Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,781

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 Td Tercihi

BOBO' Alıntı:
ABS uzun yolda bu gibi ağır araçlar için çok önemlidir. eğer ağır offraod yapacaksınız sürekli sensör arızası verebilir. iptal etmesi çok kolaydır.
bende sizin gibi düşünüyordum ancak 98 yılları gibi abs lerde çok sorun çıktığını ve iptal ettirmenin de çok ucuz olmadıgını öğrendim, dolayısıyla bu konuyla ilgili muhalif fikirleriniz olursa paylaşmanızı rica ederim.

Etiketler

doğaberk' Alıntı:
bende sizin gibi düşünüyordum ancak 98 yılları gibi abs lerde çok sorun çıktığını ve iptal ettirmenin de çok ucuz olmadıgını öğrendim, dolayısıyla bu konuyla ilgili muhalif fikirleriniz olursa paylaşmanızı rica ederim.

96 model discovery 300 tdi otomatik kullandim 3 sene. Abs surekli aktifti. Cok nadir priblem cikardi ama agir offroad yapmadim sadece kamplarda kullandim aracimi. Ama iptal ettirmek isterdeniz sadece bir soketi cekiyorsunuz devre disk kaliyor. Maliyeti yok.
Saygilar
Burak

BOBO' Alıntı:
96 model discovery 300 tdi otomatik kullandim 3 sene. Abs surekli aktifti. Cok nadir priblem cikardi ama agir offroad yapmadim sadece kamplarda kullandim aracimi. Ama iptal ettirmek isterdeniz sadece bir soketi cekiyorsunuz devre disk kaliyor. Maliyeti yok.
Saygilar
Burak
bu aracı da tecrübe etmiş biri olarak, genel olarak bu arac için düşünceleriniz ne yönde gelişti, 3 yılda? ABS de nadir de olsa problemler olmuş, peki bunlar sensör arızası mı yoksa başka problemler de mi çıktı? Teşekkürler.

Doğa

doğaberk' Alıntı:
bu aracı da tecrübe etmiş biri olarak, genel olarak bu arac için düşünceleriniz ne yönde gelişti, 3 yılda? ABS de nadir de olsa problemler olmuş, peki bunlar sensör arızası mı yoksa başka problemler de mi çıktı? Teşekkürler.

Doğa

Sensor arızası

BOBO' Alıntı:

Peki maliyeti ne tutmustu? Bir de bir iki araç buldum, Bunların birisi 300 bin km de, diğer daha az ama km si az olan daha motoru işlem görmüş. e bakıyorum ilanlara genelde 200 bin km de motor yapılmış. Bende de söyle bir düşünce gelişti, o zaman işlem görmüş motorlu bir araç alıyım da sonrasında motorun maliyeti tamamen üzerime kalmasın. Yani demem o ki o zaman 300 bin de işlem görmemiş bir araç almaktansa otomekanikte yarım motoru yapılmış bir araç alsam sanki daha az başım agrır gibi geldi, ne dersiniz?

doğaberk' Alıntı:
Peki maliyeti ne tutmustu? Bir de bir iki araç buldum, Bunların birisi 300 bin km de, diğer daha az ama km si az olan daha motoru işlem görmüş. e bakıyorum ilanlara genelde 200 bin km de motor yapılmış. Bende de söyle bir düşünce gelişti, o zaman işlem görmüş motorlu bir araç alıyım da sonrasında motorun maliyeti tamamen üzerime kalmasın. Yani demem o ki o zaman 300 bin de işlem görmemiş bir araç almaktansa otomekanikte yarım motoru yapılmış bir araç alsam sanki daha az başım agrır gibi geldi, ne dersiniz?

tam dediğinizi anlamadım. Ama içinize sinen bir aracı Otomekanik Hüseyin Ustaya gösterin. Sonrada alın :smiley: Böyle yazışarak kafanız daha çok karışacak inanın. Alacağınız araçlar yüksek km ve yaşta araçlar. Mutlaka biryerden problem çıkaracaktır.

BOBO' Alıntı:
tam dediğinizi anlamadım. Ama içinize sinen bir aracı Otomekanik Hüseyin Ustaya gösterin. Sonrada alın :smiley: Böyle yazışarak kafanız daha çok karışacak inanın. Alacağınız araçlar yüksek km ve yaşta araçlar. Mutlaka biryerden problem çıkaracaktır.
Demek istediğim siz olsanız otomekanikte yarım motor yapılmış 200bin km de bir disco 300 tdi mı alırdınız yoksa daha yaptırmaya gerek olmamış 300 binde bir 300 tdi mı? dedğiniz gibi arıza cıkaracaktır ama zaten cıkaracak ise asgaride cıkarması iin riski azaltmaya çalışıyorum.

sn dogaberk merhaba

bu tamamen muğlak bir soru motoru yapan kimdir yaparken orijinal parcalarmi kullanılarak yapilmis tum değişmesi gereken parçalar degismismi yoksa idare eder deyip bazi parçalar degismemis mi kimse bilemez ben tam 8-9 ay boyunca td5 aradim durdum sonunda bir tane buldum aldim zaten bir kac tane araci tecrübe ettiğinizde kendinizde hor kullanilip kullanilmadigini gidişinden motor tepkimesinden vs anlayabilecek duruma geliyorsunuz içinize sinen araclari üşenmeden teste sokmanizi öneririm dediğim gibi motoru yapilmis diye az masraf cikaracak diye düşünmeyin gereken herşey yapilmissa ok ama bunun garantisi de yoktur diye düşünüyorum

kakyol' Alıntı:
sn dogaberk merhaba

bu tamamen muğlak bir soru motoru yapan kimdir yaparken orijinal parcalarmi kullanılarak yapilmis tum değişmesi gereken parçalar degismismi yoksa idare eder deyip bazi parçalar degismemis mi kimse bilemez ben tam 8-9 ay boyunca td5 aradim durdum sonunda bir tane buldum aldim zaten bir kac tane araci tecrübe ettiğinizde kendinizde hor kullanilip kullanilmadigini gidişinden motor tepkimesinden vs anlayabilecek duruma geliyorsunuz içinize sinen araclari üşenmeden teste sokmanizi öneririm dediğim gibi motoru yapilmis diye az masraf cikaracak diye düşünmeyin gereken herşey yapilmissa ok ama bunun garantisi de yoktur diye düşünüyorum
Otomekanik te yapılmış ama haklısınız. Peki ama 300 bind km de motoru Ellen
Emis bir arac daha riskli gibi geliyor, ha bu LAnD cruiser da olsa neyse AMA discolarda seri1 de nerdeyse 200 binde hepsi İslem gormus

benim aracim 2004 model ve 225000 km de aldim suan için hersey normal yapilan kontrol ve testlerde enjektörler turbo vs gayet iyi durumda olduğunu gördüler cunki gerekli tum bakimlari zamaninda yapilmis aracin motokar istanbulda bence duzenli bakilan araç yeni yapilan motorlu araca gore tercih edilir şahsi fikrim albette ama aracin geçmişi karanlık olmamali benim arcin tum bakim kayıtlarini motokar dan istedim gönderdiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR