Duster Radio/Radyo - CD çözümlemeleri :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TTamer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,255
Ynt: Duster Radio/Radyo - CD çözümlemeleri :smiley:

Mrblar..Bence hem görsel hemde işlevsel olarak 'alpine in dash' çok iyi bir karar olmuş uzun yollarda ve molalarda film,klip izleme, ayrıcalıklarınada sahip olabilirsiniz,Yanlış bilmiyorsam cihaza geri görüş kamera bağlantısıda yapılabiliyor olması lazım, saygılar. :smiley:

Etiketler

dusterınıza , kendi dizaynınız olan konsulu , fiber kalıp döküm işi yapanlar sanayide rahatlıkla yaparlar , hatta oto müzik sistemlerini profesyonelce yapan firmalar da bu işi yapıyorlar.

hırsız ve navigasyona gelince , evet sigortaya eklenebilir ama bu camınızı kırdılarsa cam değiştirmek , yeni teyp için git satın al monte ettir zaman harca gibi sorunları çözmez...
daha iyisi sökülen kafalı navigasyonlar da var , yani 7' ekranlı olup sökülen modeller bile bulunabilir.
Detachable panelle birlikte steering wheel controls compatible vs vs olursa direksiyon kumanda kontrolünde de sorun çıkmaz.

direksiyonun kontrollerinin laguna ile ya da başka modelle aynı olması da birşey çözmez , aldığınız cihaz mevcut kontrollere uyumlu olmalı , bir zamanlar golf VI kasaya çin malı navigasyon dvd player vs takmıştım , compatible olduğu için en ufak sorun çıkarmadı. Yani kontrollerimimn polo ya da passat ile aynı olup olmaması ilgisiz...

sayın kyenipazar , bu ön göğsü yeniden yaptırabilirsiniz derken teybin , camn açma düğmelerinin olduğu yeri mi diyorsunuz ? e ne güzel herkes kendine göre dizayn eder o zaman ?

nerede yapılabiliyor acaba , telefon ya da web sitesi var mı rica etsem ?

Bu cihazları kasko poliçenize ekletmeyi unutmayın, 10 lira fark çıkar ama sigortalı olur.
Sigorta aracın baz değerini öder, tüm opsiyonlar ya araç faturasında görünmeli ya da yazılmalı.

merhaba arkadaşlar,

aracı dün aldım, forumda baktım ama bir cevap bulamadım, direksiyondan kumanda sadece kayıtlı kanallar arasında mı dolaşıyor?
normal frekans arama yapamıyor muyuz?

satria' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,

aracı dün aldım, forumda baktım ama bir cevap bulamadım, direksiyondan kumanda sadece kayıtlı kanallar arasında mı dolaşıyor?
normal frekans arama yapamıyor muyuz?

Frekans arama teyp üzerinden yapılıyor, kumandadan sadece kayıtlı kanallar dolaşılıyor

çok kötü :(
teyp değiştirmekten başka çözümü de yoktur sanırım

peki araçlarımızda takılı teybin markasını bilen var mı?

satria' Alıntı:
peki araçlarımızda takılı teybin markasını bilen var mı?

Araçta bulununan orjinal teyp Blaupunkt. Orjinal kumandası çalışacak şekilde başka bir teyp takmak isterseniz şu tarz bir dönüştürücü almanız gerekir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-direksiyon-kumandasi-aparati-2005-model-ve-uzeri-30911503/detay

http://www.ebay.co.uk/itm/Dacia-Duster-Steering-Wheel-Stalk-Interface-BLAUPUNKT-/400261689100?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item5d3174af0c

Arkadaşlar az daha sabredin. 2012 yılı içinde içi makyajlı logan-sanderoların ön konsolu bizim dusterlara uyumulu sadece ön cam kumanda düğmelerini kapıya alıcaz o kadar. Double din teyp de gelicek.
i5357716_2012-renault-sandero8.jpg-k

Ama yeni dusterların içi bizimkilere uyumlu değil tamamen yeni ve ülkemize gelip gelmeyeceği belli değil.

youngsun' Alıntı:
Arkadaşlar az daha sabredin. 2012 yılı içinde içi makyajlı logan-sanderoların ön konsolu bizim dusterlara uyumulu sadece ön cam kumanda düğmelerini kapıya alıcaz o kadar. Double din teyp de gelicek.
i5357716_2012-renault-sandero8.jpg-k

Ama yeni dusterların içi bizimkilere uyumlu değil tamamen yeni ve ülkemize gelip gelmeyeceği belli değil.

Bu çok iyi bir haber, orta konsolu bu hale getirip, birde şu cam kaldırma düğmeleri için hoparlör üstü kaplamadan uydurabilirsek 10 numara olsu.

bilgi için teşekkürler...

Duster'ına yeni teyp takan arkadaşlar; aracın park ışıklarını yakınca teyp tuş takımı ışıkları da yanıp sönüyor mu?
Ben de bu direksiyon kumanda aparatı sipariş ettim, gelince pioneer teyp alıcam ama acaba tuş takımı ışıkları parklarla ilişkilenebilecekmi?

herkese merhaba, kocaeli'den cem.

duster almak üzereyim , sıfır değil ama olsun.
bu sayfaları okuyunca aklıma geldi ses tesisatı , o da önemli. aracaı kullandım ve beğendim ama teybi kurcalamak aklıma gelmemişti , ses sistemi nasıl tatmin edici bir kalite var mı ?

s.forester' Alıntı:

bu sayfaları okuyunca aklıma geldi ses tesisatı , o da önemli. aracaı kullandım ve beğendim ama teybi kurcalamak aklıma gelmemişti , ses sistemi nasıl tatmin edici bir kalite var mı ?

Ses sistemi şu an piyasadaki 0 araçlar içinde en kötü ses sistemidir(önceki deneyimler ve beklenti de önemli tabi).
Teyp zaten başarısız üstüne üstelik hoparlörler teypten de başarısız.
Ben ilk iş olarak 4 hoparlörü 3 yollu hoparlörlerle yeniledim. Ama zamanla bu da yetersiz kaldı.
Şu an pioneer DEH-4300-4350 modelini alıcam. Çünkü bu modelde ekran ve tuş takımı ışıkları tam olarak bizim araca uygun hale ayarlanabiliyor. Çok renk seçeneği mevcut teypte. Koyu turuncu açık turuncu ve her rengin koyu açık tonları mevcut. Ayrıca kumanda kolunun iptal olmaması içinde aparat sipariş ettim. Bekliyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=AAOmrAgN8Ko
i5489326_cd-usb-receiver-pioneer-deh-4350ub-2-enl-jpg

s.forester' Alıntı:

Dusterın müzik sistemi sadece var demek için konulmuş bir sistemdir :'( . Yanınızda pilli radyo gezdirseniz daha iyi. :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR