Enerji Tasarruflu Ampuller İçin Uyarı !...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MK51 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,860
Ynt: Enerji Tasarruflu Ampuller İçin Uyarı !...

canım sıkıldı çünkü bu lambaları yıllardır kullanıyoruz,kırılma olayı bir kez başıma geldi ve akabinde bilinçsizce temizlik :-[.led lambaların daha tasrruflu olduğunu duymuştum dolayısıyla led aydınlatma cazip gelmeye başladı.paylaşım için çok teşekkür ederim

Etiketler

Led aydınlatma kesinlikle 10 numara.
Ama ne yazık ki kullanımı henüz çok yaygın değil.

Ledli lambalar mı. Hımm. Peki bundan iki yıl sonra bu lambalar hakkında da benzer şeyler söylenirse! O zaman ne yapacağız, bu iki yıl içinde başka bir teknolojik lamba çıkacak da onu mu deneyeceğiz. Ya da ne yapsak laz lambasına lükse mi dönsek???

sizi bilmem oğuz bey ama gaz lambasının sohbeti güzel oluyor bence ve gerçek anlamda düşünürsek kullanılabilirliği vaar neden olmasın.

Ledli lambalar çok iyi ama şu an için çok pahalılar bundan birkaş sene sonra kullanımı artabilir.

ledli lambalar hala b sinifinda a ve a+ olanlarda sogutma problemi var. bu sene başindan sonra cozulduyse takip etmedim. En son jelli bir sivinin içinde sogutulmuşu vardi. ama prptotipti eger çinliler onu başardirsa ne ala ilk power lerdlere 60 dolar vermiştim.

Ledli lambalardan dün aldım ve odama taktım. Verdiği ışık çok yetersiz. Bu nedenle okuma lambası olarak kullanmaya karar verdim. Tasarruflu lambalara geri dönersek, 8 yıl garanti felan yazıyor üzerinde ancak bir yıl geçmeden kullanılmaz hale gelen bir çok tasarruflu lambam oldu ve hiç iade etmeyi denemedim. Deneyen oldu mu ki?
Sonuçta, tasarruflulara devam ediyoruz ama sanırım uzun sürmeyecek, yakında ledlilerin ışıkları artırılır, bizler de onu deneriz.