Hardtop Vitara Kullanan arkadaşlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MİCOMİCO Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,140

MİCOMİCO

93 VİTARA JLX 3K HARDTOP - 2009 HYUNDAİ TUCSON
Yer
İZMİR
Hard top vitara kullanan arkadaşlar burada sorunlarımızı , etkinliklerimizi , araclarımızın sevdiğimiz sevmediğimiz yönlerini paylaşabiliriz. Ne dersiniz.?...
Mesela ben sabah aracımın koltuğunda oturan kediyi kovalayıp işe gitmekten nefret ediyorum.
yada çöp arabasının arkasından gitmekten nefret ediyorum.
yada dar bir sokaktan geçerken apartmandan kafama su, çay vs. dökülmesinden nefret ediyorum.

üstü açık doğada gezmeye bayılıyorum
Hard top olmadığında aracın iyice hafifleyip doyumsuz bir kulanıma sahip olmasına bayılıyorum
püfür püfür gitmeye bayılıyorum.
Hard top yokken yaz ortasında sabaha karşı seyahat ederken sabah ayazında kaloriferi açmaya bayılıyorum.

Hele hele hard top yokken ve yaz yağmuru ilk damlaları attığında sığınacak bir benzinlik - kapalı alan aramaya ve burada bi kısa camel içip yağmurun geçmesini beklemeye ardından mis gibi tertemiz ve toprak kokan havada üstü açık gezmeye bayılıyorum.

Etiketler

Ynt: Hardtop Vitara Kullanan arkadaşlar

Tenteli günlere az kaldı. Çok yakında polyester tavan balkona , tente araca.... :smiley: :smiley: :smiley:

Bisi merak ediyorum, mumkunse bu hard top lu ve soft toplu vitaralarada su alma yada benzeri problemler varmidir? varsa tamiri nasil sonuclanir?
bide buna ek egerki soft top tamir edilebilicek bir durumda digilse yenisi nerden bulunur?

Cok tesekkurler simdiden yardimlariniz icin..

Bende Hem polyester tavan hemde tente mevcut. Polyester tavan orjinal fleet air marka ve problemsiz. damla su girmez. Tente için aynı şeyi söyleyemeceğim. Tenteyi Ben ikinci el ama orjinal aldım. biraz sorunlu. tam oturmadığı için su alabiliyor . Ancak çok sağlam. kolay kolay falçata işlemez gibi. (şeffaf alan hariç)tente montajı ve aparatların resimleri ekte.

cevap icin cok tesekkur ederim.

peki yeni soft top nerden bulunabilinir bi bilginiz var mi acaba?

Çok pahalı olduğu söyleniyor. Çözüm olarak Yunanistan kos-samos gibi adalarına günübirlik vizesiz turistlik bir ziyaret yapıp ucuz yollu ülkemize sokabilirsiniz.

bende ferozam için bayağı araştırdım, kullanım kılavuzundan bakarak yaptırmayı düşünüyodum ama o kadar masrafa değmez diye vazgeçtim. Bulması çok zor

Feroza 'da orjinal tente uygulaması varmı?
acaNn' Alıntı:
bende ferozam için bayağı araştırdım, kullanım kılavuzundan bakarak yaptırmayı düşünüyodum ama o kadar masrafa değmez diye vazgeçtim. Bulması çok zor

var ama türkiye'ye ithal edildi mi bilmiyorum. Olsa iyi olurdu, bagajda naylon taşımak zorunda kalmazdım :smiley:

Risk alacaksın herzaman. bu işin tadı burada. ;) ben yıllarca havalar ısındığında hard top u söküp tentesiz gezdim.Ne olur ne olmaz diye bağaja naylon branda filanda koymadım. birkaçdefa yağmura yakalandım. ilk birkaç damladan sonra hep bir benzinlik veya saçak altı bulmuşumdur. şans diyelim. Ama gerçek olan şu ki daha hiç adam gibi ıslanmadım. (apartmandan tepeme çocuklar tarafından bir sürahi su dökülmesi haricinde :D :D :D )
acaNn' Alıntı:
var ama türkiye'ye ithal edildi mi bilmiyorum. Olsa iyi olurdu, bagajda naylon taşımak zorunda kalmazdım :smiley:

şans işi doğrudur, ben de sırf arka tarafa yağmur gelmesin diye 100-120 lerle gittiğimi bilirim :smiley: . Şimdi istanbuldayım ama önceden karadeniz'de olduğum için brandasız gezmek şansa bırakılacak iş değildi ;D , ama şimdi kapalı garajım da olduğu için gece yağmur yağar mı korkusu da yok, iyice tadını alıyorum.

Ama öyle güzel demişsiniz ki ilk mesajda, özellikle yağmurdan sonra toprak kokusu vs. içine çekerek yol almak yokmu, hepsine değer :smiley:

Selamlar,

Internette yaptigim arastirmalar sonucu yurt disinda vitaralar icin tente buldum. Daha oncedende cj7 im icin kullandigim best-top marka ninda bulundugu sitenin linkini ekliyorum

http://www.partstrain.com/store/?N=0&Nr=AND%28universal%3A0%29&PN=0+4294958391+4002&VN=4294967169+4294959119+4294959115+4294959104+4294967158&domain=partstrain.com&suppress_brands=true&sv=0&Nr=AND(universal:0)&props=Part:Soft+Top

Best-top sectigimde ve turkiye ye yollamaya kalktigimizda 550$ gibi bi rakama geliyor, fakat ulke girisinde 75 euro uzerine gumruk aliniyor. bu sebeple ulkeye tente getirilirse son rakamin ne olucagini acikcasi bilmiyorum.

Ek bilgi olarak 2003 yilinda cj-7 im icin aldigim best-top tenteyi turkiyeden 1500 dolara almistim...

ilgilenen olursa buyursun benim once arabayi almam gerekiyor :D :D

Fiyat makul. ürün son derece kaliteli. neticede best top.
othar' Alıntı:
Selamlar,

Internette yaptigim arastirmalar sonucu yurt disinda vitaralar icin tente buldum. Daha oncedende cj7 im icin kullandigim best-top marka ninda bulundugu sitenin linkini ekliyorum

http://www.partstrain.com/store/?N=0&Nr=AND%28universal%3A0%29&PN=0+4294958391+4002&VN=4294967169+4294959119+4294959115+4294959104+4294967158&domain=partstrain.com&suppress_brands=true&sv=0&Nr=AND(universal:0)&props=Part:Soft+Top

Best-top sectigimde ve turkiye ye yollamaya kalktigimizda 550$ gibi bi rakama geliyor, fakat ulke girisinde 75 euro uzerine gumruk aliniyor. bu sebeple ulkeye tente getirilirse son rakamin ne olucagini acikcasi bilmiyorum.

Ek bilgi olarak 2003 yilinda cj-7 im icin aldigim best-top tenteyi turkiyeden 1500 dolara almistim...

ilgilenen olursa buyursun benim once arabayi almam gerekiyor :D :D

dun bi arac baktim hem tentesi hem hard top-u vardi ama ben sanirim normal tavan kapali begendigimi alicam, tabi once arabami satmam lazim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

SON KONULAR

Geri