DUSTER DA NERDEN GELDİĞİNİ ANLAMADIĞIMIZ SESLERİN TELAFİSİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 400
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,364
Ynt: DUSTER DA NERDEN GELDİĞİNİ ANLAMADIĞIMIZ SESLERİN TELAFİSİ

JUNİOR' Alıntı:
inanirmisin bilmem ancak ses konusunda ben de kil biriyim ancak hakkaten yok bu sesler bende
Ayrica muzigi de kisik sesle dinlerim ;)
En son alınan araç seninki herhalde düzeltilmiştir belki :smiley:,mesela güray hocanın airbag dan gelen ses bende yok

Etiketler

troyexplorer' Alıntı:
En son alınan araç seninki herhalde düzeltilmiştir belki :smiley:,mesela güray hocanın airbag dan gelen ses bende yok
bilmem 2012 model sifir aldim su an 40800 km de

youngsun' Alıntı:
Benim IYILESTIRILMIS DIREJSIYON KUTUSU yine ses yapiyor servisi ziyaret edicem yine. MAiS le muhattap olmak istemiyorum cok sinir bozucular.
guray hocam
Sadece donuslerde ve bozuk zeminde yapiyor
Etme sikinti yaw

Güray hocam bence yetkili servise gitmeyin, özel servislerde mutlaka düzeltici bişeyler yapılabilir direksyon kutusuna , bundan önce corsa kullanıyordum 50000 km sonra kutudan böyle ses gelmeye başladı özel serviste kutuyu söküp biyere götürdü bir işlem yapıldı yeni halinden daha iyi olmuştu araştırın derim

arkadaşlar,arabayı öyle bir anlatmışınızki sanki 250 lik doç kullanıyoruz.Daha önce nasıl araçlar kullandınız bilmiyorum fakat panelvan ,station vagon ve hatcbak tarzı arabalarda bu tarz sesler olabilir.ben 2011 master panelvanla iznik gölü yolunda zırıltıdan dolayı durup tornavidayla plastikleri sıktığımı bilirim.ha senin arabada ses yokmu diyeceksiniz .İlk adığımda sağ arka amartisörden uyak bir ses geliyordu .tamirci arkadaş amortisörün içindeki yağdan olabiir dedi kesilmese servise gidecektim,fakat kendiliğinden bir hafta sonra kesildi.şu andaki tek ses 80-100 km den sonraki hafif rüzgar sesi oda o kadar rahatsız edici değil.sonuç olarak kulladığımız araç yerden 20 cm yüksek arazide kullanım için yapılmış en uygun fiyatlı araba.hem konforlu hem süratli hem sessiz araba isteyen varsa kıyacak paraya ya x6 yada range rover benzeri alacak keyfine bakacak.ne kadar para o kadar köfte
NOT ; müzik sesini açma işide benim fikrimdi başkalarını zan altıda bırakmayalım.SAYGILARIMLA....

Ben o arkadaşın fikriydi demedim msjları iyi okuyalım .Bu konuyu sadece aynı şekilde rahatsız olanlar iştirak etsin diye ayırdım,neden muhabbet köşesinde yazmışım gibi tepki gösteriyorsunuz anlamış değilim

JUNİOR' Alıntı:
Yahu beyler ben aracimi uzaydan mi aldim nedir dediginiz seslerin hicbiri yok bende
Ne kadar enteresan
Su yazdiklarinizi okuyanlar dusteri boktan bir arac zanneder
Yani insan bu kadarmi kotuler malini anlamadim
O ses bu ses su ses
Hayret

ses göreceli bir kavramdır, aynı şartlarda bir ses farkli kişilerde farklı etkiler yaratabilir. arabanızını denizliye getirin, ben birçok ses buluvereyim arabanızda :smiley:

Ben de gecen yıl memlekette aracimda hic.ses.yok.diyen akrabamin aracnda benim araximdaki ayni.sesleri.tespit.etmistim. Ama adam duymuyor ses yok.diyor napalım.

macmaneman' Alıntı:
ses göreceli bir kavramdır, aynı şartlarda bir ses farkli kişilerde farklı etkiler yaratabilir. arabanızını denizliye getirin, ben birçok ses buluvereyim arabanızda :smiley:
buyrun istanbula test sürüşüne ;)

macmaneman' Alıntı:

Yahu ustat o cam esneme sesini nasil kestin?

o ses dediğim gibi arasıra geliyor, ama würth'ün silikon spreyleri var, kalite bir ürüne benziyor. internetten alıp, sağ cam direğiinin olduğu bölgeye sıkmayı düşünüyorum. bahsettiğim ürünün linki http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

bu da forumu :smiley:

http://forum.donanimhaber.com/m_14031726/mpage_2/tm.htm

macmaneman' Alıntı:
o ses dediğim gibi arasıra geliyor, ama würth'ün silikon spreyleri var, kalite bir ürüne benziyor. internetten alıp, sağ cam direğiinin olduğu bölgeye sıkmayı düşünüyorum. bahsettiğim ürünün linki http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

bu da forumu :smiley:

http://forum.donanimhaber.com/m_14031726/mpage_2/tm.htm

Bende o ses az az başlayıp çok rahatsız edici bir şekilde çoğalmaya başladı, servise gidip yaptırdım, çamurlugun ordan cam'a gelen bir nesne sanırım camın altındaki plastik nesne ses yapıyormus, şuan nerdeyse o ses bitti. Bilginiz olsun..

Selamlar, bende de arka camdaki stop lambasından ( özellikle bozuk zeminde ) zırıtı geliyordu, bi gün arkada oturan arkadaşın birisi" ya bu bu lambadan ses geliyo " deyip şööle sertçe vurdu o oldu artık ses gelmiyo ;D. forumdaki şikayetleri okuduktan sonra özellikle direksiyondan gelen ses konusunda epey bi hassaslaşmıştım ama çok şükür bende o ses yok. Konu üzerinde araştırma yapan arkadaşların emeğine sağlık teşekürler.

AZAZIL33' Alıntı:
Selamlar, bende de arka camdaki stop lambasından ( özellikle bozuk zeminde ) zırıtı geliyordu, bi gün arkada oturan arkadaşın birisi" ya bu bu lambadan ses geliyo " deyip şööle sertçe vurdu o oldu artık ses gelmiyo ;D. forumdaki şikayetleri okuduktan sonra özellikle direksiyondan gelen ses konusunda epey bi hassaslaşmıştım ama çok şükür bende o ses yok. Konu üzerinde araştırma yapan arkadaşların emeğine sağlık teşekürler.
Vurmayla geçici olarak gidiyor ses ,kesin çözümü yukarda açıkladım

troyexplorer' Alıntı:
Güray hocam bence yetkili servise gitmeyin, özel servislerde mutlaka düzeltici bişeyler yapılabilir direksyon kutusuna , bundan önce corsa kullanıyordum 50000 km sonra kutudan böyle ses gelmeye başladı özel serviste kutuyu söküp biyere götürdü bir işlem yapıldı yeni halinden daha iyi olmuştu araştırın derim
konuyla alakasız olacak ama ne yaptılar sizin araca bende de corsa var da:?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,503
Kayıtlı Üye Sayımız
172,162
Kaydolan Son Üyemiz
EKSPERİM İLYAS

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR