Forumda Açılan İlanlar Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kasirga1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,296

kasirga1

Zirve
Arkadaşlar son zamanlarda malesef özellikle bu bölümde sahte ilanlar bulunmaktadır.profilinde hiç bir bilgi bulunmayan ve genelde ilk konuları ilan olan bu kişilere dikkat edelim...

Etiketler

Ynt: Forumda Açılan İlanlar Hakkında

Merhaba,

Konu başlığını düzenledim. Mesajınızın içeriğini de düzenleyecektim ama bir sorayım dedim.

Forum genelinde Sahte olduğunu düşündüğünüz ilanları Moderatöre Bildir vasıtası ile rapor eder misiniz.?

Yeri gelmişken ilave edeyim.

Forumda ilan yayınlamak ücretsiz olduğu için elinde 2. el bir ürün bulunan kişiler net ortamında satış yapmadan & ilan vermeden önce yaptıkları aramalar da karşılarına Gezenbilir çıkınca doğal olarak buraya üye olup hemen ilan veriyorlar.

Bu kişilerin ilk mesajlarının bir satış ilanı olmasına sıcak bakmıyor olsaMda ( kendi kişisel düşüncem) Forum Kurallarımız içinde yasaklayıcı bir hüküm bulunmadığı için bir şey yapamıyoruz.

Yine de üyelerimiz bu tarz ilanlara ( İlk mesajı satış ilanı olan) daha dikkatli gözlerle bakmalarında fayda vardır.

TezzMertek' Alıntı:
Merhaba,

Konu başlığını düzenledim. Mesajınızın içeriğini de düzenleyecektim ama bir sorayım dedim.

Forum genelinde Sahte olduğunu düşündüğünüz ilanları Moderatöre Bildir vasıtası ile rapor eder misiniz.?

Yeri gelmişken ilave edeyim.

Forumda ilan yayınlamak ücretsiz olduğu için elinde 2. el bir ürün bulunan kişiler net ortamında satış yapmadan & ilan vermeden önce yaptıkları aramalar da karşılarına Gezenbilir çıkınca doğal olarak buraya üye olup hemen ilan veriyorlar.

Bu kişilerin ilk mesajlarının bir satış ilanı olmasına sıcak bakmıyor olsaMda ( kendi kişisel düşüncem) Forum Kurallarımız içinde yasaklayıcı bir hüküm bulunmadığı için bir şey yapamıyoruz.

Yine de üyelerimiz bu tarz ilanlara ( İlk mesajı satış ilanı olan) daha dikkatli gözlerle bakmalarında fayda vardır.
Murat bey merhaba,
ilginiz için teşekkür ederim. mesajımı isterseniz düzenleyebilirsiniz.

Sayın site yöneticileri ve üye arkadaşların dikkatine..
Mahmut beyin dediği gibi bu sıralar siteye günü birlik ve ilk üyeliklerinin ardından cok cazip fiyatlara ilanlar vererek kişileri dolandırmaya yönelik yazılalar oluşmaya başlamıştır ,dolayısı ile siteye karşı bu tür ilanlardan dolayı güvensizlik oluşacaktır.Kişisel bazda araştırmalarımızla bu kişilerin dolandırıcı olduklarını öğreniyoruz bu kişiler farklı ilanlar veriyorlar hangi bir ilana uyarıcı yazılar yazabilirizki .
Bugün yine kişisel araştırmalarımın sonucu elitismail isimli şahısın verdiği adres bilgileri üzerine araştırmalarımada kurucaşilede böyle bir firma olmadığı nı öğrenmiş bulunmaktayım. kendisi ciddi olarak alıcı olmama rağmen telefonla arama zahmetine girmemiştir. Madur duruma düşecek arkadaşlarımızı koru ma açısından site yöneticilerinin bu hususta gerekli girişimleri yapmaları gerektiğini düşünüyorum.
Saygılar

Sayın yönetici bu başlığı bir süre yukarıda tutmak mümkünse site üyeleri açısından iyi olacaktır.

Siteye yeni üye olan arkadaşların üyelik tarihinden itibaren 1 ay boyunca ilan panosunda yeni konu acmasına engel koyarsanız bence siteyi bir defa ilan acıp gidenlerden bir nebzede olsa korumuş olursunuz.
Bir cok forumda bu tür kısıtlamalar var.Yeni üye olanlar bazı bölüm başlıklarına hic giremiyor girsede konu acamıyor.

sımdı yukarda cıdıdı arastırdım dıye mesaj atmısınız ama bılıp bılmeden yazmıssıınız sanırım

Ünvanı Aydın Yat Gemi İnşaa Müteahhitlik Taşımacılık Metal Hizmet Organizasyonları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
Şirket Tipi Limited Şirket
Ticaret Sicil Nosu 6621
TSM Adı KRDZ.EREĞLİ TİCARET SİCİLİ MEMURLUĞU

buda baabnızın fırması dımı 2 uc yere telefon acarak ben bu adamı bulamadım yok oyle bırsey vs yazmayın gunahtır ayrıca sıze oraya ne yazdım ben he gemı baglıyorum pazartesı arasırız gelır alırsınız
bırde kardesım bu telsız veya off road dunyası sızın sıtelerınızde donmuyor bunu bılın bu son mesajımdır
mıleltede bok atmadan once ıyıce bı arastırın emı 2 uc yere telefon ederek aaa boyle bır fırma yokmus demek yanlıs emı
kurucasıle 17-20 km arası ayrıca mustafa atdın asım aydın bunu bırak kurucasılede turkıyede nerede yatcılık ısıyle ugrasan varsa bı sorarsanız soylerler oyle oturdugun yerden ıkı marangoza telefon acmakla a fırma yokm us denmez
gunahtır emı
he obur ıse gelınce gıdersın yerınde ıncelersın malı alırsınemı kardesım
ama ınsanlık sıfır sızde
ahanda yonetım asıl bunu sılmesın emı bı okuyun mılletebok atmadan once ıyıce bı arastırın
ıkı klavye tusuyla mıleltı boklamak kolay ama gunah emı kardesım gunah

bu tür yaklaşımlar tabiki yanlış,

elitismail sattığınız ürüne ait ilan kaldırılmış olsa gerek ama sahibinden.com a get ile ilan açarsan alabilirim.

saygılar

ılanların kalkmasını kendım ıstedım cunku sınır bozuldu saygılar

sayın elit ismail kardeşim sizi dolandırıcıkla suçlamadım ama ima etmiş gibi olabilirim telefonlarıma bakmadınız sitede onlayn görünürken sizi aradım cevap vermediniz insan bu kadar yoğun olamaz siteye geldiğinde vakit ayırıp yazınızı yazabiliyorsunuz bakın bana ait burada sitede tüm kimlik bilgilerim mevcut size ait sadece sitede bir telefon bilgisi mevcut benim ikametim kdz ereğli sizin firma ile ilgili bütün ayrıntılı bilgilere ulaşmam mümkündür kuruca şiledeki araştırmamda burada böyle bir firma yok denildi bizimde kendimize göre çevremiz var Ereğlide yat ve gemi inşaası ile ilgili muhendis ve firma yetkilisi arkadaşlarım var sizin verdiğiniz firma ismini bilmediklerini söylediler.
Gerçekten ben sizin satışa koyduğunuz kenwood ts 2000 cihazı almak için talipliyim taa..... Ereğliden Bartına cihazı almayada gelirim yeterki cihaz hususunda ciddi satıcı olunuz. Herşeyden önce o cihazı kullanmaya yetki verilmiş elimde belgemde mevcuttur.
saygılar

Sizin firma ile ilgili araştırmayıda yapabiirim. Önemli olan sizin kendinizi net olarak ifade edebilmeniz
Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR