Forester için Lastik Yardım..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,677

Etiketler
Bridgestone AT694 - benim ilk tercihim bu olurdu, fiyat önemli ise lassa competus
Michelin l.cross - biraz kış lastiğine benziyor fazla dişli değil
Lassa competus AT- benim araca uygun ebatta üretilse alırdım, bunlar bridgestone ile aynı fabrikadan çıkıyor, hamuru aynı olmasa da kalite kontrolü aynıdır.

Diğerleri... yokohoma AT tipi bir lastik için fazla agresif göründü bana. Yanak genişletmeyecekseniz bu kadar dişli olmasın bence.
Hanhook - iyidir belki eşimin aracındaki hankook lastikler 4 yıl geçmeden çatladı. Araç pek kullanılmamıştı, lastik basıncına da pek dikkat edilmemişti belki bizim hatamız ama... ama'sı var.
Diğerleri hakkında bir fikrim yok, ama muhtemelen Toyo'yu dunlop'a tercih ederdim.

İyi günler,

Hangi lastiği seçtiniz acaba? Fotoğraftaki aracı alarak ben de Subaru ailesine katıldım ve lastik seçiminde sizin gibi kararsızlık yaşıyorum. ???

DSC04016

turkerakm' Alıntı:
İyi günler,

Hangi lastiği seçtiniz acaba? Fotoğraftaki aracı alarak ben de Subaru ailesine katıldım ve lastik seçiminde sizin gibi kararsızlık yaşıyorum. ???
bu ay alamadım mtv vergisini yatırınca param kalmadı(520 tl) :( ama yokohoma geolander a/T lastik alacağım..ben biraz arazıye merakım oldugu için hamuru biraz daha sert olan bu lastiği alacagım..

Evet sanırım benim de tercihim yokohama geo a/t 215x65x16 olacak. Bu arada Bayraktar Ankara'da kampanya yapmışlar. Yokohama kış lastiklerinde 3 alana 1 lastik bedava ::smiley: Fakat ben şu sözümona 4 mevsim denenlerden alacağım.

Fakat ben şu sözümona 4 mevsim denenlerden alacağım.

Yeniyken idare eder sonra fıs. Ancak iki sene sonra elden çıkarmayı düşündüğünüz bir araç için mantıklı olabilir.

sakyuz' Alıntı:
Fakat ben şu sözümona 4 mevsim denenlerden alacağım.

Yeniyken idare eder sonra fıs. Ancak iki sene sonra elden çıkarmayı düşündüğünüz bir araç için mantıklı olabilir.
benım aracımın üzerindekiler 4 mevsim geolander h/ts..30.000km yol yapmış durumda..ne asfaltta ne karda ne de çamurda beni bırakmadı..birde bizim burlarda kışlık ve yazlık ayrı set almak bana mantıklı gelmiyor..yazlık set alsam offroad yönü kötü oluyor o yüzden bence en mantıklısı 4 mevsim...

birde bizim burlarda kışlık ve yazlık ayrı set almak bana mantıklı gelmiyor..yazlık set alsam offroad yönü kötü oluyor o yüzden bence en mantıklısı 4 mevsim...

son zamanlarda çıkan kışlık kullanım ağırlıklı 4 mevsimlerdense belki... "all wheather" gibisinden isimlerle satıyorlar. http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?URUNID=7 http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/4x4/wrangler-hp-all-weather/ vs

Peki aksi durumda sizin önereceğiniz ne var? Veya Yokohama'ya alternatif? Nokian, Continental vs?
Özellikle Nokian hakkında yorumlar hep olumlu.

sakyuz' Alıntı:
birde bizim burlarda kışlık ve yazlık ayrı set almak bana mantıklı gelmiyor..yazlık set alsam offroad yönü kötü oluyor o yüzden bence en mantıklısı 4 mevsim...

son zamanlarda çıkan kışlık kullanım ağırlıklı 4 mevsimlerdense belki... "all wheather" gibisinden isimlerle satıyorlar. http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?URUNID=7 http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/4x4/wrangler-hp-all-weather/ vs
ben bu konuda bayagı kafa yormuştum ve en sonunda öncelıklı olarak yokohoma geolander a/t o olmazsa Bridgestone dueler olacak alacagım lastik....zaten bizim araçların fabrıka çıkış lastıklerı yokohoma...

Peki aksi durumda sizin önereceğiniz ne var?

Ben kışlık bridgestone dmz3 kullanıyorum, yazlık lastik olarak ta AT tipi birşey bakacağım.

turkerakm' Alıntı:
Peki aksi durumda sizin önereceğiniz ne var? Veya Yokohama'ya alternatif? Nokian, Continental vs?
Özellikle Nokian hakkında yorumlar hep olumlu.
contınental contıcross,lassa competus,gt radıla,toyo open country,mıchelın latıtude cross gibi markalar arasından eleyerek yokohoma ya karar vermıştım ben..

bu videodaki lastikler bahsetmiş oldugum 30.000km lik yazlık lastık yokhoma geo h/ts...
http://www.youtube.com/watch?v=bh8s8reKb4U

bu videodaki lastikler bahsetmiş oldugum 30.000km lik yazlık lastık yokhoma geo h/ts...

hava sıcaklığı çok düşük değilse idare ederler. genelde problem yerdeki kardan ziyade havanın ne kadar soğuk olduğu oluyor. aynısını geçen kendi ayakkabılarım ile bile yaşadım. yumuşak tabanlı kinetixler ile hiçbir sorunum yokken sert tabanlı nikelar ile az kalsın yürüyen merdivenlerde düşüyordum. 4 mevsim lastiklerin hamuru soğuk havalarda fazla sertleşebiliyor.

sakyuz' Alıntı:

hava sıcaklığı çok düşük değilse idare ederler. genelde problem yerdeki kardan ziyade havanın ne kadar soğuk olduğu oluyor. aynısını geçen kendi ayakkabılarım ile bile yaşadım. yumuşak tabanlı kinetixler ile hiçbir sorunum yokken sert tabanlı nikelar ile az kalsın yürüyen merdivenlerde düşüyordum. 4 mevsim lastiklerin hamuru soğuk havalarda fazla sertleşebiliyor.
evet o konuda haklı olabılırsınız ama benım offroad merakımda oldugu için sert hamurlu lastık hem benım açımdan hemde taşa topraga sürdügümde lastiğin ömrü açısından daha iyi olacagını tahmın edıyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,122
Kaydolan Son Üyemiz
yatakli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR