Gezenbilir 2* Balıkadam Kursu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,189

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
2* Dalıcı sertifikası sizlere bazı ek yetki ve sorumluluklar kazandıracak ve aynı zamanda da 18 yaşından büyük iseniz diğer 2* dalıcılar ile birlikte 30 metreye kadar derin dalış planlayabilme ve gerçekleştirebilme hakkını sağlayacaktır.Yaşınız 18’den küçük ise yanınızda en az bir 3* dalıcı ile birlikte 24 metreye kadar dalış yapabilirsiniz.

2* Dalıcı Sertifika Düzeyinin Tarifi :

20 Açık deniz dalış deneyimi olan, yanında en az 2* dalıcı ile birlikte 30 metre derinliğe kadar dalış planlayıp, yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacı ile 42 metreye derin dalış ve gece dalışı yapabilir.

2* Dalıcı Kursuna Katılım Şartları : 15 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gereklidir ) Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir rahatsızlığının bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ) 1* Dalıcı veya federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak 1* Dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek En az ilköğretim diplomasına sahip olmak

Kursun Hedefi ( Teorik eğitim sonunda );
Dalış hastalıkları
İlk yardım ve kurtarma
Hava hesapları
Nitrojen emilimi
Derin dalış / Gece dalışı
Dekompresyon tabloları
Dalış planlaması ve organizasyonu
Sualtı Navigasyonu
Özellikli dalışlar

Kursun hedefi ( Pratik deniz eğitimleri sonunda )
Açık deniz dalışı uygulamaları
Kurtarma becerileri
Scuba Becerileri – Açık deniz pratikleri
Sualtı navigasyonu
Derin dalış eğitimi
Gece dalışı
Pratik sualtı eğitiminizde bu becerileri sizlere gerektiği kadar dalış ile öğretilecektir.

Kursa Katilim için Gerekenler
1* dalıcı sertifikası aslı
Nüfus kağıdı Fotokopisi
Sağlık raporu
2 Adet resim
Kurs katılım formu

Kurs ücreti: Gezenbilir üyeleri için 250 TL

Etiketler
Ynt: Gezenbilir 2* Balıkadam Kursu

Merhaba,
2* balıkadam eğitimi almak isteyen arkadaşlar için 21.09.2010 tarihinde yeni bir sınıf açılıyor.
İlgilenen arkadaşların bilgisine.

kıyı kaptanlığı ile ilgili kurs çalışmalarınız varmı

Tek yıldız brövem var ancak iki yıldız eğitim için zamanım yok.Ne kadar sürer acaba kurs?

ekim de başlamış bu kurs biraz geç kaldık heralde
alternatif başka bi kurs varmı ve dalış takımlarının kiralanması gibi ücretler fiyata dahil mi?

Merhaba,
Şu an için devam eden kursumuz yok.
Yeni sınıf açıldığında bildiriyor olacağım.
Ücrete dalış malzemeleri dahil değil.

slm...
1* belgem var...ama belgeyi aldıktan sonra dalış yapamadım. vandayım koşullar kısıtlı ...2* almak istiyorum ama tabi önce tecrübe dalışlarını yapmam lazım...nasıl bir program yapılabilir...mesela önce 4-5 günlük bir dalış programı...belki bir iki ay sonrasında da eksik dalış ve eğitimler için yine 3-4 günlük program olabilirmi...zaman-mekan ve maliyetler ne olur...en azından tahmini birşeyler söyleyebilirmisiniz....

Merhaba Ertuğrul Bey,
Kış sebebiyle dalış sezonunu kapattık.
Baharda tekrar gündeme alırız.

cevap için teşekkürler...
umarım uygun program ayarlanır..ozaman bizzat teşşekkür ederim