Feza X: 9 Dilde Sözcük Öğrenmek Için Oyun

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erevil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,246

erevil

Yeni Üye
Mesajlar
18
Tepkime Puanı
5
PAÜ ÇTLE sitesinde 9 dilde sözcük öğrenebilmek için ticari olmayan bir oyun yayına girdi.

Pamukkale Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü web sitesinde üniversite öğrencilerinin yanı sıra Türk lehçelerine ve yabancı dillere meraklı kimselere yönelik Feza X adlı bir oyun yayına girdi.
Feza x


Azerice, Kazakça, Kırgızca, Özbekçe, Türkmence, Osmanlıca, Rusça, İngilizce ve Arapça oynanabilen oyunda kırmızı renkli harfler ve harflerin arkasında o harflerle başlayan sözcükler ekrana geliyor. Kırmızı harfleri vurdukça sözcüklerin anlamları ortaya çıkıyor.
Feza x en


Oyun bilgisayarda ok tuşları ve boşluk tuşu kullanılarak oynanabiliyor; bu sebeple mobil cihazlarda oynanamayabilir.
Feza x osm
 
Son düzenleme:

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,533
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULARGeri
Üst