'egeli' 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 634
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,654
Ynt: 'egeli' 2012

Ülker abla ben bu Tugaya ne deyim sabah kahvaltıda Sucuk ? Yavuz abim Ülker ablam Kayserinin ev sucuğunu sizlere yediremedi ya alacağı olsun onun Bu serzenişimide burdan öğrensin. Abla bana vermiş olduğunuz destek, moral ve yakınlığınızdan dolayı Sizleri cok ama cok seviyorum.İyiki varsınız. Tunay

Etiketler

Sağlık olsun, Tunaycığım.. İnşallah, bir gün beraberce yeme şansımız olur... ;) :smiley:
Gözlerinden öpüyorum..

Ülker Ablan

Merhaba,biz Çanakkaleden Zeliha-Nevzat karataş çiftiyiz.İkimizde emekliyiz,Gıda mühendisi bir oğlumuz, Anaokulu öğretmeni bir kızımız var.ilk mesajımızı sizlere yazıyoruz.Siteyi 3 yıldır misafir olarak ziyaret ederdim hep ,2-3 ay önce üye olmak nasıp oldu.Ve en çok sitede gezilerini paylaşan çift olarak size yazmak nasip oldu.Yıllardır hayalim olan ama çalıştığımız , çocuklarımızın okulları, çeşitli sınavları ve işleri sebebiyle bir türlü bir karavan alıp gezmek nasip olmadı.(Her yıl bir kaç tatil yöresine gider tatil yaparız ama karavancılık başka bir tutku.Her gün siteyi, ilk bir ay yaklaşık her akşam sabah 6 lara kadar okudum.yurt içi gezilerinin tamamına yakınını okudum sayılır zevkle sanki ordaymış gibi.Hele sizin gezilerinizi ,geziyi yaparken paylaşmanız çok güzel,bende her bilgisayarı açarken henem bu gün neredeler neler yapmışlar diye merakla okuyorum yazılarınızı.bir kaç gün yazmadınız en son geliboluya geldiğinizde çok merak ettim acaba başlarına kötü birşeymi geldi diye nihayet yazdınızda rahatladım.Geliboluda yaşadığınız birkaç sarhoş kendini bilmez için de üzüldüm duyarsızlıklarına.Aslında çanakkale şehitler ve askerler konusunda çok duyarlı bir şehir.daha cuma günü şehit askerler için bütün camilerde mevlüt okutuldu.15000 kişilik hayır dağıtıldı.çok duyarlılar bu konularda.Her gün mesaj yazayım dedim ülkede yaşananlar sürekli morelimi bozuyor şehit haberleri yürekleri dağlıyor,haber saatı gözyaşı döküyoruz her gün nerdeyse,bir türlü elim gitmedi klavyeye.Evlatlar patır patır ölürken ben karavan bakıyorum internetten diye suçluluk duyuyorum.O yüzden yazamadım bu güne kadar.İzmirde çok güzel bir evimiz var aslında ama çanakkalede çok huzurlu , rahat ve medeni bir yer şimdilik buralardayız.Tabiki 3-4 yıl sonra izmire döneriz bizde çocukların durumuna göre.Buraya saatlerini verip gezi anılarını paylaşan ,emek verip resim çeken ve yükleyen BAŞTA SİZE ve şahsınızda bütün emek veren karavancılara çok teşekkür ederiz.Sayenizde ufkumuz genişliyor ve güzel vakit geçiyoruz.Siteyi kuranlara ve bu şekilde kalıteli kalmasında emeği geçenlere minnettarız.Bir sürü sitelerden de gezi anıları okuyorum ama kaliteniz tartışılmaz.Nihayet cesaretimi topladım ve ilk mesajımızı yazdım.

Karataş Çifti'ne hoş geldiniz diyorum. Güzel bir kentimizden, Çanakkale'den merhaba demişler. Bu başlığı okumayanların da görebilmesi için, kendimizi tanıttığımız bir başlığımız var; orada da kendinizi tanıtabilirsiniz: :smiley:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11651.2475

Cavid Sezen

Merhabalar, Sn. Karataş çifti...

Öncelikle Gezenbilir Karavan Ailesine hoşgeldiniz.. :smiley: :smiley:
Gösterdiğiniz ilgi ve ilk mesajınızı bize yazmanız bizi mutlu etti. Çok teşekkür ederiz.

Dediğiniz gibi karavancılık bir tutku.. Biz, 1980 yılından bu yana karavan ve karavancılık olayının içindeyiz. İlk yıllarda sadece yıllık izinlerde ve bayram tatillerinde yapabildiğimiz gezilerimizi, 1990 yılında gelen emeklilikle tüm zamana yaydık.. Sağlığımız elverdiği sürece de bırakmayı düşünmüyoruz.

Çanakkale, her zaman severek gezdiğimiz, keyif aldığımız bir ilimiz.. Şanslısınız, güzel bir yörede yaşıyorsunuz.

Gelibolu'da yaşadığımız olaya gelince; tabii ki tüm halkımızı kapsamıyor, yazdıklarımız.. Konuya duyarlı çok insanımız var.. Arada çıkan böyle kendini bilmezler, zaten hassas olduğumuz noktalarda sinirlerimizi yıpratıyor.. Dileğimiz, 'birlik ve beraberliğe' en çok ihtiyacımız olan şu günlerde 'tek yürek' olabilmemiz.. Birlikte acıları da, güzellikleri de paylaşabilmemiz..

İzmir'e yolunuz düştüğünde görüşmek, tanışmak bizi mutlu edecektir.

Tekrar 'aramıza hoşgeldiniz' der, her şeyin gönlünüzce olmasını dileriz...

İyi geceler, Egeli çifti.Hoş bulduk, Uzun yıllar sağlıklı ,sıhhatli kalmanızı diliyorum,en sıkı takipçiniz olarak . Karavancılığın hakkını veren ender insanlardansınız.Bu kadar evden uzak yaşamak herkesin başarabileceği bir şey değil.Bende düşünüyorum , ama şu an bakıyoruz sadece .Alsakta ancak sınırlı geziler yapabilir bir kaç yıl,ancak evde hiç çocuğumuz kalmazsa sizler gibi özgürce gezebiliriz inşallah.Ama emekli olunca şunu yaparım ,bunu yaparım gibi isteklerimizi hemen gerçekleştiremiyoruz malesef .Aslında çanakkaleden gitmeden, bende buyurun bize de uğrayın demeyi çok arzu ettim ama hiç tanışmadığımız için çekindim doğrusu.Özellikle çanakkalede konakladığınızda kaldığınız bir pazar yeri vardı ya,hani sabah pazarcıların sesleriyle uyandığınız,işte orası için sizi uyarmayı çok istedim orası hiç güvenli bir yer değil.Akşamları orda gece çok içki,diğer madde kullananlar ,orda sabahlıyor.Bu yaz bir genç kızı öldürmüşler orada,çok üzülmüştük bizde.Bizde akşam üzeri köpeğimizi orda gezdiriyoruz.Oraya çok yakın otuyoruz,köpeğimiz bulut ,illa oraya gitmek istiyor ,bizde çekinerek giriyoruz, karanlık olduğunda.Pazarın girişinin karşısındaki sokakta geniş alanlar var orası yada yukarıda esenler semtinin başlangıcında kapalı yüzme havuzunun oralar daha güvenli oralarda kalabilirsiniz.Birde köpeğimizle çok yere gidemiyoruz,oda engel bir çok şey yapmamıza şu an. Bende (zeliha) sizi burdanda olsa tanığıma çok memnun oldum .Çanakkaleden geçerken de mutlaka tanışmak isteriz,bekleriz. Bir kaç yıla ,allah izin verirse karavanlı gezilerimizde bir çok yerde karşılaşmayı umuyorum .Yazılarınız rehber olacak bizlere... iyi geceler.

