Ford Transit Custom Uzun Sase Yuksek Tavan Motokaran Donusum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HNAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,920
.

Sorumsuzca da olsa bir öneride bulunmak için daha fazla veriye ihtiyaç var.
* Karavan kaç kişilik olacak ?
* İşiniz için kullanma sıklığınız, süresi, mevsim.
* İş için gittiğiniz yerler karavan ihtiyaçlarına cevap veriyor mu ?
* İş görüşmelerini karavanda mı yapacaksınız. Kaç kişi ile ?
* Garaj olanağınız var mı ?
* Tekrar satma olasılığı hesaplanmalı mı ?
* Yaşınız veya alternatif çözümlere yatkınlığınız ?
ve benzerleri..
Şimdilik aklıma gelenler bunar.

Belki sonuçta oldukça yeni ve pahalı olmayan bir Transporter modeli, portatif döşenmiş karavan olarak düşüncenize cevap verebilir ?
Böylelikle panelvana göre ucuz bir seviyede üstelik kendinizi bağlamamış da olursunuz ?

.

örnekliyorum ;

-bir kişi olacak..
-4 mevsim olacak
-sürekli olarak sehir içinde kullancam yada şehir dışınada sürekli çıkacam mesela antalyada sürecek bir ----haftalık çalışma için bu aracı kullancam
-iş görüşmesi kavramı araç da olmayacak.
-Garaj olanağım yok.
- Tekrar satmayı tabiki düşünürüm.
- 43 yaşındayım hayattan çok sıkıldım, ama çalışmak da zorundayım hem çalışıp hem özgür olmak istiyorum. İşim gereği bir yerde bulunmak zorunda değilim uzakdan destek veriyorum.
LÜTFEN YARDIM EDİN KURTARIN BENİ :smiley:

.

Hah hah haaa :yum: benimki desteğe destek vermek olacak diyorsunuz yani.
Benden somut bir öneri beklemeyin. Ne olur ne olmaz adresimi bulup hesap falan sorarsınız maazallah. :p

Ben size fikir jimnastiği modunda teorik bir düsturdan bahsedeyim belki akla uygun bulursunuz.

Aracınızı,
*çalışmak ve
*seyahat için beraberce kullanmak istiyorsunuz.
Kabul edelim aslolan çalışmak. Üstelik çalışmazsanız seyahat de edemezsiniz. Tersi ise biliyorsunuz sadece emeklilere mahsus. ;)

Diğer bir deyişle;
Çalışmanın içindesiniz, onu tanıyorsunuz ve varlığınız ona bağlı. Karavancılığın sizin için aslolmaması bir yana onu daha tanımıyorsunuz. İsteğinize saygı duysam da devamlı yapacağınız bile kesin değil.

Sonuç düstur; herhangi bir çözümde, diyelim masanın büyüklüğünde, önce çalışma hayatınıza uygunluğunu dikkate almalısınız diye düşünüyorum.

En başta araç seçimine bile ayni mantıkla yaklaşmak yanlış olmamalı ?
Belki böyle bir formül seçimlerinizi kolaylaştırabilir ?

Somut bir cevabı müsaadenizle böyle kullananların vermesi daha uygun olur kanımca..

Benden bu kadar. Umarım kafanızı karıştırmadım ? :yum:

.

Son düzenleme:

İnanın tek çözemediğim konu wc ve duş konusu olsunmu olmasınmı, olsun istiyorum ama bu araca nasıl sıgdırcagım , çok çeşitli tasarımlara baktım , yataga çözüm buldugumanda çözebilecekmişim gibi geldi , yatagı raylı bir sistem ile yukardan aşağı akordiyon tipli açılır yaparsam sanki bunlarda sıgar gibi geliyor. Beyefendi sizin bu konuda çok denegimli oldugunuz gözüküyor. Ben bu aracı bitirdikden sonra iş aracı diye bir sınıf varmı o sınıfamı işleteyim yoksa motokaran sınıfınamı işletmek zorundayım. Veya sizin araç öneriniz ne olurdu, ben bir nevi hem ofis hem yaşam alanı için kullanmak istiyorum bun aracı..

youtube bulunan örneği veriyorum.
Özellikle banyo ve mutfak tezgahı çözümü size ve yeri dar olan karavan yapmak isteyenler için bir fikir verebilir.

AutoSave CEQ 11a

AutoSave CEQ 11b

AutoSave CEQ 11c

AutoSave CEQ 11d

AutoSave CEQ 11e

ben de uzun süredir hem şehir içi hem yaşam alanı tam bir karavan düşünüyorum naçizane bulduğum en mantıklı tasarım bu hem banyo tuvalet hem genişçe yaşam alanı ancak bu tasarımda biraraya geliyor
gündüz köşe kanepe akşam yatak olabilecek bir çözüm en mantıklısı galiba küçük araçlar için tabi
benim yapmayı düşündüğüm tasarım şu tabi ölçüler tam değil birçok tasarımı inceledim en mantıklı bu gibi geldi bana
Balksz20181121030335
Balksz20181121030404
Balksz20181121030420
Balksz20181121030440

Mükemmel bir tasarım.. Çok begendim
Teşekkür ederim bu tasarım t5 yüksek tavan için düşünülmüş fakat Ford Transit Custom araçlar içinde uygun gibi
tabi bu tasarım temel alınarak üzerinde istediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz.
şöför kabini üstünde ve kanepe üzerinde de dolaplar olacak
bagaj alanına kadar düşünülmüş. fakat daha başlangıç daha çok planlama lazım.

bunun dışındaki tasarımlar tıklım tıkış geliyor bana araca girer girmez dar bir mekan hissi olmamalı

banyo tuvalet bence hiç kullanmasak da olmalı gecenin bir yarısı sıkışsak ne yapacağız.
portatif tuvalet karavanın ortasında oturup hacet gidermek ne kadar mantıklı kapalı olmalı en azından koku ve işlev açısından
hiç kullanmayacağımı bilsem bile karavan deniyorsa yaşam alanı tam olmalı bence hortumla dışarda duş alırım portatif tuvalet kullanırım deniyorsa o zaman aracın arkasına iki minder atıp çıkılabilir karavan yapmaya gerek yok

Sayın arkadaşım 2+1 transporter ya da transıt custom van modelinde EVLIYA hocamın çiziminde mutfak bölümünün yanındaki uzun dolabı wc ve duş olarak kullanabilirsin. Nasıl olacak dersen duşu illaha ayakta mı almak zorundasın oturarak duş alırsın olur biter, tuvalet içinde porto potti taşınabilir kasetli tuvaleti de koydun mu tamamdır bu iş.. Bir de " pinterest " uygulamasını takip et milyonlarca fikir edinebilir ve uygulanmış olanları görebilirsin....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR