İstanbul- Doğubayazıt- İstanbul II(Ocak 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 235
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,947
Ynt: İstanbul- Doğubayazıt- İstanbul II(Ocak 2012)

Bu kısacık sürede, bu karda kışta, bu denli yol; her babayiğidin harcı olmasa gerek!.. :eek:

İyi yolculuklar.
Cavid Sezen

Etiketler

Cavit abi,hakikaten zor ....ama bir o kadarda güzel, yolda olmak, coğrafya, özellikle kış şartları olağan üstü... .
Selamlar .

Arif bey sanırım ülkemizde çekme karavanıyla böyle bir yolculuk yapan ilk kişi sizsiniz. Çoğu çekme karavan yaz aylarında bile kamp dışına çıkmazken oldukça cesur, bir o kadar da örnek bir gezi yapıyorsunuz. Gezinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:

Şimdi Mustafa Yetim aradı da önemsiz ve hiç sevmediğim bir tarz olan bu geziyi gösterdi,özür dileyecektim geç gördüğüm için ama o kadar güzel değilmiş zaten Arif hocam.
Sabah sabah elimdeki T5 den daha da soğuttunuz beni,ne şanslıyım ki elimde ki 3.20 lik remorku roadhopper gibi olmasada dağlarda barınabileceğim bir karavana çevirme şansım var sırf bu şans bile beni çok mutlu etti.
He arkadaşlar sakın bu fotoğrafları benim gibi tv ye bağladığınız bilgisayardan seyretmeyin büyük ekran da çok daha çirkin gözüküyorlar.Tebrik ederim Arif hocam Mustafa ile peşinden geliyoruz.

Arif Bey çekme karavan ile ilgili ön yargıları kırdığınız için tekrar teşekkür ederim.Yolunuz açık olsun...

;)

IMG 4152

drares' Alıntı:
Arif bey sanırım ülkemizde çekme karavanıyla böyle bir yolculuk yapan ilk kişi sizsiniz. Çoğu çekme karavan yaz aylarında bile kamp dışına çıkmazken oldukça cesur, bir o kadar da örnek bir gezi yapıyorsunuz. Gezinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:
Haşmet hocam,
Böyle bir geziye cesaret etmiş olmamın temeli sanıyorum off-road dan gelmem.İşin içinde biraz adrenalin var.
Belkide ilk olduğu içinde paylaşma ihtiyacı hisettim.
Selamlar...

mayıstosböce' Alıntı:
Şimdi Mustafa Yetim aradı da önemsiz ve hiç sevmediğim bir tarz olan bu geziyi gösterdi,özür dileyecektim geç gördüğüm için ama o kadar güzel değilmiş zaten Arif hocam.
Sabah sabah elimdeki T5 den daha da soğuttunuz beni,ne şanslıyım ki elimde ki 3.20 lik remorku roadhopper gibi olmasada dağlarda barınabileceğim bir karavana çevirme şansım var sırf bu şans bile beni çok mutlu etti.
He arkadaşlar sakın bu fotoğrafları benim gibi tv ye bağladığınız bilgisayardan seyretmeyin büyük ekran da çok daha çirkin gözüküyorlar.Tebrik ederim Arif hocam Mustafa ile peşinden geliyoruz.
Bülent hocam,senin 3.20 lik romörkü karavana çevirme konusunda yardım gerekiyorsa yardım edelimde seneye yalnız başıma buralarda dolanmaktan kurtulayım, bir grup gezisi yapalım....

abi bir kaç kez aradım telin hep kapalıydı resimlerden anlaşılan sağsalim varmışsın çok sevindim

30 Ocak akşamı itiberi ile sağ salim İstanbul'a döndük.
Kendimi ve forağfları toparlayıp burada detayları paylaşacağım.
Görüşmek üzere....

Hoş geldiniz/hoş döndünüz Arif Bey; sizden fotoğrafı bol bir yazı bekliyoruz artık. :smiley: ;)

Cavid Sezen

hoşgeldiniz,
bu geziye çıkarken yolda kalsamda önemli değil, zorunlu kamp olur düşüncesi sizi rahatlandırmış bir o kadarda cesaretlendirmiştir, gezi güzel geçmiş yüzünüzdeki ifade bu anlamda, resimleri bekliyoruz, selamlar :smiley:

buralpdi' Alıntı:
hoşgeldiniz,
bu geziye çıkarken yolda kalsamda önemli değil, zorunlu kamp olur düşüncesi sizi rahatlandırmış bir o kadarda cesaretlendirmiştir, gezi güzel geçmiş yüzünüzdeki ifade bu anlamda, resimleri bekliyoruz, selamlar :smiley:
Cavit abi, Levent,Ferhat hocam hoş bulduk.
"Yolda kalırsam karavanda sabahlarım" kesinlikle bende öyle düşünerek yola çıktım. Ancak tabii ki yolda başınıza gelecek daha ciddi problemler var.
Kayma, savrulmaya bağlı olarak kaza riskleri. Bende ufak bir savrulma atlattım.Neyseki kazasız atlattık.
Fotoğraf yükleyeceğim ama site bir görünüp bir kayboluyor. :D Siteyi yakalarsam detayları paylaşıcağım.

Nihayet ben kendimi toparladım, siteyide aktif yakaladım...başlıyoruz.
20 Ocak akşamı İstanbul dan 16. 30 gibi ayrıldık Sapancada karavana eşyaları yerleştirip otobana girmemiz 20. 30 buldu.
Saat 23.00 gibi Boluyu geçip bir mola yerinde geceledik.

001

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,109
Kaydolan Son Üyemiz
KorkmaGez

SON KONULAR

Geri