20 Ekim 2012

Bir süre Çandarlı, Yeni Foça, Foça, Mordoğan, Karaburun gibi İzmir Çevresinde gezindik...

Andarl1

Yeni Foa

Yeni Foa1

Ekli dosyalar

• Çandarlı.jpg
    Çandarlı.jpg
    79.4 KB · Görüntüleme: 416

Foa1

Mordoan

Mordoan1

Mordoan2

Ekli dosyalar

• Foça.jpg
    Foça.jpg
    69.6 KB · Görüntüleme: 314

Ve.. Karaburun..

Karaburun1

DSC06694

DSC06695

DSC06689

Ekli dosyalar

• Karaburun.jpg
    Karaburun.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 328

Eşinin, bazı işleri halletmek üzere Hollanda'ya gitmek zorunda kaldığını, onun dönüşünden sonra Denizli-Pamukkale yönüne devam edeceklerini söyleyip, buralar hakkında (özellikle at için uygun olup olmadığı konusunda) bilgi edinmek istedi.

DSC06692

DSC06693

DSC06721

DSC06697

Ekli dosyalar

• DSC06690.JPG
    DSC06690.JPG
    88.7 KB · Görüntüleme: 339

hollandalı çift gibi insanları takdir ediyorum, bir amaçları var ve önlerine hiç bir bahane engel koymuyorlar

Yavuz abinin arkasında asılı olan halı temizleme (pataklama) aleti nostaljiyi tamamlayan hoş bir obje zira yerde el halısı
görüyorum. Bizde tebrik ediyoruz eric ve eşini,yolları açık olsun.

İlk durağımız, Ortaklar Beldesi.. Bilindiği üzere, burası sayısız çöp şiş ve köftecilerle ünlüdür. Şimdi o kadar çok artmışlar ki.. Söke'ye kadar yolun sağı-solu dolu.. Eee.. haklarını vermek gerek.. :D :D (Yediğimiz-içtiğimiz bizim, tabii kii) Oldukça lezzetli ve laf aramızda, bir o kadar da hesaplı... Hani, yolunuz düşerse, dedik...

Sabah, uzun süren bir kahvaltı keyfi sonrası yola çıktık.. Bu kez de Söke yolundaki Outlet alışveriş yerleri zamanımızı aldı.. Bedeninize uygununu bulursanız, çeşit bol.. ;D ;D

Nihayet, Didim'e ulaşabildik.. Didim de kalabalıklara ve yazlık adı altında yapılan yersiz yapılaşmaya esir olmuş. Yaz sezonu çoktan bitmiş olmasına karşın, sükunet bulamamış...

Akbük, bu konuda daha şanslı diyebiliriz.. Daha sakin, daha dingin..
Yazın bitişini kabullenemiyen, bitmediğine kendini inandırmaya çalışan bizim gibi çoğu orta yaşın üstünde insanlarla birarada olmak güzel...

Sabah, 50 metre ilerimize parketmiş karavandan, Gezenbilir Karavan Ailesi'nden Ayhan Bey ve eşi Ayla Hanım'ın (58ayhan) inmesi hoş bir sürpriz oldu.. Deniz kenarındaki çay faslı, malum karavancı sohbetleri....

DSC06732

DSC06736

DSC06730

DSC06729

Ekli dosyalar

• DSC06728.JPG
    DSC06728.JPG
    66 KB · Görüntüleme: 250

Akbük'te, şimdi Kültür Merkezi ve Kütüphane olarak hizmet veren, eski Rum Ortodoks Kilisesi..

DSC06709

DSC06747

DSC06710

DSC06715

Ekli dosyalar

• DSC06708.JPG
    DSC06708.JPG
    111.5 KB · Görüntüleme: 392

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.