Discovery 3 2.7 Tdv6 Genel Başlığı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RationalTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,693

Etiketler

Bende 2005 model var , avatar resmimdeki gibi
Vergisi 1600 TL senelik
Genel olarak hastalıkları
Ön göğüs sıcaktan çatlıyor , körükler yüzbin de özellikle önler değişmesi gerekiyor
Değiştirmezseniz kompresör sık çalışmaktan arıza yapıyor
Bu arada ben aracı satacağım
Tekliflere açığım , ilanı yok
G4 paket vinç ve Çek'i Demir'i işli
147000 de

Sent from my iPhone using Tapatalk
Merhaba, aracınız hala satılık mı? Özelliklerini ve fiyatını görüşmek isterim.

Araladaşlar discory 3 kullanıcısıyım araç tek kelimeyle efsane bendeki 2009 model sürüş konfor ve içeriye asla ses almaz . Araca extıra göğüs deri kaplama ve direksiyon yaptırdım biraz masraf ettim iç mekana tüm eksiklerini giderdim , araçı sürmek keyfli ve uzun yolu seven insanla için çok ideal bir araç , şimdi buraya kadar övdük e şimdi bu aracın sıkıntıları sizi çileden çıkartacağı konulara gelelim . Bu aracı alaçak arkadaşlara şöyle izah edeyim arıza olayı her an her parçada çıka bilir ben şimdiye kadar
1) şarj dinamosu
2) valf
3 ) air süspansiyon
4) Sanrof tahliye hortumu
Ve bunlar başlangıç verdiği keyif kadar verdiği kedere cabası , alacak arkadaşların dikkatine araca tutkunuz ilk bindiğiniz andan başlar ama yaptığı arızalarda verdiği keder de cabası , yani bu araca aldığınızda parasal durumunuz çok iyi olmalı bu araç paralı adam seviyor ve USta seçen bir araç her adamın işi değil ustasını bulursa sıkıntı olmaz dikinden anlayan arızayı hemen anlar yani binicisinide seçer tamir edecek usatayıda. Bu aracı sürdükten sonra diyet araçlar artık sizin için sadece teneke parçası çünkü her sürüşünüzde size birazdaysa kendini hayran bırakır . İngiliz bunu yaparken bunu ödemin İngiliz ailesi için üretmiş ve hakkını vermiş , ben daha önce x5 ve x6 aldım lafım yol güzel araçlar ama LAND Rover başka birşey derlerdi inanmazdım BMW sert bir araç ki Volvo da sert ama sağlam bir araçtır sürüşü başlarda mükemmeldir ama gel görki LAND Rover verdiği güven ve konforu inanın veremiyorlar hastalık yapan bir araç , arızası çıkınca ben bunu sataçam düşüncesi sarar ama diyer araçlar aklına gelince artık satmaktan vaz geçersin yada satarım üst modelini alırım düşüncesi olur . Arızası çıkar arkadaşlar her araç gibi ve genelinde hep kullanıcı hatasıdır yanlış ustanın eline bırakmaktan kaynaklanır ona iyi bakarsan diyer normal araçların vere bileceği arızaları yaşatır ama araç çok farklı bir yapıya sahip olduğu için air süspansiyon ve bunun gibi başka araçlarda bulunmayan arızaları ola biliyor bunlara göğüs gerebilecek :smiley: para ve sabır varsa hiç düşünmeden alınıp binileçek en mükemmel suv . Yakıt tüketimi aman aman yakan bir araç değil ki Q7 x6 ,x5 yakın tüketimi bence daha yüksek . Benim paylaşa bileceğim gözlemlerim bu kadar

Merhabalar,

Disco 3 te arazi modlarının kontrol edildiği panel iki çeşit birinde yuvarlak farklı modları seçebileceğin bir alet varken diğerinde yok. Bu donanıma göre mi değişiyor ya da o yuvarlak zımbırtı yoksa o modlar yok mu demek o araçta?

Arkadaşlar selamlar, tekrardan başlığı hortlatmak zorundayım .
2.7TDV6 Discovery 3 alma arifesindeyiz. Kesin kararımızı verdik baktığımız birkaç araç var. Bir çok forumdan incelemeden tabikide sorun çıkarabileceğini, önceki sahiplerinin öneminden vs bir çok yazıyı okudum. Okuduklarımdan anladığım biraz şans işi aslında alacağımızdan bir masraf çıkıp çıkmayacağı. Bazı masrafları göz önünde bulundurarak alacağız. Örneğin air körüklerinin arızası vs vs. bunları göze alıyoruz.
Benim sizlere daha genel bir sorum var;
Baktığımız araçlar genel olarak 250-300 bin km arasında 2005 model araçlar,
bazısının motor bloğu hiç revize olmamış(harici diğer genel bakımları yapılmış), bazısı da sandık motor atıldığı söyleniyor.(yine diğer bakımları yapılmış)
Bu noktada sorum şu olacak; sandık motor atılmış-yada atıldığını söyleyen bir araç mı almak- daha mantıklı yoksa
diğer seçenekteki motoru hiç açılmamış ama tabiki diğer genel bakımları (körük vs vs ) yapılmış olan seçenek mi ?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Arkadaşlar selamlar, tekrardan başlığı hortlatmak zorundayım .
2.7TDV6 Discovery 3 alma arifesindeyiz. Kesin kararımızı verdik baktığımız birkaç araç var. Bir çok forumdan incelemeden tabikide sorun çıkarabileceğini, önceki sahiplerinin öneminden vs bir çok yazıyı okudum. Okuduklarımdan anladığım biraz şans işi aslında alacağımızdan bir masraf çıkıp çıkmayacağı. Bazı masrafları göz önünde bulundurarak alacağız. Örneğin air körüklerinin arızası vs vs. bunları göze alıyoruz.
Benim sizlere daha genel bir sorum var;
Baktığımız araçlar genel olarak 250-300 bin km arasında 2005 model araçlar,
bazısının motor bloğu hiç revize olmamış(harici diğer genel bakımları yapılmış), bazısı da sandık motor atıldığı söyleniyor.(yine diğer bakımları yapılmış)
Bu noktada sorum şu olacak; sandık motor atılmış-yada atıldığını söyleyen bir araç mı almak- daha mantıklı yoksa
diğer seçenekteki motoru hiç açılmamış ama tabiki diğer genel bakımları (körük vs vs ) yapılmış olan seçenek mi ?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler aydınlatırsanız sevinirim.
Bence sandık motor atılmış araç daha mantıklı gibi. En azından motor sıfırlanmış. Bu araçlar genelde 170.000 km civarı motor yemiş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

SON KONULAR

Geri