DUSTER DA NERDEN GELDİĞİNİ ANLAMADIĞIMIZ SESLERİN TELAFİSİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 400
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 177,908

troyexplorer

Zirve
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ön konsolun içinden biryerlerden geldiğini sandığımız seslerin bazılarının sebebini buldum.Ön kaputun takozlarında malesef boşluğu alacak ayar yok , bu yüzden üstlerine yarım santim kalınlığında lastik yapıştırdım. İçeride sanki bir kablo biryere vuruyormuş gibi ses yapan şeyde kaput açma telinin hidrolik yağ kutusuna vurmasıyla oluşuyor. Teli kutuya değmemesi için cırt la bağlantı yerine sabitliyoruz . Aşagıda resimleri paylaşıyorum

Image

Etiketler

Ynt: DUSTER DA NERDEN GELDİĞİNİ ANLAMADIĞIMIZ SESLERİN TELAFİSİ

Arka taraftan tırtıklı yollarda gelen zırıltı şeklindeki sesin kaynağıda arka üstteki fren lambasının kapağı.Kapağı yanlarındaki düğme şeklindeki yuvarlaklara basıp çıkarıyoruz ve saç kısmına dört köşesine dışardan çok gözükmüyecek şekilde mobilya çekmece silikonlarından yapıştırıp yerine takıyoruz. yine bagaj kapağında. Plakanın iç kısmına denk gelen yerdeki plastik aksamın saçla arasında boşluk olan yerlerede aynı silikon noktaları uyguluyoruz

Image

tebrik ederim, çok isabetli bir konu açmıssınız. Ön camın sağ kısmında cam takırtısı gibi bir ses geliyor mu araçlarınızda ? sanırım camın esnemesiyle alakalı bir durum mu??

ben de bir kaç çalışmam var sesler ile ilgili, direksiyon etrafındaki bakalit kapağın içine ve sigorta kutusu içine kabı bantı uygulamalarım bunlardan birkaçı...

Ben de direksiyon gobegi lakırtısı icin airbag kapagini söküp cok sey denedim. Yetkili serviste denemisti ama sonunda arkataraftan klipslere conta sıkıstırarak sorunu cözdüm. Hala tavsiye ediyorm. O klipslere yumusak malzeme sıkıstırmadan o sesi kesemiyosunuz.

macmaneman' Alıntı:
tebrik ederim, çok isabetli bir konu açmıssınız. Ön camın sağ kısmında cam takırtısı gibi bir ses geliyor mu araçlarınızda ? sanırım camın esnemesiyle alakalı bir durum mu??

hobaa.... pıt pıt diye bir ses geliyor dimi araba ne zaman esnicek bi yerden geçse ???

Evet o ses bende sol ön cam direğinin dibinden geliyor , çaresi var arkadaşlar ön konsolun pilastiklerle her kesişen yerine silikon bazlı yağlı spreyler var çok fazla bulaştırmadan o kesişen yerlere ince hortumunu takıp sıkın sesleri kesiyor

Yukarda yaptığım şeyleri yaparsanız gürültü farkedilir derecede azalıyor arkadaşlar ,ön kaputu kapalıyken sallayın boşluk olduğunu farkedeceksiniz .

Yahu beyler ben aracimi uzaydan mi aldim nedir dediginiz seslerin hicbiri yok bende
Ne kadar enteresan
Su yazdiklarinizi okuyanlar dusteri boktan bir arac zanneder
Yani insan bu kadarmi kotuler malini anlamadim
O ses bu ses su ses
Hayret

Hocam kötülemekle ne alakası var, öyle olsa satılığa çıkartıp başka araba bakardık. Sen müziği açıp aldırış etmiyorsun diye herkes öyle yapacak değil ben kendi adıma alakasız sesler konusunda kılım ve çarelerine bakıyorum . Her aracımda bu böyleydi ,sorunsuz arabamı varki

troyexplorer' Alıntı:
Hocam kötülemekle ne alakası var, öyle olsa satılığa çıkartıp başka araba bakardık. Sen müziği açıp aldırış etmiyorsun diye herkes öyle yapacak değil ben kendi adıma alakasız sesler konusunda kılım ve çarelerine bakıyorum . Her aracımda bu böyleydi ,sorunsuz arabamı varki
inanirmisin bilmem ancak ses konusunda ben de kil biriyim ancak hakkaten yok bu sesler bende
Ayrica muzigi de kisik sesle dinlerim ;)

kamyon dolusu para ver ses yapsın, sinir bozucu bir durum

AL1820' Alıntı:
kamyon dolusu para ver ses yapsın, sinir bozucu bir durum
bozukluklarla alsa idik evet kamyonu doldururdu
Ben zarf dolusu ile almistim ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri