Ford İndigo Alkovan Karavanımızın Tadilat Aşamaları - Yaşar Onaran (yayiyayayu)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yayiyayayu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,258
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 172,463
Ynt: Ford İndigo Alkovan Karavanımızın Tadilat Aşamaları - Yaşar Onaran (yayiyayayu)

Haşmet bey kendi adıma ben teşekkür edeyim Yaşar abi daha sonra güzel dilekleri kabul eder.
Sizin arabadaki sorunun aynısı var bundada perçimler yerinden oynamış zannedersem aşırı yükten kaynaklanıyor ve o perçimlerin dibinden aşağıya damla damla su iniyor,kendilerince silikon tarzı uygulamalar yapmışlar ama kirli yüzeye yapılan silikon tutmamış şimdi biz sil baştan yapıyoruz ama bakalım ne kadar çözeceğiz.

Etiketler
Ynt: Ford İndigo Alkovan Karavanımızın Tadilat Aşamaları - Yaşar Onaran (yayiyayayu)

Yusuf benim eski karavandaki eşya bagajı 3 kenarlıydı, bir U harfi gibi. Bu durumda birer kenarları desteksiz boşta duruyordu. Bunun için biz açık kenarı da pejo minibüslerde kullanılan, ayaktaki yolcuların elle tutacağı aluminyum borulardan alıp bununla birleştirdik ve dikdörtgen hale getirdik. Desteksiz olan uçları birbirine bağladık ve problem ortadan kalktı...

Haşmet bey bakalım Yaşar abi tavan lazım olabilir diyor ama eğer yapabilirsek dıştan yapacağız,olmadı bagaj ayaklarını L şeklinde kıvırıp biraz uzunca tabi tavana koyup tabana basan yüzeyin üstünden tekrar birkaç kat polyester gecerek demirleri perçimlemeden fiber içinde bırakacağız bu dururmda tavan delinmemiş olacak.
Bugün arabanın içinde tam temizlik yaptım tüm kenarların kabasını söktüm sadece ince işler kaldı sonrasında ızgaraları döşeyip yeniden birbirine zımba ile tutturacağız ve sprey poliüretan atılınca hepsini birbirine kaynatacak,arabanın su almış yerlerini biraz çektim içerisinin ne durumda olduğu konusunda sanırım biraz fikir verir.

Ndigo ilk hali

Ndigo ilk hali 1

Ndigo ilk hali 2

Ndigo ilk hali 3

Birde bu İndigonun yan alt etekleri bayağı deforme olmuş bu etekleri söküp Erhan110 beyin aracına uyguladığı Alüminyum levhalardan uygulasak nasıl olur yanlara 30-40 cm şerit halinde hem yapıştırıp hem perçimlersek altlarınıda kıvırarak tabi çirkin olurmu yoksa bu eteklerde dikiş tutturmak zor olacak.

Erhan beyden izin almadan fotoğrafları burada kullanıyoruz affınıza sığınarak.

112

Securedownload 1

Oğuz abi teşekkürler espri yaptım sadece yanlardaki polyesterden eteklerin yerine alüminyum levhalardan yapsak yakışırmı acaba görüşü almak istedim.

Açıkçası arazi araçlarında çok güzel duruyor. Ama sizin araçta nasıl olur bilemedim. Photoshopla falan birisi yapsa da görsek .
Oğuz

evet abi Atilla abi bu konuda belki yardımcı olur desinatör olmak kolay değil.yandan bir foto gönderelim ona işlenebilirse herşey belli olur

Konunun açılış resmi uygunsa neresine yapmayı düşünüyorsanız söyleyin hemen yapalım..

Yusuf Kardeş,Yaptığınız işin bir kısmını daha önceki karavanımda ben de yapmıştım. Yaklaşık 6 yıl önce. O zamanlar bu kadar çeşitli onarım malzemeleri de yoktu.
Saçaklara koymayı düşündüğünüz aliminyum panellerin çeşitli kalınlıkta düz olanları da var. Yaşar Bey'in Karavanına düz olanlar daha uygun olur diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.

Değişiklik istiyorsan bildir..

FORD cetal

Atilla abi çok teşekkürler ellerine sağlık çok güzel duruyor bence tabi genel dostların fikri önemli ikisi arasında durum değerlendirmesi yapılırsa sonuç ne çıkar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

SON KONULAR

Geri