ustalarla sanayide halletmek amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.
benim de öyle aman aman bir bilgi birikimim yok 2 yıldır burayı takip etmenin ve aracı aldıktan ne yaparım sorusunun getirileri, bir tecrübem yok aslında teorik olarak üç beş bir şey.

lastik ve jant konusunu dikkate alıyorsunuz umarım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR