Gezenbilir; Çankırı - Ilgaz Dağı Kış Tırmanışı Rapor 08-09 Ocak 2011

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,352
Ynt: Gezenbilir; Çankırı - Ilgaz Dağı Kış Tırmanışı Rapor 08-09 Ocak 2011

Aşureleri yazmamışım. Ayça'nın annesi bir aşure yapmış kardeşim... İçinde yok yok. Antep fıstığı bile vardı. Lüks yani ;) Uzun zamandır böyle güzel aşure yememiştim. Ellerine sağlık. Yürüyüşe başlamadan yediğimiz aşureler bize tüm etkinlik boyunca gereken enerjiyi verdi. Süperdi süper :smiley:

Etiketler

Katılımcı arkadaşların hepsini tebrik ederim.
Çok güzel bir faaliyet olduğu kesin.....

uda4a' Alıntı:
Katılımcı arkadaşların hepsini tebrik ederim.
Çok güzel bir faaliyet olduğu kesin.....

Teşekkürler Ömer bey.Önümüzdeki günlerde yapacağımız ilk faaliyet Gezenbilir kış kampı olacaktır.Sizleride mutlaka bekleriz.

Selamlar,

EKARAIS' Alıntı:
Güncel, ben de gelebilmeni çok isterdim. Darısı kış kampına inşallah. Bu sene programımız oldukça yoğun olacak Allah sağlık verirse. O yüzden üzülme.

buna sevindim işte :smiley:

kış kampı için nereyi düşünüyorsunuz?

Güncel Özak' Alıntı:
buna sevindim işte :smiley:

kış kampı için nereyi düşünüyorsunuz?

Köroğlu dağının eteğinde bir yayla var. İnternette Tembel yaylası diye geçiyor. Fakat orada köylüler Tember Yaylası dedi ya da ben yanlış anladım. Yaylanın kenarında orman için kamp yeri çok güzel. Ayrıca Köroğlu'na kş tırmanışı yapma şansımız var. Ancak orman yolu kapalı olursa gidemeyiz. Diğer seçeneğimiz geçen yıl olduğu gibi Bolu Aladağ göleti kıyısı olacaktır. Başka seçenekleri araştırıyoruz. Şubat ayı içinde yapabiliriz.

Merhaba arkadaşlar;
Efe beyin anlattığı gibi soğuk ama güzel bir etkinlik oldu. Benim için olumsuz olan tarafı ağır bir gripten sonra tam iyileşmeden kampa katılmak oldu. Çünkü zirveye 150m (Rakım) kala dönme kararı aldım. Burnumu silmekten ve akıntıdan dolayı nefes almam zorlaşmış, ve aşırı terlemeye başlamıştım.Eğer zirveye çıkarsam dönüş yolculuğunda arkadaşlara yük olacaktım...Geri dönecek gücümü de hesaplayarak ve çok üzülerek zirveden vazgeçtim. Beni teselli eden Efe Abi , Murat ve Ayca'nın zirveye başarıyla çıkmaları oldu.
Etkinlikte büyük emekleri olan Murat ve Efe Abiye çok teşekkür ediyorum....Ayca'ya özellikle göstermiş olduğu cesaret ve performansı için kutluyorum...Aramıza sıkı bir dağçı geldiğini de ilan etmek istiyorum. Tabiki Aşure için ellerine sağlık ifadesini bir kez daha kullanarak. Diğer katılan arkadaşlara da Emre, Turgay, Salim veLevent Abiyede teşekkür ediyorum.
Fırsat buldukça fotoları yükleyeceğim...Fotolar Ayca'nın çekimleridir, bunuda belirmek isterim...

Kış kampından görüşmek dileğiyle...

???

Grnt0153

Tebrikler arkadaşlar.

Paylaşımlar için Teşekkürler.

Bu arada Efe Ağabey aşağıda ki mesajına yanıtım
;D

Ajandalarınızı hazır ediniz arkadaşlar.
2012 Ocak - Şubat ayında Klimanjero da aklımın bir köşesinde yazılı.!!

EKARAIS' Alıntı:
Güncel, ben de gelebilmeni çok isterdim. Darısı kış kampına inşallah. Bu sene programımız oldukça yoğun olacak Allah sağlık verirse. O yüzden üzülme.

Şenlik programlarını yazayım da hep beraber gitmeye çalışalım bu sene.
Geçen sene evlilik hikayesi sebebi ile yeterli katılım yapapamıştım ama 2011'i Gezenbilir Senesi yapmaya çalışalım dağlarda.

Mayıs Sonu: Isparta Eğirdir / Aksu Dedegöl Dağı (Etudosd Şenlik)

Haziran Ortası: Antalya Elmalı - Kızlarsivrisi Tırmanışı (Todosk)

Temmuz Başı : Niğde Ulukışla/ Darboğaz - Medetsiz Tırmanışı ( Darkay)
Temmuz : Kayseri Hacılar - Erciyes Tırmanışı (Hadak Şenlik)

Bunlara ilaveten Erzincan - Erzurum da da ayrı şenlikler yapılıyor. Şenliklere katılım çok olduğu için bir çok olumsuzluk yaşama sorunu olsada parkurları - ulaşım imkanlarını ve iletişime geçilmesi gereken kişiler ile birebir görüşme şansı olduğu için mutlaka katılmaya çalışmalıyız.

Böylece ilerleyen yıllarda kendi etkinliklerimizi düzenleyebiliriz rahatlıkla.

Etkinliği gerçekleştiren tüm arkadaşları tebrik ederim. Bu sefer de tanışmak kısmet olmadı, ama Efe beyin organizasyonundaki kış kampı için hazırlıklarıma şimdiden başlayacağım.

fener1977' Alıntı:
Etkinliği gerçekleştiren tüm arkadaşları tebrik ederim. Bu sefer de tanışmak kısmet olmadı, ama Efe beyin organizasyonundaki kış kampı için hazırlıklarıma şimdiden başlayacağım.

Mehmet, inşallah kış kampında görüşürüz. Organizasyonu ekip olarak yapıyoruz. Sizlerin de katılımı ile daha güzel olacak inşallah.

Harika iki gün geçirdim
Herkese her sebeple teşekkür ederim.
Benim ilk kış kampımdı umarım arkadşlara yük olmamışımdır.
Ankara da tuvalete bile araba ile gittiğimden zirve yolunun ortasından dönme kararı almam gerekti.
Ama yine de az iş başarmamış hissediyorum kendimi.
Fotoğrafları da yavaş yavaş ekleyeceğiz artık.....

Efe bey geziyi çok güzel özetlemişsiniz. Bu arada adım batonsuz Ayça kalacak :smiley:
Çok güzel ve soğuk bir kamptı, hiç bu kadar üşümemiştim.
İkinci zirvemi yaptım. Dağcı mı oluyorum ne :D
Bu etkinliği düzenleyen Efe bey ve Murat'a
Katılan arkadaşlarım Ertürk, Erkut, Salim bey, Bülent bey, Emre, Turgay'a teşekkürler
O ihtişamlı güzellikleri de zorlukları da birlikte paylaştık. Bu Gezenbilir ruhunu seviyorum ben.
Aşureler için teşekkürler afiyet olsun. Ama bir dahaki sefere daha küçük porsiyon olacak. Anladınız siz onu ;D

Bir dahaki gezide buluşmak dileği ile
Hoşçakalın

Sukuşu' Alıntı:
Efe bey geziyi çok güzel özetlemişsiniz. Bu arada adım batonsuz Ayça kalacak :smiley:
Çok güzel ve soğuk bir kamptı, hiç bu kadar üşümemiştim.
İkinci zirvemi yaptım. Dağcı mı oluyorum ne :D
Bu etkinliği düzenleyen Efe bey ve Murat'a
Katılan arkadaşlarım Ertürk, Erkut, Salim bey, Bülent bey, Emre, Turgay'a teşekkürler
O ihtişamlı güzellikleri de zorlukları da birlikte paylaştık. Bu Gezenbilir ruhunu seviyorum ben.
Aşureler için teşekkürler afiyet olsun. Ama bir dahaki sefere daha küçük porsiyon olacak. Anladınız siz onu.

Bir dahaki gezide buluşmak dileği ile
Hoşçakalın

Aşuresiz bir faaliyet artık düşünemiyorum.Ama ne olur küçük porsiyon lütfeeenn...

Murat abi ile birlikte kaldığımız çadırda kar eritiyoruz

DSC01827

Erittiğimiz kardan yaptığımız çorba ve ton balıklı makarna ile akşam yemeğimizi yedikten sonra elmalı ıhlamurlarımızı içip,
bir yandan da o kadar erken nasıl uyuyacağımızı düşünerek oturuyoruz.

DSC01823

Çadırın tavanı daha birinci saatin sonunda içerden böyle görünüyordu.
Sabah çadırın dokunduğumuz her yerinden tepemize karlar yağdı :smiley:

DSC01829

Hava o kadar soğuktu ki Efe abinin kasıkından sonra duruma birşahitte benim batonumdur.

DSC01833

Ekip yola çıkmadan önce son hazırlıklarını tamamlıyor.

DSC01838

Bu da çadırın sabah dıştan görünümü. Tükürseniz havada donar derler ya işte öyle birşey......

DSC01843

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR