Ducato 17m3 motokaravan Planım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vetborn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,479
Ynt: Ducato 17m3 motokaravan Planım

Arkadaşlar olay Hikmet beyin dediği gibi tip onay belgesi ile ilgili.....Yani firma her araç için bir tip onay belgesi alması gerekiyor...Buda bir maliyet.....ve bildiğimiz kadarıyla Başoğlu,Sally ve İmaj karavan firmaları bu araç belgesini IVECO DALLY olarak kullanmışlar.Tabi daha vahimide daha bu belgeyi almayan diğer firmalar diye biliriz...Ama 3 firmada aynı araç için belge almışlar ....söylenilen ise bu aracın belge ile ilgili krıterlere uygun olduğu ?...........Olay hem garip hemde vahim.....Tabi seçme hakkı kalmayan karavancılarada haksızlık ve ek bütce demek...........Çümkü aynı model Ducatu ile aynı model Iveco arasında 10 bin TL gibi ortalama bir fark var...Buda 1-0 yenik başladınız demektir.... Yedek parça fiyatlarını bilmiyorum ama eğer ondada fark varsa ciddi sıkıntı demektir.............Off Off...........

Etiketler

serkanguranc' Alıntı:
Arkadaşlar olay Hikmet beyin dediği gibi tip onay belgesi ile ilgili.....Yani firma her araç için bir tip onay belgesi alması gerekiyor...Buda bir maliyet.....ve bildiğimiz kadarıyla Başoğlu,Sally ve İmaj karavan firmaları bu araç belgesini IVECO DALLY olarak kullanmışlar.Tabi daha vahimide daha bu belgeyi almayan diğer firmalar diye biliriz...Ama 3 firmada aynı araç için belge almışlar ....söylenilen ise bu aracın belge ile ilgili krıterlere uygun olduğu ?...........Olay hem garip hemde vahim.....Tabi seçme hakkı kalmayan karavancılarada haksızlık ve ek bütce demek...........Çümkü aynı model Ducatu ile aynı model Iveco arasında 10 bin TL gibi ortalama bir fark var...Buda 1-0 yenik başladınız demektir.... Yedek parça fiyatlarını bilmiyorum ama eğer ondada fark varsa ciddi sıkıntı demektir.............Off Off...........

Öyleyse yapılacak tek şey; sayın Mehmet Bey gibi kendi Alkovenli'ni kendin yapmak,yada eller cebe beyler demek :mad:

serkanguranc' Alıntı:
Değerli arkadaşım.Bir konuda eksik bilgi sahibi olduğunuzdan,tedirginsiniz.Benim elimde 2005 model 15.6 m3 iveco daly var. Ben bu arabayı19 000 tl ye aldım.Aynı vasıflara sahip diğer araçların 10 000 tl ye alınabileceğini sanmıyorum.Kaldı ki alkovenli araçların (tam şase)ivecolardan yapılması, fiatları etkilemez.Karavan yapılacak araba sayısı,genele göre devede kulak olmaz.Sevgilerle kalın.
Esas problem darası 2500 kilo olan ivecoların azami ağırlığı olan 3500 kiloyu tutturabilmekte.benim karavanım henüz izolasyon aşamasında.hanımla beraber kantara çıktık" henüz içinde dolaplar yok 3250 kilo geldi.150 kiloda ahşap ağırlığı konsa eder 3400 kilo.Yükünü aldığında 3700,3800 kilo.Herhalde kantara geldiğimde mazotu,yatakları suyu ve de hanımı arabadan atmam gerekecek.
Değişen yönetmelikteki yük toleransı,karavanları bağlamıyor.2918 sayılı yasa b bendi.ruhsatında yazılı azami yükten fazlasını yükleyemezsiniz diyor.%10 fazlası 500,%15 fazlası 1500 tl ceza diyor.Buna ne dersiniz.Ben Aka haklı derim.Uykum kaçtı da!

Adil05' Alıntı:
Esas problem darası 2500 kilo olan ivecoların azami ağırlığı olan 3500 kiloyu tutturabilmekte.benim karavanım henüz izolasyon aşamasında.hanımla beraber kantara çıktık" henüz içinde dolaplar yok 3250 kilo geldi.150 kiloda ahşap ağırlığı konsa eder 3400 kilo.Yükünü aldığında 3700,3800 kilo.Herhalde kantara geldiğimde mazotu,yatakları suyu ve de hanımı arabadan atmam gerekecek.
Değişen yönetmelikteki yük toleransı,karavanları bağlamıyor.2918 sayılı yasa b bendi.ruhsatında yazılı azami yükten fazlasını yükleyemezsiniz diyor.%10 fazlası 500,%15 fazlası 1500 tl ceza diyor.Buna ne dersiniz.Ben Aka haklı derim.Uykum kaçtı da!
Kesinlikle tartıda bir problem olmalı, benim araç full iken ( 100lt su dahil ) 3300 kg.
Ayrıca yasa benim dediğim gibi malesef karavanları kapsamıyor, kanunda kişi başı ağırlık ta 75 kg kabul ediliyor.

Aka' Alıntı:
Kesinlikle tartıda bir problem olmalı, benim araç full iken ( 100lt su dahil ) 3300 kg.
Ayrıca yasa benim dediğim gibi malesef karavanları kapsamıyor, kanunda kişi başı ağırlık ta 75 kg kabul ediliyor.
Malesef tartı meselesinde haklısın gibi.Kalbim benden yana ama!

carpediem69' Alıntı:
Durum daha da vahim eğer tip onay belgesi almak zorunlu ise her marka aracın alt versyonları için ayrı ayrı belge almak lazım ki bu da süreçlerin vahametini daha da zorlaştırmaktadır. Çünkü her makyajlamada ve en ufak değişiklikte yeni belge demek bu da yanlış hatırlamıyor isem 30000 TL masraf demekti. Anlayacağınız üreticinin Iveco için sahip olduğu tip onay belgesine güvenmemek lazım aksine hangi versyona ait belge ise o araçtan bulmak gerekecek.....Kısaca sektörün palazlanmadan yok olması anlamına geliyor....

Saly Karavanın zorunluluk ile ilgili gönderöiş olduğu cevap aşağıda yeralıyor

''Bu bir zorunluluk değildir.
Firmanın elindeki tadilat yetki belgesiyle alakalıdır.
Biz SALY olarak Motokaravan Tadilat Yetki Belgesi için Iveco 35 C 13 e sahibiz.
İleriki aylarda müşteri talebine göre farklı araçlar için de belgeler eklenecektir"

merhaba 17 m3 vaya daha küçük bir aracı karavana dönüştürdüğümüzde aracın orjinal kapısını iptal edip yeniden istediğimiz yerden daha küçük bir karavan kapısı açtırabiliyormuyuz yada arkası açık kamyonet alıp direk üstüne yaptırabiliyormuyuz bunun her hangi bir kanuni yaptırımı varmı yada orjinal kasa ile oynamak muayene sırasında sorun yaratabiliyormu çekme karavanım var ve eğer mümkünse yanlardan biraz daha genişleterek daha güzel ve kullanışlı bir alan yaratılabilir düşüncesindeyim bunlar mümkünse mtokaravana geçmeyi düşünüyorum
yapacağınız bilgilendirmeler için şimdiden eşekkür ederim

Saly Karavanın zorunluluk ile ilgili gönderöiş olduğu cevap aşağıda yeralıyor

''Bu bir zorunluluk değildir.
Firmanın elindeki tadilat yetki belgesiyle alakalıdır.
Biz SALY olarak Motokaravan Tadilat Yetki Belgesi için Iveco 35 C 13 e sahibiz.
İleriki aylarda müşteri talebine göre farklı araçlar için de belgeler eklenecektir"

merhaba 17 m3 vaya daha küçük bir aracı karavana dönüştürdüğümüzde aracın orjinal kapısını iptal edip yeniden istediğimiz yerden daha küçük bir karavan kapısı açtırabiliyormuyuz yada arkası açık kamyonet alıp direk üstüne yaptırabiliyormuyuz bunun her hangi bir kanuni yaptırımı varmı yada orjinal kasa ile oynamak muayene sırasında sorun yaratabiliyormu çekme karavanım var ve eğer mümkünse yanlardan biraz daha genişleterek daha güzel ve kullanışlı bir alan yaratılabilir düşüncesindeyim bunlar mümkünse mtokaravana geçmeyi düşünüyorum
yapacağınız bilgilendirmeler için şimdiden eşekkür ederim

Bu karavan planının sonunu merak ettim. Bitti mi bitmedi mi. Konu başka yerlere evrilmiş. Okumaktan vazgeçtim. Konu sahibi bilgi verebilir mi ki?

Bu karavan planının sonunu merak ettim. Bitti mi bitmedi mi. Konu başka yerlere evrilmiş. Okumaktan vazgeçtim. Konu sahibi bilgi verebilir mi ki?

ben karavanı yaptım ford marka araca yandan kapıyı açtım onun içince ne tse ne de tuvturk bir proje falan sormadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR