Good Year Lastiklerim Parçalanıp Dökülüyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Geographer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,226
Ynt: Good Year Lastiklerim Parçalanıp Dökülüyor

215/60/17 yada 205/65/17 takabilirsiniz.

Öncelikle tşk. ederim. 215 / 60 / 17 daha iyi gibi geldi bana ancak 205/ 60/ 17 olarak bir lastik ölçüsü var mı ? Varsa takılabilir mi ?

Etiketler

Goodyear Wrangler AT/R lastiklerim var, inanın aynı sorunu ben de yaşıyorum. Benim aracım 4x2 ve arazi koşullarında çok patinaja düşüyorum, bilmiyorum belki de bundan oldu fazla da birşey demek istemiyorum markaya da, çünkü memnun olan tanıdıklarım da var, ancak lastiklerimin 4'ü de çok manasız yerlerden aşınıyor. Goodyear Wrangler yazıları kopup dökülüyor. Anlam veremedim..

ben hala size lastikleri gösterdiğiniz yerin kazık attığını düşünüyroum. kim neden kessinki tarihleri. belliki o lastikler benim ilk başta dedğim gibi değiştirilmiş.

bende wrangler kullandım, ve ancak bu fotoğraflardaki hale gelmesi 40000 km sürdü. 30000 km den sonrada dökülmeler başlamıştı kenarlarda.

bundan sonra pirelli almanızı öneririm, 1 sene yada sınırlı km için size koşulsuz garanti veriyorlar. lastik yarılsa bile yenisini takıyorlar. ticari de bu olmamasına rağmen ben firmadaki araçların bir tanesinin lasitklerini yenilettim garantiden. bilginize.

fastjunkie' Alıntı:
Goodyear Wrangler AT/R lastiklerim var, inanın aynı sorunu ben de yaşıyorum. Benim aracım 4x2 ve arazi koşullarında çok patinaja düşüyorum, bilmiyorum belki de bundan oldu fazla da birşey demek istemiyorum markaya da, çünkü memnun olan tanıdıklarım da var, ancak lastiklerimin 4'ü de çok manasız yerlerden aşınıyor. Goodyear Wrangler yazıları kopup dökülüyor. Anlam veremedim..

4X2 araçla arazide patinaja düşmemek anormal olmazmıydı?

nkurtkaya' Alıntı:
4X2 araçla arazide patinaja düşmemek anormal olmazmıydı?

Abicim farklı bişiden bahsediyorum, patinaja düşmemde anormal bir durum var dememişim zaten. Arkalar ondan oluyor tamam, önler neden aşındı aynı şekilde? Ve arkalarla önleri henüz hiç değiştirmedim. Bi ara görüştüğümüzde kendin görürsün.

selamlar.
arkadaşlar alışmışsınız fren yapıldığında buzda kayar gibi tepki veren diğer marka lastikleri kullanmaya. ee tabiiki goodyear gibi kaliteli tutunan lastik olunca tutunmadan kaynaklı kopmalar yaşanacak tabii olarak ;D.
kanaatimce bu kopmalar tamamen fren vede sert viraj odaklıdır.çünkü fren esnasında önler daha sert frenaj yaparlar. arka taraf savrulmasın diye.bu kadar kötü amurlu lastikler olunca kopmalar ve parçalanmalar doğaldır.bir kaç sene önce o güzel formula reklamlarına kanıp goodyear bayiinden iki adet lastik aldım arkadaşla.bayiiden çıkıp 3 km uzaklıktaki kahveye gittik.kahvenin dışında çayımızı içerken aynı zamanda yeni cicilerimizede baktık. çaylar bitti arabaya bindik ana yola çıkmak için 100 lik yolda aracın direksiyonunun ağırlaştığını hissetim.arkadaşa da **ya gerçektende ne kadar fark etti lastiklerin tutşu bile değişti **.diye söylenirken asfalta çıkmamızla aracın direksiyonu dönmez oldu.anormal birşeylerin olduğunu farkederek araçtan indim birde ne göreyim .lastik yan tarafından yaklaşık 10 cm kadar yarılmış.yani bu kadar kolaymı .hadi olabilir.bir şekilde yarıldı.hemen bayiiye gittik.acaba lastikler hatalımı diye.lastikleri verdik kontrol edilecekler diye .para peşin verildi bu arada.4 yıl oldu hala goodyear dan haber gelecek.bekliyoruz... ne olduğu belli değil.hata varmı yokmu hiç haber gelmedi.bu kadar mallarının arkasında duruyolar işte.
ve hemen arkasından pirelli ye gittim.pekte sevdiğim marka olmasada.maddi sebeplerden ötürü 4 adet lastik aldım.yaklaşık 6 ay sonra lastiklerin 3 adeti aşırı balans ve baloncuk oldu.tamamen benim hatam diyebilirim .pirelli ye gittim.4 lastiğide söktüler.lastikler kontrole gitti.yaklaşık 1 ay sonra beni bayiiye çağırdılar bir yazı ile beraber, lastiklerin dördünüde değiştirdiler.3 adeti lastik hatası 1 taneside müşteri memnuniyeti diye birşey söylediler.ve hiç bedel ödemeden lastiklerin tamamını değiştirdiler.vede garantinin tekrar sıfırdan başladığını söylediler.pirelliyi pekte tercih etmememe rağmen müşteri memnuniyeti beni fazlasıyla memnun etti.çerkezköy pirelli bayii.bilemiyorum bu yaşadıklarımız belki markanın değilde bayiilerden kaynaklanıyorda olabilir.

Merhaba, benim lastikler için de fotolarını çek yolla bize filan dediler, yolladık aylar oldu ses yok. Pirelli'yide kutlamak lazım bu arada. müşteri bir kere lazım diyenlerden olmadığı için. müşteri memnuniyetini gözardı eden firmalar sonunda satış yapacak kimseyi bulamayacaklar birgün. İnternet yaygınlaştıkça insanlar daha fazla bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuyor ve bu firmaları kimse tavsiye etmeyecek zamanla. şikayet var gibi sitelere bakmadan pahalı şeyler almamak lazım aslında. Malının arkasında duran firmalarıda ödüllendirmeli. Bu arada sert fren yapmam. ancak direksiyon turu çok ondan oluyor olabilir demişlerdi. bu kadar yumşak yapmasınlar o zaman hamurunu. kış lastiği mi bu ?

Geographer' Alıntı:
Merhaba, benim lastikler için de fotolarını çek yolla bize filan dediler, yolladık aylar oldu ses yok. Pirelli'yide kutlamak lazım bu arada. müşteri bir kere lazım diyenlerden olmadığı için. müşteri memnuniyetini gözardı eden firmalar sonunda satış yapacak kimseyi bulamayacaklar birgün. İnternet yaygınlaştıkça insanlar daha fazla bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuyor ve bu firmaları kimse tavsiye etmeyecek zamanla. şikayet var gibi sitelere bakmadan pahalı şeyler almamak lazım aslında. Malının arkasında duran firmalarıda ödüllendirmeli. Bu arada sert fren yapmam. ancak direksiyon turu çok ondan oluyor olabilir demişlerdi. bu kadar yumşak yapmasınlar o zaman hamurunu. kış lastiği mi bu ?

O resimleri burayada koyabilirmisiniz. :smiley:

Yanlış oldu,ben sizinkilerin değilde diğer dostumuzun resimlerini demek istemiştim.
Fakat yanlışlıkla sizin mesajınızı alıntı yapmışım :smiley:
Evet sizinkileri görmüştüm :smiley:

SORUN LASTIKLERDE OLABILIR FAKAT BENN MUGLADA GOREV YAPTIGIM SUREDE SAHIT OLDUGUM BIR OLAYI ANLATMAKISTIYORUM:
aynı sızın gıbı vatandasın bırısı bayıden 0 kılometre 2004 model (2004 yılında) arac alıyor. arac sureklı lastık hava basınclarında sorun yaratıyor ve lastıkler sızn kı gıbı kısa kmlerde cok yıpranma oluyor. sonra vatandas ızmırde aynı markanın servısıne gıdıyor.( bu sure ıcınde muglada gıtıı servıs satıs fırmasınında servısı oldugu ııcn pek ılgılenemıyorlar)neyse ızmırde kı servıs aracı kontrol edıyor ve arac 2002 model cıkıyor yanı arac bayıde 2 yıl beklemıs ve lastıkler curumus. bız bu bayının arastırmasını yaptık ve yaklasıl bu sekılde satılmıs 500 arac tesbıt ettık (mugla yelpaze operasyonu yazrsanız detaylı bılgı var) 2 model ve 1 olal asagı cıkıslı. burada aracı alan musterı almıs oldugu aracın yurda gırıs faturasını yanı bayını alıs faturasını goremıyor o faturada acın model yılı net sekılde yazıyorr fakat bayıler 0 arac satarken satıs faturasını kendılerı duzenledıklerı ııcn model yılınıda kendısı dolduruyo tescıl ıslemlerınıde bu fatura ve uygunluk belgesı uzerınden yapılıyor. bırde lastıklerın uzerınde uretım yılını gosteren kodlar var bunları lastık bayılerı bılıyorr bırde oradan bılgı almanızda fayda var.. bu konuda kafanız bır soru takılırsa mesaj yazabılırsınız ı

Bu üç kağıttan haberdar olmak hoşuma gitti. teşekkürler bu bilgi için...

40 yıldan fazla bi süredir dedem ve babam good year bayiligi yapmaktadır.
genelde traktör ve kamyon lastigi satıyoruz binek oto satışlarımız anca %30 falandır ama buna benzer bir şikayeti hic duymadım.
ancak elimizde 3 sene beklemiş bir lastıgı sattıktan 6 ay sonra benzer bi sorun cıktıgında garanti kapsamında anında değiştirildi.Goodyear kesinliikle marka adına zarar vericek bi davranışda bulunmaz bu konuda kendilleri cok hassadır....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR