discovery td5 m ve s yeşil lambaların arada sırada yanıp yanıp sönmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan imparator Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,544
Ynt: Discovery Td5 M Ve S Yeşil Lambaların Arada Sırada Yanıp Yanıp Sönmesi

Hadi bakalım, bugün bendede başladı bu ışıklar. Yarın servise götüreceğim. Müşir değişmeden hallederiz inşallah.

Etiketler

rica ederim menuniyetiniz bizim için önemli daha önceki yazılarımdada belirttiğim gibi land rover ve range rover araçlarınız çok değerli ve kullanışlı araçlar size her türlü hava ve yol şartlarında kolayca kullanım imkanı sağlıyor.
size bu kadar hizmet eden bir aracın sizden tek istediği doğru ustalara götürmeniz.
lütfen aracınızın sesine kulak verin sizden çok şey istemediğini göreceksiniz.
yazılarımı yanlış anlayan arkadaşlarda oldu umarım daha iyi okuyup anlarlar. sevgili land rover kullanıcıları biz şikayetlerinizi dinleyip telefonla arızalarınızı çözüp sizden ücret talep etmiyoruz. aracınızıda mutlaka bize getirin demiyoruz. tek isteğimiz yanlış kişilerin eline düşüp hem aracınıza hem cebinize zarar vermeyin diyoruz.
bizler land rover araçlarına ve mesleğimize gönül vermiş ustalarız. işimizi severek ve isteyerek yapıyoruz.
yardımcı olduğumuz konularda sizden memnuniyet ve teşekkürden başka bişey beklemiyoruz.

SAYGILARIMLA... ADEM KARNUÇU GSM: 0536-287-75-56
ADRES: ATATÜRK OTO SAN.SİT.2. KISIM 32. SOK. NO:1351 MASLAK/İST. YILDIZ S.R.V

Ben geçenlerde Adem Usta'ya bir uğradım. Amacım x,y,z pozisyon switch ini değiştirmeden evvel yada değiştirmek zorunda kalmadan içini açıp temizliğini yaptırmaktı. Bozulduğundan emin olmak istiyordum yani:smiley: eee..az buz bir para tutmuyor bu parça. Ama Adem Usta sorunun enjektör kablolarından olabileceğinden bahsetti. Parçaları söktüğümüzde nitekim, onun varsayımlarını destekleyen ipuçları gördük. Tavsiyesine uyarak gerekli parçaları değiştirdik. Şu anda 2 gün oldu herhangi bir ışık falan yanmadı. Bu arada kendisi beni kırmayarak pozisyon switchinide söktü, çok pis bir yerde, vakit alıyor. Sonra baktık tertemiz, üstünde hiç oksitlenme falan yok, geri taktık.
Gün bittiğinde bazılarını bildiğim bazılarınıda Adem Usta'nın bulduğu 10'a yakın arızayı giderdik. Yalnız Adem Usta derken, orada çalışan Ahmet Usta'nında hakkını yememek lazım. Çalışkan ve becerikli kendisi. Akşam cepte kalan 50,- TL ile oradan ayrıldım:smiley:
Saygılar ve teşekkürler

ben teşekkür ederim memnuniyetiniz bizim için önemli belirtmek istediğim bir hususta araçta yaklaşık 10'a yakın arızanın 10 dakika içinde bulunması buda dakika başına 1 arıza teşhisi demektir. buda bir rekor sayılabilir.
ayrıca arızaların araç sahibinin yanında bulunarak başka anlaşılmalara meğil verilmediğidir.
yapılan işlerin toplamı 400 tl tutmuştur. bunun 200 tl si parça 200 tl si işçilik şeklindedir :smiley:) saygılarımla...
ADEM KARNUÇU

merhaba arkadaslar bugun birden bire ben de ayni sorunla karsi karsiyayim
m ve s ışıklari yanip sonuyor gostergede D de iken D yazmiyor yada D yanip sonuyor 3 aldigimda vitesi 3 yaziyor birde P ye aldigimda P yaziyor
vites kolunun orada ki ledler D de yanmiyor R de yanmiyor 3 de yaniyor
sorunun nasil giderilecegine dair bilgisi olan arkadas varsa yardimci olursa sevinirim
gerci sabah ilk işim adem ustayi aramak olacak :smiley:

telefonunuzu bekliyorum. arızanızın ne olduğu belli ve maliyeti yüksek değildir. saygılarımla ADEM KARNUÇU
TEL: 0536-287-75-56 ADRES: ATATÜRK OTO SAN. SİT. 2. KISIM 32.SOK. NO:1351 MASLAK/İST.

Adem beye ilgisi ve nezaketinden dolayi cok teşekkür ederim çözüm önerisini deneyip sonucunu burada paylasacagim tekrar teşekkürler Adem bey

Rica ederim yardimci olmak gorevimiz. Dilediginiz zaman arayabilirsiniz.

Adem beye katkilarindan dolayi tekrar teşekkür ederim sorunum şimdilik giderildi gorunuyor bilginize en azindan lambalarimiz sondu :smiley:

bu müşür arıza yaparsa eğer land rover olarak değilde zf parça numarası ile zf bayilerinden sorarsanız daha ucuza bulabilirsiniz.s ve m lambaları bu müşür haricinde telin kalibrasyon ayarı yada telin zamanla uzaması nedeniylede yanabilir.bu müşürü iyi bir elektronik ustası tamirde edebilir.

selamlar adem usta bende kayseriden, şimdilik bir sıkıntı yok şükür. fakat bilgilendirmeleriniz çok güzel. teşekkür ederim.
aracımı yeni aldım yağını değiştirmek istiyorum td5 2003 dizel hangi yağı koymalıyım şanzuman yağının değişimi gelmişmi vb nasıl öğrenirim cepten vatsaptan vb bilgi verirsen memnun olurum 0505 265 7454 selamlar

Adem ustaya çok teşekür ederim dün beni aradı aşağıda yazacağım konuları görüştük. Salı gününe kayseri land Rover servisine randevu aldım. Aracı takip ediyorum. Bir eksiği varmı diye.düşük viteste, kalkış esnasında Motor. Kaput kısmında, hafif uğultu sesi geliyor, sanki ön düzenle ilgiliymiş Gibi. Servise gidince. Adem ustaya servis ustasını görüştüreceğim. İnşallah çözümü kolay olur.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu
Aracınızı zevkle kullanmanız dileğiyle saygılar Adem Karnuçu
Tel: 0536_287_75_56
Adres: ATATÜRK OTO SANAYİ SİTESİ 2. KISIM 32.SOK
NO1351 MASLAK / İSTANBUL
YİLDİZ SERVİS ( * )
TABELA UNVAN ( S. R.V )

selamlar arkadaşlar. uzun bir aradan sonra başlığı güncelleyeyim. bu gün benim araçta (TD5 2003) s lambası (yeşil renkte) yandı iki saatlik yolculuk süresince sönmedi. bir kaç kez stop edip tekrar çalıştırdım. yine de değişen bi durum olmadı. sürekli yanık durumda.
servis mekanik sıkıntı olursa gel fakat elektronik kısıma bir şey yapamam demişti. şimdi ne yapacağım. yukarda sökülüp bakımı yapılan müşür gibi sökülecekmi. bakımı mı yapılacak. veya ne yapmam gerek. şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
Muhammet binici

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR