Gezenbilir Ankara; Işıkdağı Kar Üstünde Hamsi Partisi (15 Ocak 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeomad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,699
Ynt: Gezenbilir Ankara; Işıkdağı Kar Üstünde Hamsi Partisi (15 Ocak 2012)

yavuz-çelikel' Alıntı:
Komutanım ellerinden öperim.Saygılar.
Ne demek saygı bizden.Hep birlikte camiaya yararlı bir şey yapabilirsek ne mutlu.Tecrübelerin aktarılması ile her şey daha keyifli daha rafine olur.

Etiketler

[attachment=1]

DSCN8987

Teknikteknikİşlemişlem Babayiğit caNNım abim Metin;

"KeDDigil fotosuyla PaRRa fotosunu gönder, kapak olarak kullancam" demiştin, buyur... ;) :smiley: ;D

[attachment=2]

[attachment=1]

SAM 0468

SAM 0474

Murat;

Bu güne önayak olduğun için ve tüm emeklerin için teşekkürler...

Mitsuye geçmiş olsun...

[attachment=1]

SAM 0487 kopya

aslankurt72' Alıntı:

köpek sizi sevmiş, gelen araçları da size karşı bir tehdit olarak algılayıp, üstlerine atlayıp duruyordu, neyse ki hızımızı oldukça düşürdük, yoksa ezilecekti kerata :smiley:

Serko' Alıntı:
köpek sizi sevmiş, gelen araçları da size karşı bir tehdit olarak algılayıp, üstlerine atlayıp duruyordu, neyse ki hızımızı oldukça düşürdük, yoksa ezilecekti kerata :smiley:

Keklik kurtulamadı ama :p :'(

Karagöle gidelim diye düşünmüştük...

olmadı... birdahaki sefere artık... :-\

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

Karagol1

Karagol2

Karagol

Alp Bey,

Sağolun görmüş gibi olduk...

Harika ,Demekki bu tip haritaları gezi önceki çıkartmak lazımmış?

Böyle bir yeteneğiniz var. Bir dahaki ilk gezinin rota planmacısı siz olsanız.

Selamlar

Bülent

Düşünüp taşınıp önayak olanlara, organizasyonda payı olanlara, emek vakit nakit yakıt harcayanlara, katılanlara, herkeşe :smiley:

çok TeŞŞeKKürleR....

Çok Keyifli bi gündü....

Sağolun, Varolun...

Alp...

(Biraz görsel var, paylaşıcam)

bkocoglu' Alıntı:
Alp Bey,

Böyle bir yeteneğiniz var. Bir dahaki ilk gezinin rota planmacısı siz olsanız.

Selamlar

Bülent

Bülent bey,
Yetenek demeyelim de, merak diyelim...
Teveccühünüz, teşekkür ederim...

Gezilecek Görülecek yerleri çok bilmem. Oldukça apartman çocuğuyum ben...

Ama çok meraklıyım...
google earth v.s. de etkili kullanabiliyorum azcık :p

Birde üzerine dijital ortamdan uydu görüntüsü, harita v.s. yükleyebildiğim bi gps im var, gittiğim yerlerin rotalarını kaydediyorum, sonra bu rotaları google earth programı üzerinde açıp çevrelerini inceliyorum daha ne yapılabilir diye....

Ayrıca cihazımdaki rotaları daha sonra takip ederek yeniden gezebiliyorum, hafızam çok zayıf, yön mevhumumda çok zayıf, şimdi ışık dağına gitçek olsam önce iki kere düşünürüm nereden gidiyorduk diye. Teknoloji yardımıma koşuyor...

"Bir dahaki ilk gezinin rota planmacısı siz olsanız" yazmışsınız. Teşekkür ederim ama istemem. Öncelikle başarılı olacağımı zannetmem. Hiç biyer bilmemki ben.
Ama şuraya gidelim diyoruz, bi çevresine bak ne var ne yok denirse, zamanım varsa, seve seve...
Bazen öyle oluyorki, bi tepenin yamacında mangalı yakıyorsunuz, halbuki arka tarafında ufak bi göl çiçek tarlası v.s. varmış...
Bi dereden geçemiyorsunuz, dönüyorsunuz, halbuki biraz ilerisinde, görülmeyen yerde yer altına iniyormuş ve /veya geçit varmış v.s.

Az sayıda bildiğim yerler, rotalar, etaplarda oldukça kırıcı... hamsiyi, mangalı v.s. yi bi kenara bırakmak gerekiyor. Böyle bi geziyide hem en fazla 4 donanımlı araç yapmak lazım, hemde bazısınada tarz olarak uymaz doğal olarak. Arkadaşlardan ilgisini çeken olursa tabiki konuşuruz.

*Mesala füze rampalarına giderken kullandığımız dağ yolunun hemen kuzey yanında ufak bi vadi var, vadinin karşısında eski tarihli google fotolarında yol gibi gözüken, belki zaman önce kullanılmış, ama kırıcılığı yüzünden terk edilmiş, terk edilincede iyice geçit vermez bi parkur var. Olabilir...

[attachment=1]

[attachment=3]

*Kurtboğazının Doğu Yakasını geçmiştik, orası yeniden olabilir v.s.

[attachment=2]

Başka arkadaşlarım var aynı kafada...
Önce googledan muhtemel parkuru dijital çizip, cihaza aktarıp, sonra o cihaz görüntüsünde parkuru takip ediyoruz. Oynamalık değil, hedefe ulaşmalık oluyor hazırlığımız.
Riskli olduğu için çok sık geçemiyoruz ama sağlam etapları. Senede -Karar Sayıda-

Birde;
çok önayak olmayada çekinirim...

Bu gezidede önden git yolu aç diye görev verdiler sağolsunlar, ağzımın payını aldım ;) ;D
;D Depik Sıramı Savdım Yani ;) ;D

Gezidir şudur budur hiç önemli değil aslında. Dostluklar, arkadaşlıklar, abi kardeş ilişkilerinin devamı daha önemli. Ufacık bi yanlış anlama v.s. oluyor, üzülüyorum, kalbim kırılıyor veya ben kalp kırıyorum.
İki gezicez diye çıkan atışmalarla günlerce beynimizi meşgul edip, yaşam kalitemizi düşürmek çok gereksiz.

Bilmem anlatabildim mi? Bırakın gezmeyi, arabamı yakarım, abi dediğim, arkadaş dost dediklerimi üzmek istemem...

Siznle tanışmak güzeldi...

Saygılar Sevgiler Bülent abi...

"Gönül Ne Kahve İster, Ne Kahvehane. Gönül Muhabbet İster, Kahve Bahane"

(konu dışı oldu -pardon- arkadaşlar, idare ediverin :smiley:)

NOrthroketKolaj

Krtbgz1

Roket

Ben İstanbulda LadaNiva cı arkadaşların bir gezisine katıldım
Öncü nün arabasında daha önce google maps den indirlmiş bir harita ve navigasyon vardı.
öncü, 15-20 arabayı telsizle yöndendirerek, o kadar güzel yönettiki

nerede çeşme var, nerede wc, nerede yemek , fotograf çekme noktası vs

Umarım bizde ilerde organize olup , böyle geziler yapabiliriz
(Tabi , bu yöntemde ayrıca tartışılır, bazı arkadaşlar yaw ne gerek var rotaya yol bizi nereye götürürse..... diyebilirler)

Selamlar
Bülent

bkocoglu' Alıntı:
Ben İstanbulda LadaNiva cı arkadaşların bir gezisine katıldım
Öncü nün arabasında daha önce google maps den indirlmiş bir harita ve navigasyon vardı.
öncü, 15-20 arabayı telsizle yöndendirerek, o kadar güzel yönettiki

nerede çeşme var, nerede wc, nerede yemek , fotograf çekme noktası vs

Umarım bizde ilerde organize olup , böyle geziler yapabiliriz
(Tabi , bu yöntemde ayrıca tartışılır, bazı arkadaşlar yaw ne gerek var rotaya yol bizi nereye götürürse..... diyebilirler)

Selamlar
Bülent

Niva camiasını, Niva com Tr yi felan biliyorum...

Aralarında dijital haritayla parkur geçen çok var...
Hatta aracın göğsüne laptop çekmecesi yapan bile var...

Benimde bu yöntemi yıllar önce aklıma Nivacı bi dostum soktu zaten... Wastiee Kerem... Sohbet yerinede de linkini bulabileceğiniz 17 saat Elmadağ gezimizi onunla ve Serdar Darcan' la yapmıştık. Elmadağın rotasını önceki gezide kaydetmiştik. Keremin elindeki ufak PDA' ya yüklemiştik uydu fotosunun üstüne. O cihaz sayesinde kurtulabildik. Hangi tepenin arkasına gitmemiz lazım, yönümüz ne olmalı, Altımızdaki 1 metre karın altı önceden bastığımız rotamı yoksa tarlanın ortasındamıyız v.s.

;) "yaw ne gerek var rotaya yol bizi nereye götürürse" ;)

;D çok keyifli bi tarzdır ;D hem önceden saatlerce yok rota çıkar yok makinaya yükle millete söyle brifing yap zart zurt uğraşılmaz bodoslama dalarsınız ağaçların arasından, nerede tırak orada bırak. Çok eğlencelidir Valla. Ben çok severim ;D

Fotolar gene kaldı, atamadım çeneden ;D gece işten gelince artık...

;D Hamsi buğulama microdalgaya koyunca patlaya patlaya ısınıyo ;D

bkocoglu' Alıntı:
Alp Bey,

........
....
..

Gerekte yok aslında,

;D ;) Ekipte Kezban hanım varsa doğru yolu o söyler ;) ;D

güzel kar vardı,
kendim aldım diye değil ama hamsi de güzeldi sanki,
katılan herkese teşekkür ediyorum.
bizde bir kaç foto var,

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

DSCF0613

DSCF0614

DSCF0615

DSCF0616

DSCF0617

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR